Увійти


Чому генерал Середа В.В. не поважає права і свободи громадян України?

Дисциплінарний статут національної поліції УкраїниУ своїх недавніх публікаціях під назвою «За «намахування голови РДА доведеться відповідати?» та «Знову порушення закону у Кам’янка-Бузькій поліції, знову слідчі?» мною згадувалось про обставини відмови слідчим Кам’янка-Бузького ВП у винесенні до ЄРДР заяви Кам’янка-Бузької райдержадміністрації про вчинене кримінальне правопорушення з боку посадових осіб Старояричівської сільської ради (це при тому, що за аналогічною моєю заявою Залізничним ВП відкрито кримінальне провадження).

Щоб знівелювати згадане порушення, слідчим Кам'янка-Бузького ВП Парієм А.В. в рамках ст.40 КПК України надано окреме доручення для проведення слідчих дій- кому? Дільничому інспектору Нетлюху М.Я., який незаконно викликав мене на допит(шапка з голови керівництва поліції не впала би, якщо б вибачились за згадане порушення). Після моїх публікацій завертілось, закрутилось у відділі поліції!!! Призначено службове розслідування!!! Ознака того, що наведуть нарешті порядок??? Нічого подібного не сталось!!! З великої хмари, часто падає малий дощ!

За підписом генерала Середи В.В. на мою адресу надійшов лист від 21 червня 2019 року «Про розгляд звернення», наведу окремі уривки з тексту цього листа:
 
«У Головному управлінні Національної поліції у Львівській області, розглянуто Ваше звернення щодо можливих неправомірних дій працівників Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області при проведенні досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12019140060000938, досудове розслідування у якому проводить слідчий СВ Кам'янка-Бузького відділу поліції ГУ НП у Львівській області Парій А.В. та з інших питань». «… згідно наказу ГУ НП № 1842 від 10.06.2019 року … за фактами наведеними у Вашому зверненні, проведено службове розслідування».
 
« Так в ході проведення досудового розслідування кримінального провадження № 1201914006000938 , слідчим СВ Кам’янка-Бузького відділу поліції ГУ НП у Львівській області Парієм А.В. підготовлено в порядку ст.40 КПК України доручення, яке за № 2377 від 24.04.2019 року скеровано на ім’я начальника Кам’янка-Бузького відділу поліції ГУ НП у Львівській області підполковника поліції Яріша В.В.
 
Вище вказане доручення керівником Кам’янка-Бузького відділу поліції ГКУ НП у Львівській області підполковником Ярішем В.В. цього ж дня доручено для організації виконання заступнику начальника відділу поліції Коту Ю.Б., яким в подальшому доручено виконання підлеглому працівнику».
 
(читай дільничому інспектору Нетлюху М.Я.- примітка автора).
 
«У відповідності доч.3 статті 41 КПК України доручення слідчого, прокурора щодо проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій є обов’язковими для виконання оперативним підрозділом».
 
(А, як це питання узгоджується з дорученням слідчого, що надійшло до дільничого інспектора - примітка автора?). Чи можна рахувати таку вказівку незаконною, що не підлягає виконанню?
 
«За порушення службової дисципліни, а сaме вимог пунктів 1,2 частини 1 статті 18 «Про Національну поліцію» підпункту 1 пункту 8 розділу VI Інструкції з організації взаємодії органів досудового розслідування з іншими органами та підрозділами Національної поліції України в запобіганні кримінальним правопорушенням, їх виявленні та розслідуванні», затвердженої наказом МВС України від 07.07.2018 року № 575, у відповідності до статті 19 Дисциплінарного статуту Національної поліції України , затвердженого Законом України від 15.03.2018 року № 2337-VIII, попереджено начальника Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області підполковника поліції Яріша В.В. про необхідність дотримання службової дисципліни».
 
