Увійти


Як слідчий Парій А.В. проводить досудове розслідування? Чи це вперше?

miliciya main16.02.2018 року на мою поштову адресу надійшла повістка про виклик за підписом слідчого Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області Парія А.В.  Згаданою повісткою мене викликали до слідчого Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області майора поліції Парія А.В. в м.Кам’янка-Бузька, вул.Незалежності, 41 на 10-30 год. 20.02.2018 року  для участі у проведенні слідчих дій по кримінальному провадженні № 12017140210000696.  Вказана повістка в порушення вимог ст.112 КПК України не містила відомостей,  щодо мого процесуального статусу та процесуальної дії, для проведення якої мене викликали.

Враховуючи  викладене, я у телефонному режимі звернувся до слідчого Парія А.В. із цим запитанням. Останній повідомив мене, що йому потрібно допитати мене у якості потерпілого по кримінальному провадженню, яке надійшло із Золочівського ВП.

20.02.2018 року я прибув на допит до слідчого Парія А.В., попередньо попросивши дозвіл на ознайомлення із матеріалами кримінального провадження. Після ознайомлення з документами мною було встановлено, що у згаданому кримінальному провадженні не призначений процесуальний прокурор. Після мого зауваження почалась процедура  вияснення та встановлення процесуального прокурора.  На моє наступне зауваження про готовність до допиту у якості потерпілого слідчий Парій А.В. заявив , що може мене допитати тільки у якості заявника, тому що я не визнаний у кримінальному провадженні потерпілим. Заперечивши слідчому Парію А.В. я вказав на наявність у мене  пам’ятки про процесуальні права та обов’язки потерпілого, яку  отримав від слідчого Золочівського ВП ГУ НП у Львівській області ст.лейтенанта поліції Яремчука М.М. ще 29.11.2017 року при прийнятті протоколу заяви про вчинене кримінальне правопорушення. Крім того, я надав слідчому Парію А.В. для ознайомлення Кримінально-процесуальний Кодекс України (ч.2 ст.55 ), де чорним по білому написано:

«Права і обов’язки потерпілого виникають з моменту подання заяви про вчинення щодо неї кримінального правопорушення…»,

але слідчий Парій А.В. не звернув на це увагу, запропонувавши мені написати заяву про визнання мене потерпілим у цьому кримінальному провадженні, яку він пізніше розгляне.

Після написання згаданої заяви я попросив у слідчого Парія А.В. надати мені матеріали кримінального провадження для проведення копіювання  документів, що знаходяться у ньому. Слідчий Парій А.В. відмовив мені у цьому, мотивуючи тим, що я не маю статусу потерпілого. Ось такий вийшов допит мене в якості потерпілого! Нагло обдурив мене, заявивши про те, що потрібно допитати, а насправді просто хотів познущатись. Це що самоправство слідчого? Незнання ним вимог КПК ? Чи це його захцянки на кшталт: «Я слідчий,  а ти ніхто, тому зроблю все, що хочу?». Вважаю такі дії умисними, вчинені слідчим всупереч інтересам служби, з використанням свого службового становища,  які завдали  шкоду моїм законним інтересам,  що  носять ознаки кримінального правопорушення встановленого ст.364 КПК України- «зловживання владою або службовим становищем».

Викладене свідчить, що слідчий Парій А.В. порушив вимоги ч.2 ст.55 КПК України, щодо визнання  мене потерпілим з моменту подання заяви, що підтверджується наданою мені пам’яткою по мої права та обов’язки. Відмовивши у визнанні мене потерпілим слідчий Парій А.В. тим самим фактично  довів, що ввів мене в оману, коли повідомив по телефону, що слідчі дії зі мною будуть проводитись, як з потерпілим у кримінальному провадженні. Крім того, створивши мені перепони, з отриманням копій документів, які знаходяться у кримінальному провадженні слідчий Парій А.В.  позбавив мене прав, наданих мені Законом, як потерпілому у кримінальному провадженні,  в тому числі подавати клопотання, заяви  та скарги з приводу  порушень закону слідчим  Золочівського ВП при досудовому розслідуванні цього кримінального провадження.

Таким чином 20.02.2018 року слідчий Парій А.В. не вчинив  слідчих дій (не допитав мене, як потерпілого по справі,) для проведення яких мене  викликав до Кам’янка- Бузького ВП ГУ НП у Львівській області, завдавши мені не тільки моральної але й матеріальної шкоди (доїзд  до місця проведення слідчих дій коштував мені 60 грн., що для мене, як пенсіонера є суттєвими коштами).

Не дивлячись на те, що він відмовився допитувати мене в якості потерпілого, надати мені можливість  скопіювати  документи кримінального провадження слідчий Парій А.В. тим не менше прийняв від мене  ряд  клопотань про долучення документів до справи, у яких зазначений мій статус - потерпілого у кримінальному провадженні, не зробивши жодних зауважень, що я не являюсь потерпілим у  кримінальному  провадженні.

Цей факт засвідчує упередженість та  особисту зацікавленість слідчого  Парія А.В. у досудовому розслідуванні цього кримінального провадження.   В діях слідчого Парія А.В. проглядаються ознаки вибіркового  підходу до обставин справи – там де йому хочеться створити перешкоду мені – я не потерпілий і не маю права на певні дії, а там де слідчий  хоче отримати від мене документи- не звертає уваги, що я не потерпілий і приймає документи без зауважень. Чому такі подвійні стандарти поведінки? Невже  це ознака дискримінації? Чи це ознака  особистої зацікавленості у не розслідуванні кримінального провадження?

Викладені обставини порушення вимог КПК України з боку слідчого Парія А.В. дали мені підстави заявити про зловживання ним своїм службовим становищем, про його  упереджене ставлення  до розслідування даного кримінального провадження та   звернутись із відповідним зверненням  до Радехівської місцевої прокуратури про його відвід від досудового розслідування.

Яке рішення прийме прокуратура?  У наступних публікаціях оприлюднимо.

Можливо, ще комусь відомі подібні факти  порушень Законів з боку слідчих Кам’янка-Бузького ВП?

Звертайтесь  на сайт, ми допоможемо розібратись та оприлюднити незаконні дії службових осіб поліції.

Журналіст Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті один гість та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558194

Лічильник