Увійти


Яке «ноу-хау» запровадили слідчі прокуратури львівської області для допитів?

допитМабуть той, хто хоч раз побував на допиті в якості свідка, потерпілого чи підозрюваного у слідчого поліції, прокуратури чи іншого правоохоронного органу знає, як відбувається ця процедура. Так і мене по телефону  кілька днів назад на допит  у приміщення по вул.Городоцькій, 16 (кабінет.11) запросив старший слідчий  прокуратури області  В. Олініченко.

Чому запросили? Тому, що за моїми заявами та скаргами відкрито ряд кримінальних проваджень на незаконні дії службових осіб Залізничного ВП  ГУ НП у  Львівській області при досудовому розслідуванні кримінального провадження.

Як законослухняний громадянин (бувший співробітник спецпідрозділу по боротьбі з корупцією ) завчасно приготувався до допиту, прихопив з собою ряд клопотань про долучення до матеріалів кримінального провадження  документів, які підтверджують протиправні (незаконні) дії окремих працівників згаданого Залізничного ВП.

Ніби-то все йшло добре, я був сповнений оптимізму, що слідство розбереться «хто є хто» і порушники Закону будуть притягнуті до відповідальності.

Але після процедури прийняття клопотань, залучення мене до кримінального провадження в якості потерпілого слідчий Олініченко В. попросив мене надіслати на  електронну пошту слідчого управління прокуратури області (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) документи, які я подавав до поліції та суду по кожному кримінальному провадженню (повідомлення про вчинення кримінального правопорушення до Залізничного ВП  та скаргу до Залізничного  районного суду м.Львова на бездіяльність слідчого Залізничного ВП).  Я запропонував слідчому Олініченко В.  надати ці документи невідкладно, щоб він зробив для себе ксерокопії  згаданих повідомлень та скарг, оригінали яких були в мене. На цю пропозицію він не пристав і попросив все таки надіслати йому електронний варіант документів, щоб він міг сформувати протоколи допиту мене по цих кримінальних провадженнях. Я погодився, не замислюючись над тим, що мені запропонував слідчий Олініченко В. Я навіть не сприйняв  належним чином інформацію слідчого  про те, що згадані кримінальні провадження не мають судової перспективи, що мовляв  дії службових осіб носять  ознаки дисциплінарних проступків. Він, що вже обговорив у суді цю перспективу? Як це розуміти?

Вже перебуваючи вдома  провів аналіз розмови із слідчим і зрозумів, що моїми руками останній хоче закрити ці кримінальні провадження,  попросивши мене направити йому електронні копії згаданих документів, щоб він,  не ускладнюючи собі роботу міг використати ці дані для  оформлення шаблонів протоколів допиту мене, чи у інший спосіб. Перечитавши положення КПК України не знайшов жодної вимоги,  у відповідності до якої потерпілий у кримінальному провадженні має направляти слідчому електронні копії документів. Можливо це якесь нове «ноу-хау» у слідчий практиці прокуратури Львівської області? Можливо про це новшество мало хто взагалі знає? Для чого ці документи слідчому? Хто знає? Прокурор області, чи його заступники?

Отож мій похід до слідчого управління прокуратури області залишився  без результату, мене не допитували, мабуть тому, що очікують копії згаданих документів. Чи це правильно? Чи не має тут порушень  процесуального законодавства? Мене запросили на допит, але його не провели. Чому? Я потратив свій час, кошти, щоб прибути для проведення процесуальних дій, які не були проведені не з моєї вини. Знову буде телефонний дзвінок, знову мене запросять  на допит. Я буду змушений в черговий раз витрачати свій час та кошти для доїзду до місця проведення процесуальних дій. З чиєї ласки таке ставлення до мене? Я що робот, тварина, чи людина? Чому таке  зневажливе ставлення? Чи може це зроблено навмисно?

Я не бажаю щоб наступні слідчі дії  проводив згаданий слідчий. Нехай він іншим свідкам чи потерпілим пропонує надіслати йому на електронну пошту  копії документів для допиту.

Журналіст Жуков О.С.

Теги Поліція

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 87 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
670
Перегляди статей
693174

Лічильник