Увійти


Чи притягнули до відповідальності винних?

ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ ПРИЙМАЛЬНОЇ ГУ НП08.03.2018 року мною оприлюднено публікацію під назвою «Чому слідчий Вихопеь Р.С. не виконує судові рішення?». Нагадаю читачам, що підставою для публікації послужили офіційні матеріали Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області,  щодо намагання слідчим Вихопнем Р.С.  незаконно отримати повторний дозвіл на доступ до охоронюваної законом інформації у кримінальному провадженні з одного і того самого питання.

Згадані відомості стали підставою для звернення з заявою про вчинене кримінальне правопорушення слідчим Вихопнем Р.С. до Залізничного ВП. Враховуючи, що слідчий Залізничного ВП вчинив дії за правилом корпоративної етики (ворон воронові ока не добуде) і в порушення вимог Закону не вніс відомості, викладені у повідомленні про вчинене кримінальне правопорушення до ЄРДР, мною було оскаржено його бездіяльність до Залізничного районного суду м.Львова, який постановив відповідну ухвалу і зобов’язав слідчого внести відомості, викладені у згаданому повідомленні до ЄРДР. 

Після того, як Залізничним ВП було відкрите кримінальне правопорушення за вчинення слідчим Вихопнем Р.С.  згаданих протиправних дій, я звернувся із запитом до керівництва Залізничного ВП, щоб встановити «слідчого-героя» та обставини порушення ним вимог Закону, щодо приховування від розслідування кримінального правопорушення вчиненого іншим слідчим поліції. 

Встановлено, що моє повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення керівництвом Залізничного ВП (знов таки всупереч вимог Закону) було скеровано інспектору карного розшуку Ілечку Ю., який вже 10.03.2018 року склав висновок за наслідком перевірки мого повідомлення.

Під час перевірки мого повідомлення згаданий працівник поліції «накопав» таке …, що волосся на голові може стати «дибом»! Ще такого відвертого непрофесіоналізму, знущання над людьми, нехтування законом і нормативними документами не зустрічав. Але хтось же його навчив цьому? Мабуть були наставники з більшим досвідом роботи? А начальник ВП Гарасим П.С., що очі заплющив, коли затверджував Висновок? Наводжу текст Висновку без змін:

«В ході розгляду матеріалів було встановлено, що дана подія мала місце в Кам’янка-Бузькому ВП ГУ НП у Львівській області, а тому ВВАЖАВ-БИ:

 1. Перевірку даних матеріалів припинити.
 2. Копію матеріалів перевірки здати в архів.
 3. Матеріали перевірки скерувати у Кам’янка-Бузький ВП».

 

Згадані матеріали перевірки (два аркуші, один з яких- копія мого повідомлення) погодив начальник ВКП - заступник начальника Залізничного ВП Бондар Ю.А., а затвердив начальник – Гарасим П.С. Це верх бюрократично-корупційного мистецтва поліцейської машини! Сидіти в кабінеті, колупатись у носі і творити такі процесуальні «перлини» та й ще за досить значну зарплату?  Візьміть шановні панове зверхники обласної поліції журналіста на таку роботу! Я теж хочу нічого не робити і отримувати заробітну плату, як у згаданого працівника! Мабуть таких бажаючих є багато?   

Що сталось із кожним з вказаних керівників ВП, що вони погодили-затвердили таку «бздуру»? Невже згадані начальники «підмахують» і інші документи з закритими очима? Це ж треба додуматись, дослужитись, допрацюватись до того, щоб повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення відправляти для перевірки дільничим інспекторам,  працівникам карного розшуку, або працівникам т.з. штабу? Мозги погано працюють? Недосипають? Недоїдають? Мало вітамінів? Може молоко за вредність потрібно видавати?   Уявімо скільки «поховано» злочинів в стінах Залізничного ВП згаданими чиновниками? Яка кількість злочинців не притягнута до відповідальності? Яка кількість громадян залишилась зі своїми проблемами наодинці завдяки такій «професійній» роботі наших захисників прав і свобод громадян?

18.05.2018 року мною до керівництва ГУ НП у Львівській області скеровано скаргу на незаконні дії працівників Залізничного ВП з проханням провести службову перевірку порушень вимог Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України з боку начальника Гарасима П.С. та оперуповноваженого Ілечка Ю.В., встановлення та притягнення до відповідальності винних у порушенні Закону службових осіб Залізничного ВП.

Мабуть, начальник обласної поліції Середа В.В. довго вагався, що має робити із скаргою, оскільки тільки через місяць - 14.06.2018 року скарга надійшла до УОАЗОР ГУ НП у Львівській області (06.07.2018 року «Висновок службового розслідування щодо можливого неналежного виконання службових обов’язків з боку окремих працівників Залізничного ВП ГУ НП» затвердив генерал Середа В.В.). Чому цілий місяць моє звернення не розглядалось?

