Увійти


Невже працівники сільської ради можуть бути «аферистами»?

  • Автор: Олександр Жуков
Невже працівники сільської ради можуть бути аферистамиПам’ятаєте мою недавню публікацію під назвою «Невже виявлено нову «aферу» Старояричівської сільської ради?». Нагадаю, що у згаданій публікації згадувалось про те, що в документах сільської ради виявлено заяву, яку написала невстановлена особа від імені Білого Т.С. для прийняття рішення сесією ради про виготовлення документації землеустрою на земельну ділянку. На підставі такої заяви дійсно прийнято відповідне рішення радою, а поліцією відкрито кримінальне провадження та проводиться досудове розслідування.


Викладена інформація дала підстави для більш глибокого вивчення цього питання. А раптом таких заяв у сільській раді десятки? І по них прийняті незаконні рішення стосовно надання у власність земельних ділянок? Отже, для початку, мною виділено для вивчення документи сесій сільської ради за 2015-2017 роки. Нагадаю, скільки галасу було з боку службовців сільської ради з цього приводу, навіть влаштували офіційні збори в честь мого приїзду до сільської ради, сподіваючись у такий спосіб заставити припинити моє журналістське розслідування. Незважаючи на спротив, за участі виконавчої служби мені були надані для ознайомлення запитувані документи. Дійсно, сільська рада знала, що робила, не надаючи мені для ознайомлення запитувані документи, адже в них приховано багато порушень Закону. А кому хочеться, щоб його незаконні дії, які приховувались від оприлюднення, стали публічними? Логічно?
 
Я вирішив оприлюднити всі рішення Старояричівської сільської ради щодо надання та використання земельних ділянок громадянам, які в порушення вимог Закону, скасовувались тою ж сільською радою. При цьому я звернув увагу на те, що жодна резолюція сільського голови на відповідній заяві про її розгляд на засіданні земельної комісії не виконана. Всі заяви розглядались на сесіях без відповідних рекомендацій згаданої комісії - на слух, з голосу головуючого. Чи це законно? Ні, у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні» є чіткі вимоги з цього питання, які суперечать практиці сільської ради.
 
Отже читаємо протокол сорокової сесії шостого демократичного скликання від 21.01.2015 року.
 
Рішенням № 11 сесія ради відмінила своє попереднє рішення 15 позачергової сесії шостого демократичного скликання від 26 квітня 2012 року, яким надала земельну ділянку площею 0,2000 га для будівництва житлового будинку в с. Старий Яричів по вул. Сонячна, 42 гр. Руданецькій Наталії Ігорівні.
 
Уявляєте, Вам надали земельну ділянку під забудову, а через три роки, у Вас її забирають. Чому, на якій підставі? Хто дав право Строяричівській сільській раді відмінити своє попереднє рішення, яким вона надала земельну ділянку? Яким Законом це передбачено? Заява на відміну рішення сесії невідомо ким написана, адже не містить прізвища заявника під текстом заяви, а сам текст заяви не свідчить про добровільну відмову власника земельної ділянки від права власності? Хочу зауважити, що в документах відсутній протокол засідання земельної комісії ради по цьому питанню, немає і рекомендацій щодо розгляду цієї заяви на засіданні ради. Чому відсутні документи? До кого у власність або у користування перейшла згадана земельна ділянка?
 
21.01.2015 року рішенням № 12 сорокова сесія шостого демократичного скликання Старояричівська сільська рада відмінила рішення 16 позачергової сесії шостого демократичного скликання від 01.06.2012 року № 18, яким було надано дозвіл на виготовлення технічної документації відведення у власність земельної ділянки площею 0, 1500 га для будівництва та обслуговування житлового будинку по вул. Ів.Франка, 38 в с. Старий Яричів Кіц Ірині Зіновіївні.
 
Як і у попередньому випадку заява від імені Навроцької І.З. написана невідомою особою, під текстом заяви відсутнє прізвище заявника, а сам текст заяви не свідчить про добровільну відмову власника (користувача) земельної ділянки від права власності на неї. Знову відсутній протокол засідання земельної комісії по цьому питанню, не додано до заяви і рекомендацій земельної комісії.
 
Хто ж «підказав» згаданим громадянам написати такі заяви? Що ж сталось із згаданими земельними ділянками? Може ці ділянки знаходяться в запасі земель сільської ради? В мене особисто з цього приводу є глибокі сумніви. Скоріш за все, згадані земельні ділянки поміняли власника і, мабуть, не у зовсім законний спосіб. А може це і є один із способів незаконної зміни власників земельних ділянок в обхід вимог ст.121 Земельного Кодексу України?
 
А, чому б і не бути такому? В сільській раді напрацьований механізм прийняття рішень з голосу головуючого , по принципу «одобрямс», як це колись було розповсюджено за часів Союзу. Отже, сільська рада приймає рішення по земельних питаннях так, як це заманеться сільському голові? Довіра депутатського корпусу на всі 100%?. Чому б, не скористатись цим у власних інтересах?
 
Нещодавно, спілкуючись з мешканцем сільської ради (прізвище не називаю) та, надаючи для ознайомлення копію заяви, написану ним для відміни попереднього рішення сільської ради про надання у користування земельної ділянки був заскочений його реакцією. Виявляється , він також, як і Білий Т.С. не писав заяви до сільської ради про прийняття відповідного рішення на сесії ради. Він вперше побачив згадану заяву і повідомив, що не просив будь-кого , щоб за нього хтось інший написав цю заяву. В мене виникли певні сумніви, щодо передчасності оприлюднення висновків по цьому питанню. Але почерк особи, яка написала заяву від імені згаданої особи, дуже часто зустрічається серед документів сільської ради, особливо в заявах, які написані від імені інших громадян до сільської ради? Як, таке може бути? Чи, можлива суцільна фальсифікація документів у сільській раді? Невже «аферисти» працюють у сільській раді?
 
Продовження буде.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 96 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
545
Перегляди статей
555749

Лічильник