В подальшому тексті цього листа зазначено, що слідчого Парія А.В. зобов’язано неухильно дотримуватись вимог чинного законодавства…, а заступника начальника відділу - начальника СВ Кам’янка-Бузького ВП капітана поліцїї Буту О.В.- оганізувати якісне та повне проведення досудового розслідування… , що рівноцінне звичайній відписці, яка нікого, ні до чого не зобов’язує і не несе жодного правового навантаження. Чому так пишу? Тому, що генерал Середа В.В. цим листом (готувала лист Тетяна Осташ- тел. 258-6769) намагався повісити мені , колишньому підполковнику СБУ, «локшину», щоб я сприйняв цю неправдиву інформацію за «чисту» монету.
 
Невже пан Середа В.В. , начальник Головного управління поліції Львівщини не знає вимог Дисциплінарного статуту Національної поліції України? Мушу йому нагадати окремі положення цього закону через Інтернет!
 
Нагадую, що у відповідності до вимог ст.11 Дисциплінарного статуту встановлена відповідальність поліцейського:
 
 1. За порушення службової дисципліни поліцейські незалежно від займаної посади та спеціального звання несуть дисциплінарну відповідальність згідно з цим Статутом.
Це дає мені право задати запитання генералу- а, де ж дисциплінарна відповідальність начальника Кам’янка-Бузького ВП Яріша В.В.? Хто дав право генералу вносити зміни до Закону і встановлювати свої правила і види відповідальності підлеглих?
 
Статтею 13 Дисциплінарного статуту встановлені наступні види стягнень:
 1. зауваження;
 2. догана;
 3. сувора догана;
 4. попередження про неповну службову відповідність;
 5. пониження у спеціальному званні на один ступінь;
 6. звільнення з посади;
 7. звільнення із служби в поліції.
Таким чином, такого виду стягнення, як «попереджено начальника Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області підполковника поліції Яріша В.В. про необхідність дотримання службової дисципліни» не існує. Перший вид дисциплінарного стягнення, що вказаний у Дисциплінарному статуті- «зауваження», який у разі накладення на поліцейського вноситься до його особової справи. Для чого генерал Середа В.В. повідомив мене про неправдиві відомості, щодо притягнення Яріша В.В. до дисциплінарної відповідальності? Це недолуга самодіяльність генерала чи «медвежа послуга» керівництва СВ ГУ НП у Львівській області? З яких мотивів чи причин це зроблено – суті вчинених дій це не міняє, мені надано документ, у який внесено неправдиві відомості( службове підроблення, ст.366 КК України). Саме з цього листа вбачається, що службове розслідування належним чином не проводилось і порушники закону до дисциплінарної відповідальності не притягнуті. Це вказує, що в діях генерала вбачаються ознаки кримінального правопорушення, встановленого ст.364 (зловживання службовим становищем).
 
Хочу скористатись можливістю, запропонованою мені керівництвом ГУ НП у Львівській області у згаданому листі, щодо висловлення своїх зауважень, пропозицій, доповнень. Мене, як законослухняну людину, колишнього працівника правоохоронного органу з чималим досвідом та стажем роботи вразило те, що без докорів сумління генерал внаглу лукавить ( не хочеться застосовувати інше, більш поширене в Україні слово ) і вигороджує порушників закону. І це не перший випадок, можу навести кілька аналогічних прикладів за останній рік-два. За що, таке поблажливе ставлення до порушників Закону з боку генерала? Як вони спокутують провину перед ним за вчинені правопорушення та за «кришу» від притягнення до відповідальності?
 
То ж, рано чи пізно таке відношення поліції до громадян країни стає неприпустимо образливим. Невже, маю якийсь борг перед генералом? Може в чомусь завинив перед ним? Чому таке відношення ? Чи, він вважає себе вічним на цій посаді і не буде звичайним пенсіонером? Це дуже швидко все минає, повірте мені, пане генерале!
 
Розумію, що шукати справедливості у поліції області- марна справа! То ж своїми безвідповідальними діями правоохоронці спонукають громадян шукати інших заходів для забезпечення порушених своїх прав і свобод людини та законних інтересів, чим і я неодмінно скористаюсь.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 39 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
664
Перегляди статей
684635

Лічильник