Увійти


Чи дозволяється слідчим розголошувати відомості досудового розслідування?

Залізничний та Камянка Бузький відділи поліції порушники конституційних прав та свобод людиниНещодавно слідчі Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області задоволили ряд клопотань потерпілих у кримінальних провадженнях, в тому числі і мого, якими забезпечили їх (моє) права брати участь у слідчих (розшукових) та інших процесуальних діях, під час проведення яких ставити запитання, подавати свої зауваження та заперечення, щодо порядку проведення дії, які заносяться до протоколу.
 
Поряд з забезпеченням згаданих прав слідчими попереджено потерпілих у відповідності до ст. 222 КПК України про недопустимість розголошення відомостей досудового розслідування, які дозволяється розголошувати тільки з дозволу слідчого або прокурора і то, в тому обсязі, в якому вони визнають можливим.
 
На мій погляд, дуже правильне попередження, тільки чомусь воно торкається потерпілих, свідків, підозрюваних тощо. А, хто попереджує прокурора і слідчого про нерозголошення відомостей досудового розслідування? Чи, такі дії з боку останніх відсутні? Нічого подібного! Особисто знаю кілька випадків, коли слідчі Кам’янка-Бузького ВП розповідали стороні провадження, зміст показів іншого учасника кримінального провадження. Як трактувати такі дії слідчого? Зловживання службовим становищем? Службове підроблення? Службове недбальство? Чому, я підняв цю тему?
Справа у тому, що після ознайомлення із матеріалами кримінального провадження потерпілим Дмитренко І.В. ми спробували дати правову оцінку діям слідчого, з якими Дмитренко І.В. стикнувся в процесі ознайомлення із справою (прошу не плутати процесуальні питання із змістом досудового розслідування). В матеріалах справи знаходиться протокол допиту свідка «Ц» від 18.10.2019 року, який складений особою, що його допитала- оперуповноваженим СКП Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області ст. лейтенантом поліції Лис Ю.А.
 
 відповідності до вимог ст.41 КПК України така слідча дія, як допит свідка оперативним працівником здійснюється тільки за письмовим дорученням слідчого, прокурора. У матеріалах справи відсутнє письмове доручення слідчого щодо проведення оперативним співробітником СКП Кам’янка-Бузького ВП Лис Ю.А. слідчої дії- допиту свідка «Ц» у згаданому кримінальному провадженні. ВІДСУТНЄ!!!
 
Викладене, на нашу думку свідчить про незаконні дії слідчого Кам’янка-Бузького ВП Парія А.В., у провадженні якого знаходиться згадане кримінальне провадження, що в порушення вимог кримінально-процесуального законодавства незаконно допустив до досудового розслідування сторонню особу- оперативного співробітника і долучив згаданий протокол допиту до справи. Фактично, в справі знаходиться процесуальний документ, який незаконно здобутий, адже цей допит вчинено незаконно службовою особою поліції. І ця службова особа (читай Лис Ю.А.) знає, що у відповідності до вимог кримінально-процесуального законодавства здійснення слідчих дій він може вчиняти тільки за наявності письмового доручення слідчого. Тож напрошується питання, чому він порушив закон? Чи, може мати така дія ознаки зловживанням службовим становищем? На мою думку, так! Чи, допущено незаконне розголошення відомостей досудового розслідування? На мою думку, так!
 
Тільки недавно я згадував про аналогічний випадок, що трапився зі мною під час незаконного проведення слідчої дії дільничним інспектором Кам’янка-Бузького ВП Нетлюхом М.Я. – допиту мене в якості свідка у кримінальному провадженні. За наслідком проведення службового розслідування встановлено, що дільничий інспектор Нетлюх М.Я. маючи письмове доручення слідчого «тільки викликав мене до слідчого», а не проводив слідчої дії. Це окрема історія, яка засвідчує системні порушення Закону у слідстві Кам’янка-Бузького ВП.
 
У вищеописаному випадку оперуповноважений Лис Ю.А. взагалі не мав доручення слідчого проводити слідчу дію. Це можна трактувати або, як самоправство або, як вчинення незаконних слідчих дій за попередньою змовою із слідчим Парієм Ю.А.? Мабуть, цим питанням повинна займатись спеціально створена комісія для проведення службового розслідування, яка повинна встановити і факт незаконного розголошення відомостей досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні.
 
Користуючись нагодою звертаюсь до керівництва ГУ НП у Львівській області. Чи, не забагато порушень чинного законодавства у СВ Кам’янка-Бузького ВП? Зверніть увагу шановні керівники, що у цих порушеннях фігурують одні і ті самі прізвища правоохоронців! Це, що випадковість, чи закономірність?

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 47 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
664
Перегляди статей
684588

Лічильник