Увійти


Чому мовчить прокурор?

Чому мовчить прокурорНедавно мною оприлюднено ряд публікацій під назвами «Як слідчі Залізничного ВП дурять людей?», «Клоуни від К.П.З.?», « І знову про суддю Боровкова Д.О.?», «Чому Кам’янка-Бущзька поліція «намахує голову РДА?», «За «намахування» голви РДА доведеться відповідати?». У всіх згаданих публікаціях піднімається давня проблема, яка існує не тільки у Залізничному ВП, а й у всіх інших підрозділах поліції- невнесення відомостей, викладених у заяві про вчинення кримінальних правопорушень до ЄРДР.
 
Наведу елементарний приклад, як черговий Залізничного ВП може заявника із заявою про злочин направити по неправильному шляху, щоб полегшити собі і іншим колегам роботу.
 
Я підготував заяву і подав черговому з проханням зареєструвати її. Що зробив черговий? Замість того, щоб зразу зареєструвати цю заяву у ЖЄО (журнал Єдиного обліку заяв і повідомлень про злочини, колись мав назву - КОЗП) він відіслав мене реєструвати заяву про злочин до канцелярії. Добре, що я обізнаний із Законом і став вимагати реєстрації саме у ЖЄО, а не у канцелярії. Як би я пішов туди, куди мене спровадив черговий відділу поліції(???) - заява була б зареєстрована і розглядалась у відповідності до вимог Закону України «Про звернення громадян», а не у відповідності до вимог ст.214 КПК України. Що це означає? А це означає, що така заява буде розглядатись місяць, а потім прийде відписка на зразок того, що ознак кримінального правопорушення не встановлено і підстав для внесення відомостей до ЄРДР не вбачається.
 
Сьогодні при отриманні від мене чергової заяви про кримінальне правопорушення помічник оперативного чергового Залізничного ВП, мабуть, шукаючи причину, щоб відмовити мені у прийомі заяви, почав вимагати, щоб я вказав у заяві номер свого журналістського посвідчення (я у заяві вказав, що являюсь журналістом ІА «Журналісти проти корупції»). Свою вимогу згаданий працівник поліції обґрунтував тим, що в нього можуть(???) запитатись про це (про номер мого посвідчення журналіста) його керівники.
 
Спеціально на цьому акцентую увагу, тому що Закон не вимагає таких даних від заявників. Це ж мої персональні дані. Для чого про них знати поліції? Хто дав йому вказівку незаконно збирати такі дані про мене? Я його запитав, чи не потрібно наступного разу при подачі заяви про кримінальне правопорушення пред’явити всі наявні в мене посвідчення(ветерана СБУ, пенсіонера СБУ, членські квитки громадських організацій). Це якесь новшество придумали у Залізничному ВП? Чи відомо про ці незаконні вимоги керівництву відділу поліції, ГУ НП у Львівській області, органам прокуратури, тощо). Може наступного разу будуть перевіряти мою нижню білизну, шкарпетки, носову хустинку, мобільний телефон? Що, від наявності посвідчення журналіста чи чистоти моєї білизни залежить кінцевий результат розгляду моєї заяви?
 
До чого все викладене? А до того, що 03.04.2019 року я особисто подав скаргу на незаконні дії заступника начальника слідчого відділення Залізничного ВП Дейнеку Н.С. до Львівської місцевої прокуратури № 2, про наслідки розгляду якої просив повідомити невідкладно.
 
Пропоную читачам зміст скарги:
 
«17.03.2019 року о 10-20 год. мною до Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області скеровано заяву з приводу кримінальних правопорушень Старояричівської сільської ради, яка була зареєстрована черговим у ЖЄО за № 6262 від 17.03.2019 року. При отриманні талону-повідомлення № 95 мною на корінці та талоні проставлений час подання заяви- 10-20 год.
 
