Увійти


Залізничний та Кам’янка-Бузький відділи поліції - порушники конституційних прав та свобод людини?

Залізничний та Камянка Бузький відділи поліції порушники конституційних прав та свобод людини27.09.2019 року Дмитренко І.В. звернувся із заявою (в порядку ст.214 КПК України) про вчинене кримінальне правопорушення, стосовно нього, до слідчого Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області. Нагадаю читачам, що заставило Дмитренка І.В. звернутись із цією заявою в поліцію.


23.09.2019 року в обідню пору до ФГ «Озеро» заявився сільський голова Андрущенко А.О., який чомусь з претензіями стосовно написів на табличках звернувся до працівника цього господарства Дмитренка І.В., потім незаконно зірвав табличку, намагався вдарити Дмитренка І., вимагав від нього зняти в’їздні ворота, тощо. Через кілька годин незнайомий молодив вчинив щодо Дмитренка І. насильство, наніс йому тілесні ушкодження, при цьому заявив, що діє від імені сільського голови та погрожував вбивством.
 

Після повідомлення чергового поліції по тел. "102" Дмитренка І.В. забрала швидка допомога до Львова.

 
Ось з такою заявою Дмитренко І.В. звернувся до слідчого Залізничного ВП. Як же зреагував згаданий правоохоронний орган на цю заяву. Я був присутній при подачі цієї заяви, тому можу описати все до найменших подробиць, в тому числі і про те, що оперативний черговий при прийомі цієї заяви вказав у талоні-повідомленні про побутовий конфлікт, що стався між Дмитренко І.В. та невідомим на території озера.
 
Уявляєте шановні читачі, що вносять до ЖЄО чергові при поданні заяви про злочини? Вони перекручують інформацію, викладену у заяві на свій кшталт, так, як їм вигідно. Що таке побутовий конфлікт та побиття людини? Побутовий конфлікт може виражатись у словесних образах. Побиття людини- це насильницькі дії, що спричиняють біль та завдають шкоди здоров’ю людини. Чи між цими діями є якась різниця? Виявляється для чергового Залізничного ВП побиття людини, нанесення їй тілесних ушкоджень, погроза вбивством - це побутовий конфлікт? Я намагався знайти у КК України статтю, з такою юридичною кваліфікацією, немає такої!
 
У заяві Дмитренка І.В. чітко зазначено:
«Вказані дії нападника і моє побиття пов’язую з появою кількома годинами раніше на території ФГ «Озеро» сільського голови Андрущенка А.О., якому я, очевидно чимось не сподобався і, який безпричинно мене ображав, чинив самоправство на території озера, а потім прислав невідомого хулігана, що по вказівці останнього вчинив побої, внаслідок яких мені завдано тілесні ушкодження, що спричинили розлад здоров’я».
У згаданій заяві Дмитренко І.В. просив слідчого Залізничного ВП виконати свої службові обов’язки, передбачені в тому числі вимогами ст.214 КПК України - невідкладно , але не пізніше 24 годин розглянути заяву та внести відомості, викладені у ній до ЄРДР.
 
Хочу зауважити, що відповідно до ст.3 Конституції України:
«Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність».
Залізничний ВП, як державний правоохоронний орган при розгляді заяви Дмитренка І.В. вчинив дії, які суперечать вимогам згаданої статті Конституції, тобто вчинив антиконституційні дії, приховав злочин, порушив права і свободи людини. Залізничний ВП відмовився вносити відомості, викладені у заяві Дмитренка І.В. до ЄРДР. Чому? Ми ще повернемось до цієї теми пізніше, іншим разом. Хочу лише зауважити, що після того, як ми вичитали у талоні - повідомленні про «побутовий конфлікт»- звернулись до начальника відділу поліції Сушка О.Я., який на час розмови із оперативним черговим випровадив мене та Дмитренка І. з кабінету, а потім повідомив, що нас чекає черговий і у талоні-повідомленні будуть внесені зміни. Дійсно, ми отримали новий талон-повідомлення, у якому фігурувала інформація про нанесення Дмитренку І.В. тілесних ушкоджень.
 
