Увійти


Знову про очільницю слідства поліції Харченко Н.?

Знову про очільницю слідства поліції Харченко
 
Ще недавно ЗМІ згадували про скандал, пов’язаний з начальником слідчого управління ГУ НП у Львівській області Харченко Н., яка ніби-то на нараді давала вказівки підлеглим вносити до ЄРДР тільки ті заяви, що погоджені нею. Прокуратура області тихенько зам’яла цю справу, хоч під час перевірки виявили чималу кількість невнесених до ЄРДР заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення. Але ця історія має своє продовження. Вже створили в стінах обласної поліції підрозділи дізнання, які займаються реєстрацією кримінальних правопорушень, але по суті нічого не змінилось, як не реєстрували , так не реєструють злочини.
 
 
Тобто , порушення службової дисципліни з боку згаданих працівників СУ продовжуються і жодна нарада чи вказівка керівництва на цей процес не впливає і порушення кримінально-процесуального законодавства продовжують мати місце. Навіть більше можу сказати- за ініціативи керівництва СУ ГУ НП у Львівській області почався процес приховування від оприлюднення порушників дисципліни. Це щось схоже на мафію- правопорушення вчиняються, а порушники-приховуються?
 
Два-три місяці назад звернувся із заявою про вчинене кримінальне правопорушення службовими особами Старояричівської сільської ради до Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області (вже стільки написав про цю сільську раду-як горохом об стінку). Моя заява начальником сектору дізнання Петрів Мар’яною не була належними чином розглянута , мені була надана звичайна відписка. Звернувся із скаргою на бездіяльність слідчого до Залізничного районного суду- суд ухвалив судове рішення, яким зобов’язав слідчих внести до ЄРДР відомості, викладені у моїй заяві та розпочати досудове розслідування.
 
З цього приводу адресую питання до Харченко Н. – це так має бути? Це у Вашому відомстві така злочинна практика невнесення відомостей до ЄРДР? Це Ваші вказівки у такий спосіб виконуються?
 
Скажімо, що це я знаю, що робити у випадку не реєстрації у ЄРДР заяви про злочин? А, чи знають інші громадяни? Сумніваюсь у юридичній грамотності переважної кількості громадян. Продовжують мати місце, коли чергові відділів поліції (особисто спостерігав і відчував на собі) відсилають заявників до канцелярії, мовляв зареєструйте в канцелярії заяву. Юридично неграмотна особа ніякого підвоху не запідозрює, виконує вказівку чергового, а потім отримує листа, що перевірка була проведена у відповідності до вимог Закону України «Про звернення громадян»,що підстав для відкриття кримінального провадження не знайдено. Ці порушення Закону в системі поліції продовжуються роками, вже виховане покоління поліцейських, які вважають, що так і потрібно, що їх дії вписуються у норми Закону.
 
Після того, як суд ухвалив судове рішення на мою користь, на адресу керівництва ГУ НП у Львівській області скеровано заяву про порушення начальником сектору дізнання Петрів М. службової дисципліни(м’яко кажучи, хоч насправді таке порушення має кримінальний характер у виді зловживання службовим становищем) і проведення службового розслідування. Я був здивований, що керівництво поліції провело службове розслідування за цим фактом і повідомило мене, що до винних осіб вжито заходів дисциплінарного характеру. Ніби-то все добре? Заява належними чином розглянута, винні особи у порушенні Закону понесли покарання! Знаючи брехливе нутро наших владних зверхників з числа поліції , щоб переконатись у правдивості викладеної інформації , звернувся із запитом до начальника ГУ НП у Львівській області з проханням надати копію висновку про службове розслідування.
 
І, щоб Ви, шановні читачі знали - мені в цьому дуже гарно і красиво відмовили. Хто це зробив- пані Харченко Н., керівниця слідства.
 