18.03.2019 року об 11-30 год. я звернувся до чергового Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області, щоб отримати інформацію про внесення(невнесення) відомостей, викладених у моїй заяві до ЄРДР, який повідомив, що жодних даних по моїй заяві в нього немає. У зв’язку з відсутністю на робочому місці керівництва слідчого відділу я звернувся до заступника начальника відділу поліції Пилип»яка В.С. з проханням встановити чи внесені відомості по моїй заяві до ЄРДР. У моїй присутності згадана посадова особа зателефонувала до працівника слідчого відділу на ім’я Ірина, яка повідомила останнього про невнесення відомостей до ЄРДР за моїм зверненням.
 
20.03.2019 року під час розгляду моєї скарги на бездіяльність слідчого Залізничного ВП у судовому засіданні Залізничного районного суду м.Львова заступник начальника слідчого відділення Дейнека Н.С. заперечив факт невнесення відомостей до ЄРДР та надав витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019140060000938 від 18.03.2019 року, у якому зазначена година реєстрації провадження – 11:21:33 (18.03.2019 року) та час внесення відомостей до ЄРДР- 10:38:33. З викладеної у витягу інформації вбачається, що кримінальне провадження відкрито за ознаками злочину встановленого ч.1 ст.358 КК України. Крім того, до суду службова особа Залізничного ВП Дейнека Н.С. надав копію витягу з ЄРДР, у якому зазначено що реєстратором цього провадження був сам Дейнека Н.С., слідчий, який здійснює досудове розслідування – Сталений М.В. та процесуальний прокурор Івасівка О.З..
 
Отже, всупереч вимог ст.214 КПК України слідчим Залізничного ВП, яким розглядалась моя заява про вчинені кримінальні правопорушення від 17.03.2019 року порушені строки розгляду, внесення відомостей до ЄРДР та початку досудового розслідування. Одночасно, слідчим не розглянута моя заява, як журналіста ІА «Журналісти проти корупції» у повному обсязі, відомості стосовно кримінальних правопорушень за ознаками злочину встановленого ст.ст.171, 364 та 366 КК України до ЄРДР не внесені, витяг з ЄРДР всупереч вимог ст.214 КПК України до цього часу не надано, пам’ятку про мої процесуальні права та обов»язки потерпілого не вручено. Крім того, у судовому засіданні Дейнека Н.С. заявив, що на мою адресу скеровано повідомлення про початок досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні, що теж являється обманом і неправдивою інформацією, адже до цього часу ні згаданого повідомлення, ні витягу з ЄРДР, ні пам’ятки про процесуальні права та обов’язки потерпілого я не отримував. На підставі зібраних відомостей на сайті ГО «Коло недовіри» оприлюднена моя публікація під назвою «Як слідчі Залізничного ВП дурять громадян?».
 
На підставі викладеного прошу провести перевірку викладеної інформації, щодо порушень чинного законодавства з боку слідчого Залізничного ВП, за наслідком якої повідомити про вжиті заходи до порушників закону.
 
Зважаючи на порушення моїх законних прав, як журналіста та можливих посадових зловживань з боку слідчого, щодо приховування від розслідування злочинів, вчинених службовими особами Старояричівської сільської ради прошу внести до ЄРДР відомості за ознаками ст.ст.171, 364 та 366 КК України».
 
З часу скерування скарги минуло вже три тижні і моє прохання «повідомити невідкладно» десь загубилось у лабіринтах органів прокуратури або прокурори просто на це прохання «забили цвях»? Темрява, маса, велика кількість скарг, не до Ваших … звернень? Міг би хтось зателефонувати і повідомити, що ми не будемо Вам писати відповідь на скаргу, відіслати мене подалі… Було би зрозумілим? Але мовчання прокурора, теж ознака чогось? Чого? Тим більше, що скарга в рамках кримінального провадження, а не Закону України «Про звернення громадян»? Прокуратура навіть не спромоглась долучити цю скаргу до матеріалів кримінального провадження? А для чого це робити? Щоб у справі були зайві документи?
Чому мовчить прокурор Львівської місцевої прокуратури № 2. Заклинило? Бракує інформації? Чи просто в думках послали мене далеко, як це часто роблять з іншими громадянами?
 
Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 83 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
670
Перегляди статей
693174

Лічильник