Увійти


Краще дати і радіти, ніж не дати і жаліти?

Краще дати і радіти ніж не дати і жалітиМабуть по такому принципу слідча Кам’янка-Бузького відділу поліції Кушинська У.Я. діяла, коли розглядала мої клопотання про надання для ознайомлення кримінального провадження, відкритого за моєю заявою.
 
А тепер все по порядку.
 
03.08.2018 року, як потерпілий у кримінальному провадженні № 12018140060002327 від 01.07.2018 року звернувся із клопотанням до слідчого Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області про надання для ознайомлення згаданих матеріалів кримінального провадження. У встановлений процесуальним законодавством строк (ст.220 КПК України) слідчий моє клопотання не розглянув, тому на мою адресу відповідна постанова не була скерована (порушення ч.2 ст.220 КПК України).
 
22.08.2018 року на адресу слідчого Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області мною скеровано повторне клопотання про надання для ознайомлення матеріалів кримінального провадження № 12018140060002327 (повторне клопотання не передбачене законом, але я вирішив дати шанс слідчому на реабілітацію, вчиненого ним процесуального порушення ).

08.09.2018 року слідчим Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області Кушинською У.Я. на мою адресу одночасно скеровано дві постанови за наслідком розгляду моїх клопотань від 03.08.2018 року та від 22.08.2018 року. Одна постанова датована 13.08.2018 року (повідомлення № 5078 від 13.08.2018 року), а друга постанова датована 30.08.2018 року (повідомлення № 5522 від 30.08.2018 року), якими слідча задоволила мої клопотання про надання для ознайомлення із матеріалами кримінального провадження № 12018140060002327.
 
Згадані постанови надійшли на мою поштову адресу 10.09.2018 року (з порушенням процесуальних строків). Я тоді пошкодував її, і не звертався до прокуратури та суду з приводу виявлених порушень, сподіваючись на її порядність, як людини. Тепер шкодую, що вчинив так! Треба було діяти так, як пише книжка. Чому? Та тому, що вона не розуміє людського ставлення до неї.
 
З часу винесення постанов про задоволення моїх клопотань я неодноразово усно звертався до слідчої Кушинської У.Я. з питанням про надання для ознайомлення згаданих матеріалів кримінального провадження, але під різними приводами вона відмовляла мені у цьому (мовляв матеріали знаходяться у слідчому управлінні; вона знаходиться у відпустці; вона не може мені надати справу у визначену мною дату). В мене виникла підозра, що слідча, ухвалюючи постанови про задоволення клопотання вчинила умисні дії по принципу, який є у назві публікації, щоб затягувати процес ознайомлення із справою з корупційних мотивів (на замовлення фігуранта справи або його близьких знайомих з числа працівників місцевої поліції). Нарешті 05.10.2018 року у телефонному режимі із слідчим Кушинською У.Я. була досягнута домовленість, що 09.10.2018 року я зможу приїхати у слідчий відділ Кам’янка-Бузького ВП і ознайомитись з запитуваними матеріалами.
 
09.10.2018 року у службовому кабінеті слідча Кушинська У.Я. надала мені для ознайомлення матеріали кримінального провадження №12018140060002327, які не були приведені у відповідність до вимог Інструкції з діловодства, а саме - до опису внесено всього 15 документів (решта документів - кілька десятків, не пронумеровані та до внутрішнього опису справи не внесені). Я заперечив можливість ознайомлення із такою справою, у відповідь Кушинська У.Я. заявила, що в такому разі мені доведеться приїхати ще раз.
 
Вказані дії слідчої свідчать про порушення нею гарантованих ст.1 та 2 Закону України «Про Національну поліцію України» прав і свобод людини. Зокрема у Законі вказано, що Національна поліція України - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини (якщо дії слідчої Кушинської У.Я. можна назвати забезпеченням прав і свобод людини- тоді я нічого в цьому житті не розумію).
 
Серед завдань поліції окремо наголошено, що завданням поліції є надання поліцейських послуг у сфері охорони прав і свобод людини (знову будемо вести розмову про т.з. «послуги» слідчої Кушинської У.Я., які полягають у ненаданні для ознайомлення матеріалів справи- надання документів, що неналежно оформлені неможна назвати ознайомленням із ними).
 