В матеріалах вказаного висновку, зокрема зазначено:

«Таким чином, проведеним службовим розслідуванням встановлено, що факти наведені у зверненні Жукова О.С. (у згаданому Висновку чиновники обласної поліції жодним словом не згадали, що зі скаргою звертався журналіст Жуков О.С.) знайшли своє підтвердження та стали можливими унаслідок неналежного виконання службових обов’язків з боку заступника начальника- начальника Залізничного ВП ГУ НП майора поліції Шкодина О.П. (замість внесення відомостей до ЄРДР «від футболив» моє повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення на адресу начальника Гарасима П.С.);

внаслідок неналежного виконання службових обов’язків з боку начальника Залізничного ВП підполковника поліції Гарасима П.С. (вчинив незаконні дії при розгляді та затвердженні висновку про припинення перевірки мого звернення повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення);

неналежного виконання службових обов’язків з боку оперативного уповноваженого ВКП Залізничного ВП лейтенанта поліції Ілечко Ю.В. (порушив вимоги «Інструкції про порядок ведення єдиного обліку в органах поліції заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події», не провів всебічної та об’єктивної перевірки, порушив терміни розгляду звернення і через 50 днів безпідставно скерував матеріали до Кам’янка-Бузького ВП);

внаслідок послабленого контролю за діями підлеглих з боку заступника начальника – начальника ВКП Залізничного ВП Бондара Ю.А.

Найцікавішим розділом матеріалів службової перевірки є пропозиції, щодо притягнення до відповідальності винних осіб, з якого вбачається, що за порушення службової дисципліни підлягав би притягненню до дисциплінарної відповідальності заступник начальника – начальник СВ Залізничного ВП Шкодин О.П., однак враховуючи , що 30.06.2018 року йому оголошено догану, тим обмежитись, зменшити розмір щомісячної премії терміном на один місяць; за порушення службової дисципліни на оперуповноваженого лейтенанта поліції Ілечко Ю.В. накласти дисциплінарне стягнення-усне зауваження та зменшити розмір щомісячної премії терміном на один місяць; за порушення службової дисципліни… у відповідності до вимог ст.14 Дисциплінарного статуту ОВС усно попередити начальника Залізничного ВП Гарасима П.С. та зменшити розмір щомісячної премії терміном на один місяць, далі по тексту Висновку: «Вказати останньому про необхідність неухильного дотримання вимог чинного законодавства України та попередити, що у випадку допущення подальших порушень, його буде притягнуто до дисциплінарної відповідальності»; за порушення службової дисципліни підлягав би притягненню до дисциплінарної відповідальності старший оперуповноважений УКР ГУ НП у Львівській області майор поліції Бондар Ю.А., однак враховуючи те, що наказом ГУ НП від 10.05.2018 року на нього накладено дисциплінарне стягнення- звільнення з займаної посади, цим обмежитись.

А як бути з висновком службового розслідування за моєю скаргою, що затверджений генералом Середою В.В. 29.01.2018 року? За цим висновком Гарасима П.С. навіть не посварили, але у матеріалах вказані пропозиції щодо притягнення до відповідальності майже десяток посадовців Залізничного ВП за порушення Закону, в тому числі і його заступника Бондара Ю.А., якому ніби-то оголосили дисциплінарне стягнення у виді зауваження (в матеріалах згаданого службового розслідування про це навіть не згадується, може і попереднє службове розслідування за моєю скаргою- «локшина» для журналіста?).

Отож внаслідок службового розслідування встановлені винні особи, з яких до відповідальності реально притягнуто тільки одного «стрілочника» оперуповноваженого Ілечка Ю.В.

Начальник ГУ НП у Львівській області генерал Середа В.В., затвердивши згаданий висновок, складений старшим інспектором ІВ УОАЗОР ГУ НП майором поліції Самарчукрм М.В. вчинив зловживання службовим становищем,  взяв на себе всю відповідальність за вказані порушення службової дисципліни з боку зазначених працівників Залізничного ВП. Зокрема у висновку про притягнення до відповідальності начальника ВП Гарасима П.С. вказано «усно попередити» (такого виду стягнення не існує).  Читаємо ст.12 Закону України «Про дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України», що чинний на даний час і, яким встановлені види дисциплінарних стягнень:

 • усне зауваження;
 • зауваження;
 • догана, і т.д. по наростаючій.

Серед встановлених Законом видів дисциплінарних стягнень такого стягнення, як вказано у «Висновку» - « усно попередити», немає, а отже це означає, що згадана службова особа до дисциплінарної відповідальності не тільки не притягнута, а все, що записано у висновку це фантазії посадовця Самарчука М.В., які затвердив генерал Середа В.В. Цей висновок не для поліції, не для вжиття заходів для покращення роботи і притягнення до відповідальності винних у порушенні Закону, а для мене, щоб я «проковтнув» локшину, навішану на …

Хочу нагадати генералу Середі В.В. ще одну вимогу згаданого Закону, яка встановлена ст.14 -

«у разі притягнення до дисциплінарної відповідальності осіб рядового і начальницького складу, які мають дисциплінарне стягнення і знову допустили порушення службової дисципліни, дисциплінарне стягнення, що накладається, має бути більш суворим, ніж попереднє».

Це не моя вигадка - так вказано у Законі, який чомусь генерал Середа В.В. вирішив обійти. Чому?

Як бачимо з викладених вимог Закону генерал Середа В.В. мав би притягнути до більш суворої відповідальності заступників начальника ВР Гарасима П.С.- Шкодина О.П. та Бондара Ю.А., але чомусь цього не зробив. Чому? Може йому дали хабаря? Може згадані посадовці будуть віпрацьовувати? Ми цього не знаємо, але факт порушення закону з боку генерала Середи В.В.  наявний.

Я подав запит до п.Середи В.В. з проханням надати відомості, які ж насправді дисциплінарні стягнення накладені на згаданих службових осіб за наслідком проведення службового розслідування? Це не перший випадок згаданих порушень!

Дочекаємось відповіді і оприлюднимо отримані документи.

Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 59 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558057

Лічильник