Увійти


Рішення, дії чи бездіяльність слідчих Кам’янка-Бузької поліції ?

Рішення дії чи бездіяльність слідчих Камянка Бузької поліції
 
В кінці 2018 року був прийнятий Закон України «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України», а Наказом МВС УкраЇни № 893 від 07.11.2018 року – положення « Про порядок проведення службових розслідувань у Національній поліції України». Чи, часто використовує цей Закон та Наказ керівництво обласної поліції?
 
У відповідності до вимог цього Наказу підставами для проведення службового розслідування є заяви, скарги та повідомлення громадян про вчинені правопорушення поліцейськими, що мають ознаки дисциплінарного проступку.
 
Службове розслідування призначається за письмовим наказом керівника, якому надані повноваження їз застосування до поліцейського дисциплінарного стягнення.
 
Зокрема, службове розслідування призначається за наявності даних про:
  • Недотримання норм кримінального процесуального законодавства України під час досудового розслідування (як правило, це торкається слідчих);
  • Приховування від обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні або адміністративні правопорушення, які відомі поліцейському, але не
 
отримали реєстраційні номера або не були зафіксовані ним у встановленому законодавством України порядку.
 
Саме на цих порушеннях службової дисципліни з боку поліцейських я хочу зупинити увагу читачів.
 
В середині січня 2020 року Кам’янка-Бузький районний суд Львівської області на запит Олексевича Р.В. надав відповідь про публічну інформацію, зокрема про те, що «за період з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року до суду надійшло 43 скарги на бездіяльність слідчого відділу Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області про невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви та повідомлення про злочин».
 
Хочу пояснити читачам, що це означає. Нa моє переконання, викладена інформація засвідчує те, що 43 рази громадяни України звертались до слідчого відділу місцевого підрозділу поліції з заявами про вчинені, щодо них злочинів. Слідчі поліції 43 рази відмовили нашим співвітчизникам у захисті їх прав і свобод, у зв’язку з чим вони змушені були скористатись своїм конституційним правом на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності службових осіб відділу поліції.
 
В чому ж, полягають порушення слідчих ? Відповідно до вимог ст.214 КПК України слідчий невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення зобов’язваний внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування.
Надана Кам’янка-Бузьким районним судом Львівської області інформація засвідчує, що 43 рази слідчі Кам’янка-Бузького ВП ГУ Н у Львівській області порушували вимоги ст.214 КПК України, тобто вчиняли дії, за наявності яких, повинно призначатись службове розслідування.
 
Чи, цікаво знати громадянам слідчих -«героїв» у Кам’янка-Бузькому ВП , які порушують вимоги кримінально процесуального законодавства України?
 
Мабуть про таких порушників Закону повинні знати люди, адже багатьом доводиться звертатись до них із своїми проблемами.
 
Як колишній працівник правоохоронного органу, що систематично впродовж тривалого часу стикається із порушеннями закону, з боку слідчих Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області вирішив провести певне журналістське розслідування по питанню невнесення слідчими заяв про вчинені кримінальні правопорушення до ЄРДР. Для цього у Єдиному державному реєстрі судових рішень знайшов 145 судових рішень Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області за 2019 рік, які торкаються бездіяльності слідчих поліції.
 
Кількість правопорушень – 43 скарги до суду засвідчує те, що до порушень службової дисципліни причетні або всі слідчі, або тільки певна кількість «затятих» порушників Закону. Саме головне полягає у тому, що ніхто з керівництва відділу поліції не вживає належних заходів для припинення таких порушень. Місцеві жителі підказують мені, що така велика кількість порушень закону обумовлена саме бездіяльністю з боку керівництва відділу поліції, які самі є порушниками дисципліни.
 
Тож спробуємо встановити всіх «іменинників» цього дійства. Можливо така робота спонукає до вжиття належних заходів для припинення порушень Закону, можливо до цієї роботи долучиться місцева прокуратура, яка зовсім «прохолодно» відноситься до свої службових обов’язків по нагляду за дотриманням законодавства під час досудового розслідування у Кам’янка-Бузькому ВП.
 
Запрошую всіх, кому відомі випадки порушення Закону з боку слідчих поліції Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області долучитись до цієї роботи, надаючи відповідну інформацію про ці порушення.
 
Телефон – 067-713-21-74.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 64 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
670
Перегляди статей
693158

Лічильник