Увійти


Новий очільник слідства обласної поліції наступає на старі граблі?

Новий очільник слідства обласної поліції наступає на старі грабліНа початку жовтня 2019 року житель м.Львова Дмитренко І. звернувся із скаргами(двома) на бездіяльність слідчих Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області, що полягає у невнесенні відомостей , викладених у заявах про вчинені кримінальні правопорушення до ЄРДР. 27.09.2019 року заяви зареєстровані у ЖЄО за №№ 23463 та 23464 за ознаками злочинів, передбачених ст.ст. 125, 126 та 129 КК України.
 
У зв’язку з тим, що слідчі Залізничного ВП не підкоряються Законам України (вони на них плюють з висоти своїх крісел) – проігнорували вимоги ст.214 КПК України і не внесли до ЄРДР відомості, які були вказані у згаданих заявах. На другий день після звернення Дмитренка І.В . до Кам’янка-Бузького ВП на противагу дій слідчих Залізничного ВП все таки одна заява була розглянута і відомості про кримінальне правопорушення були внесені до ЄРДР.
 
Цілком логічним були дії Дмитренка І., щодо звернення із скаргами до ГУ НП у Львівській області з метою встановити причини порушення вимог Закону та невнесення слідчими Залізничного ВП відомостей до ЄРДР (може такі дії вчинені на грунті особистої неприязні?), встановити службових осіб, які це вчинили, щоб притягнути останніх до відповідальності за це порушення Закону шляхом проведення службового розслідування у відповідності до вимог Дисциплінарного Статуту Національної поліції України. Потрібно зауважити, що згідно вимог ст.11 Дисциплінарного статуту «за порушення службової дисципліни поліцейські незалежно від займаної посади та спеціального звання несуть дисциплінарну відповідальність згідно Статуту».
 
Вимогами наказу МВС № 893 від 07.11.2018 року встановлений порядок проведення службових розслідувань, які проводяться, в тому числі у зв’язку з недотриманням поліцейським норм кримінально-процесуального законодавства України під час проведення досудового розслідування. Отож, дії Дмитренка І. є законними і справедливими- за вчинення злочину , особа, що його вчинила, повинна бути притягнута до відповідальності, особливо це є актуальним для кожної людини, якщо ці протиправні дії спрямовані на завдання шкоди здоров’ю потерпілої особи, яким і є Дмитренко І.
 
Мабуть кожна особа, якій завдано фізичного болю , знущань, побоїв буде домагатись від поліції розшуку та притягнення до відповідальності, тих хто вчинив цей злочин або погрози вбивством, тощо. Ось і Дмитренко І. з початку жовтня до кінця листопада терпляче очікував, коли ж керівництво обласної поліції «змилостивиться» і розгляне його скарги. Таких скарг було чотири, а відповідь надійшла тільки на одну з них, так вказала у листі заступник начальника ГУ НП-начальник слідчого управління у Львівській області Харченко Наталія. Лист від 21.11.2019 року називається –«Про розгляд звернень», але з перших рядків цього документу можна зрозуміти, що розглядається одне: «У слідчому управлінні Головного управління Національної поліції у Львівській області розглянуто Ваше звернення, адресоване начальникові ГУ НП, щодо бездіяльності, на Вашу думку, слідчого Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області». Отже, відповідь надається тільки на одне звернення, інші , мабуть викинули у смітник? З перших рядків відповіді головна слідча посадова особа поліції області ставить під сумнів думку скаржника Дмитренка І. щодо бездіяльності слідчого Залізничного ВП? Чому? Невже слідчий , який не вніс відомості до ЄРДР вчинив законно? Якщо вимоги Закону не порушені, тоді напрошується запитання, чому слідчий суддя Залізничного районного суду м. Львова своєю ухвалою зобов’язав слідчий відділ поліції внести невнесені відомості до ЄРДР? Це що така еквілібристика слів? Чи начальник слідчого управління у такий спосіб «мозги вправляє», «локшину навішує» скаржнику?

Як на мене, то у цьому реченні завідомо закладена думка автора листа поліції , що згадані дії вчинені слідчим Залізничного ВП не є бездіяльністю-, а законними діями, а щодо бездіяльності- то це думка скаржника, яку автор не поділяє.
 
Подальший зміст цього листа є досить цікавим і свідчить про грубі порушення Закону, вчинені слідчим Залізничного ВП(саме йому адресовані заяви скаржника Дмитренка І.).

