Увійти


Самоправство, невігластво чи умисні дії сільської ради на шкоду інтересам людей?

 • Автор: Олександр Жуков
04.11.2013 року ТОВ «Кондитерська фабрика «Ярич» за підписом Генерального директора Марценюка В.Ф. скерувала на адресу Старояричівської сільської ради клопотання про надання дозволу цьому підприємству на експлуатацію об’єкта поводження з небезпечними відходами на 2014 рік.
Своїм рішенням № 76 від 26.11.2013 року виконком Старояричівської сільської ради Кам’янка-Бузького району Львівської області прийняв рішення «Про погодження надання дозволу на експлуатацію об’єкта поводження з небезпечними відходами».
Оцінюючи згадане рішення виявив кричущу не компетенцію (незаконні дії) згаданого органу самоврядування, щодо надання згаданого дозволу.
 
У преамбулі рішення вказано наступне:
«З метою вирішення питання з небезпечними відходами на території села Старий Яричів, запобігання їх негативному впливу на здоров’я людини і навколишнє середовище, керуючись ,,,, Вирішив- Погодити ТОВ «Кондитерська фабрика «Ярич» експлуатацію об’єкта поводження…».
Як може нормально мисляча людини сприймати викладене? Виглядає так, що Старояричівська сільська рада надала дозвіл на експлуатацію підприємства з небезпечними відходами для запобігання негативному впливу їх нa здоров’я людини? Як, Вам шановні читачі таке відкриття? Щоб люди були здоровішими – потрібно більше їх труїти? Щоб вирішити питання з небезпечними відходами, сільська рада надала дозвіл (незаконний) на вивіз цих небезпечних відходів у невідомому напрямку!!! Мабуть місцеві мешканці вже звикли до запаху ванілі у повітрі? Невже цей запах корисний? А, що робиться з твердими відходами?
 
Щоб переконатись у наявності-відсутності підстав для прийняття згаданого (незаконного) рішення перевірив вимоги Законів, на які посилаються сільська рада:
- П.6 ч. «а», п.2 ч. «б» ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування»- повноваження сільської ради в галузі житлово-комунального господарства, побутового, торгового обслуговування, громадського харчування, транспорту, зв’язку.
У відповідності до вимог п.6 ч. «а» цієї статті до відання виконавчих органів сільських рад належить вирішення питань збирання, транспортування, утилізації та знешкодження побутових відходів, знешкодження та захоронення трупів тварин. Яке відношення має ця вимога до надання дозволу на експлуатацію об’єкта з небезпечними відходами? Чи ТОВ «Ярич» є об’єктом житлово- комунального господарства?
 
У відповідності до п.2 ч. «б» цієї статті виконавчому органу сільської ради делеговані наступні повноваження:
2) здійснення відповідно до законодавства контролю за належною експлуатацією та організацією обслуговування населення підприємствами житлово-комунального господарства, торгівлі та громадського харчування, побутового обслуговування, транспорту, зв'язку, за технічним станом, використанням та утриманням інших об'єктів нерухомого майна усіх форм власності, за належними, безпечними і здоровими умовами праці на цих підприємствах і об'єктах; прийняття рішень про скасування даного ними дозволу на експлуатацію об'єктів у разі порушення нормативно-правових актів з охорони праці, екологічних, санітарних правил, інших вимог законодавства;
Той хто уважно прочитав вимоги цієї статті може зрозуміти, що ТОВ «Ярич» жодного відношення до житлово- комунального об’єкту, торгівлі, громадського харчування, транспорту не має, а якраз друга половина цих вимог безпосередньо стосується згаданого підприємства при здійснення контролю виконкомом сільської ради за належними, безпечними і здоровими умовами праці на згаданому підприємстві і прийняття рішень про скасування дозволу на експлуатацію об’єкту в разі порушення нормативно-правових актів з охорони праці, екологічних, санітарних правил. Замість того, щоб прийняти рішення про заборону експлуатації згаданого об’єкта через наявність небезпечних відходів, Старояричівська сільська рада «дає добро» на продовження скидання цих відходів для забруднення навколишнього середовища та можливого негативного впливу на здоров’я людей.
Потрібно відмітити ще одне посилання сільської ради при прийнятті згаданого рішення:

П.7 ч. «б» ст.33 Закону України «Про місцеве самоврядування»-

Стаття 33. Повноваження у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища
б) делеговані повноваження:

7) визначення території для розміщення відходів відповідно до законодавства;
 
Хіба згаданим рішенням виконком сільської ради визначив для ТОВ «Ярич» територію для розміщення відходів? Навіть близько немає у рішенні натяку на територію для розміщення відходів. Чому? Та тому, що сільська рада сама є порушником Закону України «Про відходи» і незаконно впродовж купу років вивозила побутові відходи на сміттезвалище поблизу селища Новий Яричів. Про це відомо всім мешканцям сільської ради.

Одночасно хочу зауважити, що згадані вище посилання на повноваження виконкому сільської ради є нікчемними, адже п.54 ч.1 ст.26 Закону встановлено, що:до виключної компетенції сільських рад відноситься:
1. Виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання:

54) вирішення питань у сфері поводження з небезпечними відходами відповідно до законодавства;
Таким чином згадане рішення є незаконним, адже воно на сесії сільської ради не затверджувалось.
 
Крім того, для підвищення загальноосвітнього рівня членів виконкому Старояричівської сільської ради та можливого використання у майбутньому подаю основний перелік документів, на підставі яких сільською радою може прийматись Порядок надання дозволу на експлуатацію об’єкта поводження з небезпечними відходами:
 1. Довідка про наявність спеціально відведених в установленому законодавством порядку місць розміщення відходів;
 2. Довідка про нормативно допустимі обсяги утворення відходів;
 3. Відомості про складі властивості відходів, що утворюються, а також ступінь їх небезпечності для навколишнього середовища і здоров’я людини.
 4. Довідка про питомі показники утворення відходів.
 5. Довідка про наявність потужностей(установок) з видалення відходів.
 6. Довідка про наявність потужностей з утилізації відходів іншими власниками.
 7. Довідка про обсяги токсичних відходів та обсяги їх утворень.
 8. Висновок санітарно-епідеміологічної експертизи по об’єкту.
 9. Інформація стосовно розміщення відходів, накопичених за попередні роки.
 10. Ліцензія на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами і так далі.
Виникає ще одне питання. Для чого ТОВ «Ярич» звернулось до сільського голови з клопотанням? Невже Генеральний директор такої фірми не знав згаданих прописних вимог Законів? Чи такі дії носили узгоджений характер за попередньою домовленістю- сільська рада надає ТОВ «Ярич» дозвіл на експлуатацію об’єкта з небезпечними відходами, а ТОВ «Ярич» передає сільській раді свердловини № 1 та № 2 ? Бартер? А як бути з людьми, що живуть в селі? Наплювати на здоров’я людей і навколишнє середовище? То з чим маємо справу- з самоправством, зловживанням службовим становищем чи умисними діями на шкоду людям з боку сільської ради?

Невже місцеві керівники органів самоврядування у інших населених пунктах району також надають дозволи на експлуатацію об’єктів з небезпечними відходами?
Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 48 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
708056

Лічильник