Увійти


Закон для поліції, як дишло, …?

ЗАКОН ЯК ДИШЛО

Коли доводиться звертатись до нашої львівської поліції мимоволі порівнював тих поліцаїв, з ким доводилось спілкуватись, з героями відомих американських бойовиків на зразок «Міцний горішок» з продовженнями. Дивлячись фільм проникаєшся повагою до професійної майстерності, відданості справі та обов’язку американських поліцейських. А які емоції отримуються після відвідування поліційного закладу у Львові, наприклад Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області? Негативні!!! 

Таке враження складається, що просиш допомогти, а на тебе дивляться як на непотріб, що заважає поліції нормально жити. На мою думку черговий відділу поліції повинен зовні відповідати цій назві. Що ж я побачив насправді? Якийсь молодик у светрі з пивним животом, сидить у кріслі приміщення чергового районного відділу поліції. Представляється черговим інспектором. Це що тракторна бригада у колгоспі? Чи це поліція? Кому держава платить гроші за нашу безпеку? Він захотів і «від футболив» заявника до канцелярії. Для чого? Щоб повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення розглядалось не у відповідності до вимог КПК України, а у відповідності до вимог Закону України «Про звернення громадян». У першому випадку, після внесення до ЄРДР повідомлення про злочин терміни досудового розслідування знаходяться під контролем. У другому випадку повідомлення скеровують до дільничого інспектора, який на протязі місяця «колупається в носі», а потім видає «супервисновок» за матеріалами перевірки, який ховається в архіві установи. Таких випадків, хоч греблю гати. Ось тому і не хоче поліція реєструвати злочини у черговій частині- після реєстрації видається талон повідомлення про прийняття заяви.

20.02.2017 року звернувся до чергового інспектора Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області Барщика С.І. для подачі в порядку ст.214 КПК України повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення суддею Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Дубелем Р.М. Згаданий черговий ознайомившись із наданими документами повернув мені їх, заявивши, що їх потрібно подавати до канцелярії. Мої зауваження з приводу його незаконних дій жодного впливу не мали, навіть тоді коли я звернув його увагу на те, що 18.02.2017 року аналогічне моє повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення зареєстровано черговою частиною цього ж відділу поліції і мені видано талон-повідомлення. Така поведінка чергового свідчить, що він отримав жорстку вказівку від керівництва не портити статистику збільшенням кількості заяв про вчинені кримінальні правопорушення- всіх гнати до канцелярії.

Зрозумівши, що я не зможу переконати чергового у вчиненні ним незаконних дій, я написав Скаргу на Барщика С. І. до Книги скарг та пропозицій.

Під час цього інциденту до мене звернувся заступник начальника слідчого відділу цієї установи Борисовський М.В., якому я представився та просив повідомити, в кого на розгляді знаходяться матеріали перевірки мого повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення суддею Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Хомиком А.П., що зареєстроване за № 4072 від 18.02.2017р. Одночасно я поскаржився на незаконні дії інспектора –чергового Залізничного ВП Барщика С.І. з приводу відмови у прийомі та реєстрації повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення в порядку ст.214 КПК України, щодо судді Дубеля Р.М. Ознайомившись із текстом цього повідомлення Борисовський М.В. наказав черговому прийняти мої документи. Я рахую, що мені просто сприяли певні обставини, у зв’язку з яким черговий Барщик С.І. змушений був прийняти документи та зареєструвати. Але це так сталось зі мною, а з іншими заявниками як?
А скільки у такий спосіб не прийнято заяв? Скільки приховано від розслідування кримінальних злочинів? Це ж така практика напрацьована по всі Україні? Не приймати заяви про злочини у чергових частинах( по можливості)? Щоб не псувати статистику?
В майбутньому ми оприлюднимо певну стис тику незаконних дій поліціантів по цьому питанню. А поки, що буду очікувати відповідь на скаргу щодо Барщика С.І., адже я просив притягнути його до відповідальності за незаконні дії.

Львівське відділення
ВГО «Журналісти проти корупції»
О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 127 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
545
Перегляди статей
555749

Лічильник