Увійти


Прокурор Друзюк М. не знає законів України?

Прокурор Друзюк М. не знає законів України
 
21.11.2019 року потерпілий Дмитренко І.В. скерував скаргу на порушення слідчим Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області Парієм А.В. вимог ст.41 КПК України під час досудового розслідування у кримінальному провадженні до Радехівської місцевої прокуратури. Суть порушення полягає в тому, що слідчий Парій А.В. в порушення вимог ст.41 КПК України без письмового доручення (в матеріалах справи його немає) доручив провести допит свідка у справі оперативному працівнику. Наголошую, що письмового доручення слідчого Парія А.В. для проведення допиту оперуповноваженим СКП Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області Лис Ю,А. свідка у кримінальному провадженні Ц.М.Я. не має, що свідчить про незаконність проведення згаданої слідчої дії.(Нагадаю читачам, що аналогічне порушення з боку слідчого Парія А.В. вже раніше фіксувалось мною при наданні ним письмового доручення для проведення слідчих дій дільничому інспектору Нетлюху М., яке було предметом розгляду службового розслідування).
 
Отже, на підставі виявлених фактів порушень вимог КПК України слідчим Парієм А.В. потерпілим Дмитренко І.В. скеровано до прокуратури скаргу з проханням на підставі викладеної інформації та вимог Дисциплінарного статуту Національної поліції України направити подання керівництву поліції області для проведення службового розслідування виявлених зловживань службовим становищем з боку слідчого Парія А.В. та оперуповноваженого цього ж відділу поліції Лис Ю.А.
 
Одночасно Дмитренко І.В. звернувся до прокурора з вимогою вжиття вагомих заходів контролю за досудовим розслідуванням кримінального провадження та ініціювання відсторонення слідчого Парія А.В. від досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні.
 
Як же вчинив прокурор Друзюк М. за наслідком розгляду скарги? Вжив відповідних заходів для контролю за досудовим розслідуванням? Направив подання до керівництва поліції області про проведення службового розслідування? Нічого подібного не сталось!!! Пан прокурор Друзюк М. просто відмахнувся від скаржника, як від надоїдливої мухи. Він копію скарги переслав начальнику слідства цього відділу поліції Буті О.С. та надав Дмитренку І.В. відписку наступного змісту:
 
«Скеровую копію скарги Дмитренка І.В. щодо порушення слідчим Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області Парієм А.В. вимог ст.41 КПК України під час досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12019140220000421 від 29.09.2019 року для проведення службового розслідування».
Щоб читачам стало зрозумілим в чому полягають порушення прокурора Друзюка М. потрібно пояснити, що згідно вимог ст.14 Дисциплінарного Статуту Національної поліції України:
Стаття 14. Службове розслідування

3. Службове розслідування призначається за письмовим наказом керівника, якому надані повноваження із застосування до поліцейського дисциплінарного стягнення.

4. Підставою для призначення службового розслідування є заяви, скарги та повідомлення громадян, посадових осіб, інших поліцейських, засобів масової інформації (далі - повідомлення), рапорти про вчинення порушення, що має ознаки дисциплінарного проступку, або безпосереднє виявлення ознак такого проступку посадовою особою поліції, за наявності достатніх даних, що вказують на ознаки дисциплінарного проступку.
Тобто прокурору Друзюку М. добре відомі вимоги цього Закону(якщо не відомі, то йому не місце у прокуратурі)і те. що він вчинив, явно змахує на таке саме зловживання службовим становищем. Замість того, щоб направити подання до керівництва обласної поліції, районний прокурор, з метою захисту слідчого Парія А.В. направив копію скарги до т.в.о. начальника Кам’янка-Бузького ВП Бути О.М.(як у відомій байці: «І щуку кинули у річку»). Тобто, Бута М.О. не тільки, як начальник слідства, але й в.о. начальника відділу поліції не має права призначати та проводити службове розслідування, а значить таке і не буде проводитись. Про ініціювання відсторонення слідчого Парія А.В. від досудового розслідування прокурор Друзюк М. теж нічого не не вказав у своїй відповіді на скаргу.
 
Таким чином цю відповідь прокурора скаржнику можна трактувати, як відписку.
 
Викладене свідчить про порушення Закону з боку службової особи- прокурора Друзюка М., яка у відповідності до службових обов’язків здійснює нагляд за дотриманням законодавства органами досудового розслідування під час досудового розслідування. Яким чином зреагував Друзюк М. на порушення Закону з боку слідчого Парія А.В.? Жодних дій не вчинив, навіть відповідь на скаргу «злипував».
 
Мабуть прокуратура області зверне увагу на цю публікацію та факти порушення службової дисципліни з боку прокурора Друзюка М. Викладена інформація засвідчує незнання прокурором Друзюком М. вимог Закону України «Про дисциплінарний Статут Національної поліції України», що є підставою для здійснення кваліфікаційного оцінювання його знань.
Мабуть і Генеральному Прокурору України Рябошапці Р. варто звернути увагу на фаховий рівень знань прокурора Друзюка М., який вчиняє такі незаконні дії.
 
Звертаюсь до прокуратури області з проханням виправити порушення прокурора Друзюка М. і направити подання до начальника ГУ НП у Львівській області для проведення службового розслідування за фактами порушення вимог ст.41 КПК України слідчим Парієм А.В. , викладеними у цій публікації та скарзі Дмитренка І.В. до Радехівської місцевої прокуратури.
 
Копія відповіді прокурора Друзюка М. на скаргу Дмитренка І.В. надається.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 26 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
664
Перегляди статей
684240

Лічильник