Читаємо:
« 27.09.2019 року в Залізничний ВП… надійшли звернення щодо неправомірних дій відносно Вас…. Вказані звернення зареєстровано у журналі Єдиного обліку…. Розгляд звернень доручено працівникам дільничих офіцерів поліції вказаного підрозділу. За результатами розгляду, складено довідки та матеріали списані до справи».
Звертаю увагу читачів на вказане у листі поліції, що заяви про злочин «доручено працівникам дільничих інспекторів». Уявляєте, який рівень досудового розслідування у Залізничному ВП- заява адресується слідчому, а слідчий адресує розгляд заяви до дільничого, а дільничий списує заяву до справи(читай до макулатури). Ось таким чином відбувається боротьба із злочинністю у Залізничному ВП та й у поліції області в цілому. Тому не дивуйтесь шановні читачі, що Вас водять, як цуценят і розповідають байки про складнощі досудового розслідування. Хто ж вчинив самоправство, чи зловживання службовим становищем? Прізвище і посаду службової особи, яка дала вказівку всупереч вимог ст.214 КПК України направити розгляд заяви про вчинені злочини до дільничих інспекторів?
 
Високопосадовець обласної поліції Харченко Н. на це питання відповіді не надала, приховавши прізвища порушників Закону від скаржника та можливості оскаржити ці незаконні дії. Склалось враження, що надаючи таку відповідь заступник начальника управління Харченко Н.. навіть не надала цим рядкам якогось суттєвого значення? Ну й, що з того, що доручили розгляд заяв дільничим інспекторам? Ну й , що з того, що дільничі навіть не виходили з кабінету, склали формальні довідки, на підставі яких заяви списали з розгляду? А, як бути із Дисциплінарним Статутом ? Сама Харченко Н. (мабуть полковник поліції) є злісним порушником Закону, адже вона в кінці листа вказала наступне:
«В ході перевірки не встановлено підстав для притягнення слідчого Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області до дисциплінарної відповідальності».
Ось таким чином відписала Харченко Н. скаржнику Дмитренку І. , яка сама вчинила кримінальне правопорушення за ознаками ст.364 КК України. Хто ж керує слідчими області? Хто бореться із злочинністю? Недавно генерал Середа В.В. вчиняв службові підроблення, тепер Харченко Н. вчиняє те саме?Мало того, що вчиняє незаконні дії, той ще скаргу розглядає з простроченням встановлених строків і то, тільки одну з поміж чотирьох, скерованих на адресу керівництва. Так і хочеться довідатись- чому таке недбале ставлення до Закону у «законника» поліції?

Хочу зауважити, що ч. 4 ст.14 Дисциплінарного Статуту Національної поліції України встановлена вимога, у відповідності до якої підставами для службового розслідування є заяви, скарги та повідомлення громадян, посадових осіб… засобів масової інформації за наявності достатніх даних, що вказують на ознаки дисциплінарного проступку. Невже, в діях слідчого Залізничного ВП не вбачається ознак дисциплінарного проступку? Тут на лице зловживання службовим становищем!!! Чому Харченко Н. всупереч вимог Закону не призначила службове розслідування? Невже у поліції напрацьована така протиправна практика- це не перший випадок? За керівництва управління Самарчуком М.В. відбувалось те саме.
 
Цікаво, чи ця публікація буде підставою для організації службового розслідування за фактом вчинення порушення службової дисципліни з боку Харченко Наталії? Чи, доведеться звертатися із заявою до Залізничного ВП або Генеральної прокуратури України із заявою про вчинення заступником начальника ГУ НП у Львівській області кримінального правопорушення? Попередні керівники обласної поліції теж наступали на ті самі граблі. Невже такі негативні приклади попередників нічому не вчать їх наступників?
 
Оскільки відповідь на скарги надано не у повному обсязі, Дмитренко І. буде настоювати на тому, щоб йому надали прізвища службових осіб Залізничного ВП, які скерували заяви про злочини на розгляд до дільничих офіцерів. Прошу це врахувати, шановні керівники Залізничного ВП.
 
Читачів прошу ознайомитись із листом «героїні» нашої публікації.
 
Новий очільник слідства обласної поліції наступає на старі граблі 1
Теги Поліція

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 42 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
664
Перегляди статей
684253

Лічильник