Увійти


Очільник місцевої поліції не знає Законів України?

Очільник місцевої поліції не знає Законів України14.03.2020 року мешканець с.Прибужани Кам’янка-Бузького району Олексевич Р.В. звернувся із заявою про кримінальне право порушення до Кам'янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області на дії осіб, які вважали себе представниками органів місцевого самoврядування адміністративно- територіальних одиниць-сільських рад Прибужанівської, Желдецької, Батятицької, Жовтанецької, Колоднинської та Кам’янка-Бузької міської ради, щодо насильницької зміни адміністративно- територіального устрою в межах Кам’янка-Бузького району, що мають ознаки злочину, передбаченого ст.109 КК України.
 
Незважаючи на подане повідомлення про злочин слідчим відділом Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області відповідні відомості до ЄРДР не внесені, досудове розслідування не розпочате. Знову місцева поліція наступає на старі граблі, замість того, щоб внести відомості до ЄРДР та розпочати досудове розслідування , керівництво відділу поліції вдалось до незаконних маніпуляцій з чинним законодавством, фактичного приховування кримінального правопорушення.
 
В чому ж полягають ці маніпуляції? Мабуть, про це вже знають у дитячому садочку! Тим більше, що всім відомо, коли заява про вчинене кримінальне правопорушення подається до чергового інспектора поліції у відповідності до вимог ст.214 КПК України, то така заява розглядається слідчим поліції, який повинен за наслідком розгляду невідкладно, але не пізніше 24 годин розглянути заяву і внести відповідні відомості до ЄРДР.
 
А, що ж відбувалось у згаданому випадку? Олексевич Р.В. подав заяву про вчинене кримінальне правопорушення до чергової частини Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області, черговий інспектор відділу поліції видав Олексевичу Р.В. талон-повідомлення № 1185 від 14.03.2020 року про приймання та реєстрацію згаданої заяви у журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення.
 
До цього моменту дії працівників поліції відповідали вимогам Закону та нормативних документів. А потім- повний «безпредєл». Т.в.о начальника відділу поліції Флис А. своїм листом від 07.03.2020 року повідомив Олексевича Р., що:
«Вашу заяву зареєстровано у підсистемі «Єдиний облік інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України № 1185 від 14.03.2020 року».
Потім він нагадав Олексевичу Р. про зміст ст.140 Конституції України та рішення Конституційного суду України. (Олексевич Р. не звертався до Флиса А. з проханням роз’яснити йому положення згаданої статті та рішення КСУ), а на закінчення листа вказав наступне:
«Керуючись Законом України «Про звернення громадян» перевірку по зверненні припинено. Матеріали перевірки знаходяться в архіві Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області. Прийняте рішення Ви можете оскаржити до органів судової влади у встановленому порядку».
 Ось такий «витвір» ділової переписки з незнання Законів України, недбалого ставлення до своїх службових обов’язків та громадян України продемонстрував в черговий раз Кам’янка-Бузький відділ поліції. Невже начальник поліції не може відрізнити заяву про вчинене кримінальне правопорушення від звичайного звернення (заяви, скарги) громадянина. Поясню читачам (можливо і п.Флису А. теж буде корисно дізнатись), що заява про злочин подається у відповідності до вимог ст.214 Кримінально-процесуального кодексу України. А проста заява(не кримінального характеру) подається у відповідності до вимог Закону України «Про звернення громадян».
 
На підставі викладеної інформації напрошується питання, яким чином заява про злочин опинилась заявою, що підлягає розгляду у відповідності до вимог Закону України «Про звернення громадян»? Це така захцянка у п.Флиса А., чи у п.Бути О.? Хто з них порушив Закон? Кого потрібно притягувати до відповідальності? Вже викладеної інформації достатньо для того щоб проводити службове розслідування. Наявне фактичне зловживання службовим становищем з боку керівника відділу поліції(читай ознаки ст.364 КК України).
 
Дивує безграмотність начальника поліції, який жодним словом не обмовився у наданій відповіді про те, в чому ж полягала перевірка заяви, хто її проводив? Невже опис ст.140 Конституції України- це і є перевірка? Невже в матеріалах перевірки – тільки витяг з Конституції України? Це ж , ганьба такій поліції! Хто поставив цього пана керувати поліцією району, якщо він не може елементарно грамотно дати відповідь на звернення?
 
Дисциплінарний Статут Національної поліції України чекає на службове розслідування цього факту.
 
А, як відреагують поліцейські чини області на таке нехлюйство з боку підлеглого?

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 103 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
686
Перегляди статей
746322

Лічильник