Не дивлячись на встановлені обмеження пандемією корона вірусу, мене, як особу, що перебуває у зоні підвищеного ризику підчепити цю заразу, запросили для ознайомлення із висновком в міське управління поліції на вул. Ст.Бандери, 1. Причому у листі наданому мені за підписом Харченко Н. вказано, що згідно ст.18 Закону України «Про звернення громадян» особа, яка звернулась із заявою чи скаргою до органів державної влади має право особисто знайомитись з матеріалами перевірки (не висновку, як наполягають поліцейські). Але одночасно, ця ж посадова особа заявила мені, що «під час ознайомлення з висновком службового розслідування особа, що його здійснює, може робити виписки, однак будь-яке копіювання (фотографування) не передбачене чинним законодавством України, посилаючись у подальшому на вимоги Закону України «Про захист персональних даних». Найцікавишим моментом цього листа, є те, що мене запросили для ознайомлення у вказану адресу в день та годину, яка вже минула, адже я отримав листа пізніше зазначених даних. Виглядало це так,що ми тебе запрошуємо, однак знаємо, що ти отримаєш цей лист тоді, коли година та дата ознайомлення вже мине. Коротко це так- приходь до нас в гості, коли нас немає!
 
Після того, як відповідні органи охорони влади ввели обмежувальні заходи, щодо відвідування громадянами державних установ ГУ НП у Львівській області своїм оголошенням повідомило про припинення прийому звернень громадян на особистому прийомі і просило звертатись із зверненнями поштою або електронними засобами. Я у відповідності до цих вказівок свої звернення до ГУ НП надсилав електронною поштою і щоб уникнути зараження на корона вірус просив надати мені копію висновку про службове розслідування теж поштовим відправленням. Я раніше неодноразово отримував такі документи за наслідком моїх попередніх звернень, які у випадку необхідності долучались мною, як докази для звернень до суду. Що ж помінялось? Які нові вказівки надішли до слідства, щоб не надавати інформацію журналістам?
 
Згаданим листом п. Харченко Н. мені фактично відмовила у наданні запитуваної інформації, запрошуючи до приміщення поліції і наражаючи мене на небезпеку. Одночасно, запрошуючи мене до відділу дізнання очільниця слідства вказала, що копіювати висновок не можна і мені цього не дозволять посилаючись на вимогу Закону, хоч і прямої заборони на вчинення згаданих дій Закон не має.
 
В цій ситуації виникає інше питання, яке на мою думку пов’язано з тим, щоб створити перешкоди мені, як журналісту ІА «Журналісти проти корупції» у моїй діяльності, адже всі мої звернення до органів поліції були на офіційному бланку журналіста Жукова Олександра. Повідомляючи мене про норми Закону «Про звернення громадян» керівник слідчого управління поліції чомусь оминула вимоги Закону України «Про інформацію», якими якраз і користуються представники ЗМІ у своїй діяльності.
 
Доводжу до відому п.Харченко Н. що згідно вимог п.4 ст.21 згаданого Закону до інформації з обмеженим доступом не можуть бути віднесені відомості викладені у підпункті 5) - «Про незаконні дії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб». Чи, може висновок про службове розслідування містить відомості про представлення правопорушників до урядових нагород? Може, тому я небажаний свідок цього дійства? Таким чином пояснення п.Харченко Н. щодо обмеження у наданні інформації щодо порушників Закону є незаконними діями і за такі вчинки вона повинна відповідати. Не надаючи запитуваної інформації п.Харченко Н. порушує вимоги ст.5 Закону, згідно яких:
 
«Кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання, захисту інформації, необхідної для реалізації прав, свобод і законних інтересів».
 
Цими незаконними діями п.Харченко Н. створила перешкоду моїй законній професійній діяльності журналіста оприлюднювати інформацію, яка становить суспільний інтерес (ч.2 ст.29 Закону встановлено , що предметом суспільного інтересу вважається інформація, яка свідчить , в тому числі «про можливе порушення прав людини, введення громадськості в оману, шкідливі екологічні та інші негативні наслідки діяльності (бездіяльності) фізичних і юридичних осіб».
 
Невже п.Харченко Н. не розуміє, що приховування від оприлюднення фактів незаконної діяльності її підлеглих- це шлях до гіршого- приховування правопорушників від громадського осуду, це фактично схвалення їх незаконних дій. Для чого тоді проводити службові розслідування? Це, що черговий «лохотрон» для людей? Скільки будуть продовжуватись незаконні дії слідчих Кам’янка-Бузького ВП? Скільки часу
 
керівництво поліції буде приховувати ці незаконні дії? Замість того, щоб навести порядок у цьому та інших слідчих підрозділах керівник слідства приховує від оприлюднення інформацію про порушників закону . Для чого, Ви це робите, шановна ? Можливо ми (журналісти) не володіємо ще цією інформацією, але задурно такі питання (приховування порушників Закону),на мою думку, не робляться?

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 60 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
697
Перегляди статей
764026

Лічильник