Отримавши інформацію, що відомості, викладені у заяві про вчинене кримінальне правопорушення до ЄРДР не внесені Дмиренко І.В. оскаржив бездіяльність слідчого поліції до Залізничного районного суду м. Львова.
 
Міркую собі з цього приводу. Не хочу, щоб таке (як побиття Дмитренка І.В.) сталось з ким небудь іншим. Просто намагаюсь змоделювати ситуацію на ту посадову особу поліції, яка відмовила у внесенні відомостей по заяві Дмитренка І.В. до ЄРДР. Що б, ця посадова особа робила у аналогічній ситуації, коли б насиллю була піддана близька людина (брат, сестра, дружина, діти , батьки)? І від такої ситуації ніхто не застрахований! Що, ця особа буде робити в такому разі? Як, вона буде реагувати на такі самі незаконні дії іншого слідчого, що буде розглядати таку саму заяву і відмовить у відкритті кримінального провадження? Чи, слідчий Залізничного ВП сподівається на захист своїм статусом? Він сьогодні є, а завтра може не бути? Як, тоді?
 
Багато питань виникає із цієї проблеми. Чому Залізничний відділ поліції приховав від розслідування цей злочин? Може хтось із керівництва або слідчих поліції отримав на «халяву» земельну ділянку у сільській раді?
 
Сьогодні слідчий суддя Залізничного районного суду м. Львова Боровков Д.О. у судовому засіданні розглянув скаргу Дмитренка І.В. і ухвалив справедливе, на мою думку, судове рішення, яким зобов’язав слідчого Залізничного ВП внести до ЄРДР відомості, викладені у заяві Дмитренка І.В. Щo це означає? А це означає, що знову потрібно проводити службове розслідування у Залізничному ВП. Чому знову? Тому, що два-три місяці назад за моєю скаргою вже було проведено одне службове розслідування. І знову ті самі граблі?
 
Іншими словами суддя Боровков Л.О. зобов’язав слідчого Залізничного ВП відкрити кримінальне провадження за заявою потерпілoго, і це правильно. Але, одночасно, таке рішення Залізничного районного суду м. Львова ставить під сумнів законність рішення іншого слідчого - слідчого Кам’янка-Бузького ВП, який 28.09.2019 року теж розглядав згадану заяву Дмитренка І.В. про вчинене кримінальне правопорушення (після відмови у внесенні відомостей до ЄРДР у Залізничному ВП Дмитренко І.В. звернувся з аналогічною заявою до Кам’янка-Бузького ВП). Згадану заяву Дмитренка І.В. слідчий Кам’янка-Бузького ВП теж не вніс до ЄРДР. Чому? Тільки недавно у цьому відділі поліції було службове розслідування з приводу виклику мене на допит дільничним Нетлюхом М.Я., начальник Яріш притягнутий до відповідальності. Що, знову потрібно проводити службове розслідування за новим фактом порушення Закону- невнесення відомостей до ЄРДР (приховування злочину)?

Хочу звернути увагу на ще один аспект стосовно відкриття кримінального провадження за фактом побиття Дмитренка І.В. Під час недавнього перебування у кабінеті сільського голови останній у розмові з Дмитренком І.В. заперечував свою причетність до цього злочину і висловив бажання взнати, хто ж від його імені вчинив насильство над Дмитренком І.В. та погрози вбивством?
 
Тому, на мою думку, рішення суду є вкрай своєчасним та необхідним з точки зору побажання і сільського голови, щоб слідство встановило злочинця та мотиви, якими він керувався, згадуючи голову сільської ради, як організатора нападу, побиття та погроз вбивством. А, може це така «відмазка»?
 
Отже, попереду у цих справах нас чекає багато новин. Впевнений, що вони будуть цікавими і несподіваними для читачів.
 
Пропоную оглянути коротке відео розгляду скарги та постановлення судового рішення, за наслідком її розгляду.
 
 

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті один гість та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
638
Перегляди статей
653786

Лічильник