В Законі встановлено, що поліція в своїй діяльності керується принципом верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
 
Про яке дотримання прав і свобод людини , про яке верховенство права можуть свідчити незаконні дії слідчої Кушинської У.Я., яка впродовж тривалого часу з порушенням вимог процесуального законодавства здійснює (не здійснює) досудове розслідування у згаданому кримінальному провадженні, незаконно приховує від мене і не надає для ознайомлення справу, зловживаючи своїм службовим становищем принижує мою гідність, як людини та офіцера колишнього правоохоронного органу- запрошує для ознайомлення із документами, які неналежно оформлені, щоб у такий спосіб знову вчинити незаконні маніпуляції з документами у справі(вилучити або добавити ті, що не були внесені до внутрішнього опису).
 
Приниження моєї гідності слідча Кушинська У.Я. здійснила незважаючи на вимоги ст.7 Закону «Дотримання прав і свобод людини», яким виписано внутрішній механізм припинення неналежної поведінки поліцейського:
 
«Поліцейським за будь-яких обставин заборонено сприяти, здійснювати, підбурювати або терпимо ставитись … що принижує гідність».
 
Незважаючи на такі вимоги Закону слідча Кушинська У.Я. вчиняє такі дії без найменшого сумління совісті. Тому я вважаю, що згаданими діями (порушення процесуального законодавства при розгляді моїх клопотань, ненадання для ознайомлення належним чином оформленої справи) слідча Кушинська У.Я. вчиняє щодо мене, як до пенсіонера (за ознакою майнового стану) дискримінаційні обмеження, що заборонено ч.5 ст.7 Закону. Своїми незаконними діями слідча Кушинська У.Я. порушила вимог п.3 ч.1 ст.18 Закону України «Про Національну поліцію України», щодо зобов’язань поліцейського «поважати і не порушувати прав і свобод людини».
 
Вказаними діями слідча Кушинська У.Я. порушила вимоги ст.3 Конституції України, у відповідності до якої «Людина,її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю». Про яке дотримання моєї честі і гідності можна вести мову, якщо слідча Кушинська У.Я. своїми діями умисно створює перепони для ознайомлення із справою, хоч вона запросила мене для ознайомлення із документами, але не привела їх до порядку, визначеного Інструкцією з діловодства? На мої зауваження з цього приводу вона зреагувала так, ніби-то я вимагаю від неї вчинити незаконні дії. Чому я повинен слідчому вказувати на його недоліки в роботі? Чому вона до старшої людини( в мене є діти її віку) вчиняє такі незаконні дії?
 
Ст.19 Конституції України встановлено, що:
 
«Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством».
 
Цей конституційний принцип слідча Кушинська У.Я. запросто знехтувала своїми незаконними діями - запросила до слідчого відділу для ознайомлення із матеріалами справи та надала для ознайомлення не підшиті та невнесені до опису документи, спровокувавши тим самим конфлікт зі мною, принизивши мене, як бувшого працівника правоохоронного органу. Одночасно вказаними діями слідча Кушинська У.Я. примушує мене для повторного звернення до неї з вимогою надати для ознайомлення запитувані документи, що знову потягне за собою витрати коштів та часу. Чому вона вчиняє такі незаконні дії? Може хоче грошей за ознайомлення з документами?
 
Може такі дії - одна з форм вимагання додаткового заробітку?
Мені чомусь спадає на думку, що слідча Кушинська У.Я. навмисно сотворила документи (винесла постанови) про задоволення моїх клопотань, щоб створити собі комфортні умови для наступних відмовок від надання документів для ознайомлення, адже формально нею задоволені мої клопотання. Які претензії??? Клопотання задоволені!!!А далі що? Відмовки на кшталт: « Я не маю часу», «Я на чергуванні», «Я у відпустці», «Справа у начальника» і т.п. Так можна тягнути кілька місяців. А справа то не розслідується.
Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 64 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558057

Лічильник