Увійти


Парадокс - суд не хоче віддавати чуже, а сільська рада – повернути своє!

  • Автор: Олександр Жуков
Парадокс суд не хоче віддавати чуже а сільська рада повернути своєРішенням Львівського окружного адміністративного суду Львівської області від 26.12.2018 року Старояричівську сільську раду зобов’язано надати запитувану інформацію, викладену у запиті від 19.04.2018 року.
 
29.02.2019 року, у відповідності до запрошення сільської ради прибув для ознайомлення із запитуваною інформацією. У приміщенні сільської ради мені надали для ознайомлення копію протоколу тимчасового доступу до речей і документів, складеного 20.11.2017 року cтаршим оперуповноваженим в ОВС УЗЕ у Львівській області ДЗЕ НП майором поліції Глушиком Б.Б. на підставі ухвали слідчого судді Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області від 02.11.2017 року.
 
Що ж вилучили правоохоронці у сільській раді за участі сільського голови, Андрущенка А.О.:
 
-оригінали договорів купівлі-продажу нежитлової будівлі (торгового комплексу) від 17.08.2017 року, укладених між Старояричівською сільською радою та фізичними особами Приписюком О.О. та Білецькою С.В., а також документів, котрі стали підставою для їх укладення (рішення сесій Старояричівської сільської ради щодо купівлі-продажу даної нежитлової будівлі за адресою: с.Старий Яричів, вул. Галицька, 89, технічна документація на вказану будівлю та інші документи з даного приводу- журнали, книги реєстрації рішень Старояричівської сільської ради). В числі вилучених документів- протокол засідання 18 сесії Старояричівської сільської ради від 14.07.2017 року з № 1 по № 41 на 125 аркушах (пронумеровані та прошиті) і протокол засідання 19 позачергової сесії Старояричівської сільської ради від 16.08.2017 року з № 1 по № 23 (на 71 аркуші).
 
Вилучені документи (оригінали) є публічними документами, доступ до яких гарантований вимогами Закону України «Про доступ до публічної інформації». Крім того, згаданим рішенням Львівського окружного адміністративного суду Старояричівську сільську раду зобов’зано надати для ознайомлення ці документи. З часу прийняття судового рішення вже минуло більше трьох місяців, але сільська рада не вживає заходів для його виконання, надаючи мені копії протоколу та опису вилучених документів.
 
Виникає цілком логічне риторичне запитання до сільського голови. Невже ці документи не потрібні сільській раді? У згаданих протоколах знаходяться рішення сільської ради , що торкаються конкретних громадян , на які, у випадку їх звернення, потрібно буде давати відповідь. Невже на їх звернення сільська рада теж буде надавати копії протоколу та опису вилучених документів? Дивно, чи не так? З огляду на те, що мій запит на цю публічну інформацію до сільської ради датований ще 19.04.2018 року, в мене виникає підозра, що в цих документах прихована небажана для розголосу інформація і тому сільський голова посилається на її відсутність. З другого боку, зважаючи на ті емоції, які бушували у сільській раді з боку її керівництва та працівників при наданні мені для ознайомлення документів (кричали не надавати для ознайомлення всі документи, щоб журналіст не оприлюднював їх у ЗМІ, були погрози типу «куля в лоб», тощо) дивною виглядає поведінка сільського голови, що так і не скерував до цього часу заяви до Суду про повернення, вилучених оригіналів документів. Не можу зрозуміти, чому такі самі емоції не мали місце при вилученні працівниками поліції згаданих документів? Чому, документи вилучені без залишення у сільській раді їх копій? Чому, сільський голова не настоював на цьому? ЧОМУ??? Це ж власність сільської ради? Чому, сільського голову не турбує питання про незаконність дій працівників поліції? Чому, він не звертається із скаргами на ці незаконні дії у відповідні інстанції?

Мені вдалось вияснити, що ці документи (оригінали) долучені до матеріалів кримінального провадження Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області по справі № 446/1201/18. У РЕЄСТРІ ознайомився із вироком Суду по справі від 22.08.2018 року, за яким житель смт.Новий Яричів Кам’янка-Бузького району Приписюк Олег Олегович притягнутий до кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, встановленого ст.358 КК України, а вилучені оригінали документів долучені до матеріалів справи. (???). Чому, при розгляді цієї справи були порушені норми КПК України.
 
Враховуючи викладене, двічі вже звертався до Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області з проханням надати для ознайомлення, вилучені у сільській раді публічні документи або повернути їх оригінали до сільської ради. Але Суд не надає і не повертає документи власнику- сільській раді. Чому?
 
Керівник апарату Суду Пекельна В.В. вважає, що якщо я не є представником Старояричівської сільської ради або стороною провадження- не маю права на ознайомлення із згаданими документами, не маю права вимагати повернення вилучених поліцією документів. І цю пані не турбує та обставина, що до кримінального провадження незаконно долучені оригінали документів, власником яких є сільська рада. ЇЇ не цікавить рішення Суду, щодо зобов’язання ознайомлення мене із публічними документами сільської ради, яке підлягає обов’язковому виконанню. Виникають цілком логічні інші запитання. Чому, керівник апарату не хоче повернути до сільської ради те, що не належить Суду? Що, незаконно приховує суд у справі? Де ж, та законність в стінах цього судового органу? Хто, дав вказівку Пекельній В.В. не повертати до сільської ради оригінали вилучених документів? Що, криється в цих документах?
 
Цією публікацією я офіційно звертаюсь до керівництва, як Суду, так і Старояричівської сільської ради з вимогою вчинити дії для повернення до сільської ради оригіналів документів, незаконно долучених до матеріалів кримінальної справи № 446/1201/18.
 
Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 97 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558269

Лічильник