Увійти


Для чого сільському голові мандат депутата Верховної Ради України?

  • Автор: Олександр Жуков
Для чого сільському голові мандат депутата Верховної Ради України12 червня 2019 року Восьмий апеляційний адміністративний суд розглянув у відкритому судовому засідання в м.Львові апеляційну скаргу Старояричівської сільської ради Кам’янка-Бузького району Львівської області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 28.01.2019 року за моїм позовом до Старояричівської сільської ради про визнання протиправними дій, зобов’язання вчинити дії.
 
Поясню читачам, що 28.01.2019 року Львівський окружний адміністративний суд за наслідком розгляду моєї позовної заяви ухвалив рішення, яким визнав дії Старояричівської сільської ради щодо надання недостовірної та неповної інформації на запити та зобов’язав Старояричівську сільську раду надати мені, як журналісту запитувану інформацію вказану у запитах в повному обсязі, а саме відомості про не успадковані земельні ділянки (кількість , загальна площа, прізвища колишніх власників і т.п.). Ця інформація є публічною і тому у відповідності до вимог Закону підлягає оприлюдненню.
 
Не дивлячись на вимоги Закону сільський голова ухилявся від надання такої інформації і не просто ухилявся, а з порушенням вимог чинного законодавства надавав земельні ділянки у оренду відповідним підприємствам (надання в оренду земельного паю, власником якого є Біла Г.С., жителька с.Кукезів).
 
На мою думку, рішення Львівського оружного адміністративного суду по справі є законним і остаточним, але сільський голова вважав, що суд першої інстанції ухвалив рішення з порушенням норм матеріального і процесуального права і тому подав апеляційну скаргу, якою просив скасувати рішення суду першої інстанції і ухвалити нове рішення, яким відмовити мені у задоволенні позовних вимог.
 
Колегія суддів апеляційної інстанції погодилась з висновком суду першої інстанції, щодо мого права у відповідності до вимог статті 34 Конституції України вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб-на свій вибір. Положення статті 40 Конституції України гарантують кожній особі право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатись до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових чи службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
 
Із змісту моїх запитів слідує, що вони стосуються доступу до публічної інформації.
Запитувач має право звернутись до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто, чи ні - без пояснення причин подання запиту.
 
Як вбачається з матеріалів справи, відповіді Старояричівської сільської ради на запити журналіста не відповідають критеріям, наведеним у Законі України «Про доступ до публічної інформації», оскільки надана інформація є неповною та недостовірною.
 
Також, відповідачем (сільською радою) не надано доказів надсилання відповідей на запити на мою поштову адресу. Копії журналу реєстрації вихідної кореспонденції поро направлення відповідей на запити позивача не є належним доказом надіслання відповіді на запити. Сам по собі факт реєстрації листів у журналі не доводить скерування цих листів адресату.
 
«Таким чином, встановлена у справі, що розглядається, безпідставна відмова відповідача надати позивачу запитувану інформацію свідчить про недотримання відповідачем міжнародних стандартів щодо доступу до публічної інформації»
 
(уривок тексту судового рішення апеляційної інстанції).
 
За наслідком розгляду матеріалів справи апеляційний суд постановив апеляційну скаргу Старояричівської сільської ради залишити без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду без змін.
 
Хочу зауважити, що при поданні апеляційної скарги Старояричівська сільська рада вдалась до введення в оману суду, надаючи документи, у які внесено неправдиві відомості, щодо дати отримання рекомендованого поштового відправлення, про що мною вказано у заяві до суду. Акцентувати увагу на цьому не буду, а хочу підкреслити те, що до цього часу сільська рада не виконала вимог, вказаних у рішенні суду першої інстанції і не надала журналісту запитуваної інформації у повному обсязі. Мабуть, сільський голова сподівався, що апеляційною інстанцією буде скасоване рішення Львівського окружного адміністративного суду і тому не поспішав виконувати згадане рішення. Вже шість місяців сільською радою не виконується рішення суду. Що робити? Відкривати чергове кримінальне провадження щодо сільського голови? Чому він ігнорує рішення суду? Ймовірну відповідь на це запитання сам знайшов у Інтернеті.
 
Нещодавно, одна з політичних партій оприлюднила списки своїх членів, затверджених з’їздом для висунення їх на позачергові вибори народних депутатів. В цьому списку по мажоритарному округу № 119 значится і сільський голова. Ця інформація заставила мене замислитись над тим, для чого потрібно сільському голові мандат народного депутата Верховної Ради України? Щоб зробити щось краще для людей, чи для себе?
 
Нещодавно в мене відбулась таємна (так мені здалось) зустріч з сільським головою на його прохання. Для чого? Він пояснив, що хоче припинити мою діяльність, щодо написання запитів до сільської ради для отримання публічної інформації, тому що така діяльність створює для нього та його оточення певний дискомфорт. «Вдаримо по руках і розійдемся» - така пропозиція пролунала від очіільника сільської ради, пообіцявши сприяння у вирішенні будь-яких питань з боку його або сільської ради. При цьому він пообіцяв вирішити всі питання щодо погодження меж для наступної приватизації земельних ділянок Білого Т.С. (не вирішив до цього часу), назвав прізвище сільського депутата, що вчинив підроблення заяви Білого Т.на сесію сільської ради, розповів про плани завершення реконструкції дитячого садочка по вул.Галицькій, 89 (поміч в цьому йому має надати «Степан Іванович» з Кабміну та депутат Верховної ради від Львівщини).
 
Коли мова зайшла про припинення ним порушень Законів України згадана службова особа заявила, що жодних порушень він не вчиняє. Мабуть, така поведінка сільського голови і визначила моє ставлення до його пропозиції: «не вдаряти и по руках», а продовжувати журналістське розслідування протиправних дій чиновників сільської ради та місцевих депутатів. Як на мене, то згадана зустріч та бесіда показала намагання вплинути на мене, вчинити певний психологічний тиск, щоб припинити мою журналістську діяльність. Хочу зауважити про правильність свого вибору, адже вже у наступній бесіді зі мною сільський голова почав висловлювати на мою адресу приховані погрози фізичної розправи.
 
Отож, очільник органу місцевого самоврядування, який систематично вчиняє службові підроблення, порушує вимоги Законів України, дії якого визнані незаконними та протиправними хоче поборотись за мандат Депутата Верховної ради України. Для чого? В мене складається думка - щоб сховатись за депутатською недоторканністю. Прогнозування – не благородна справа. Нехай пройде, нехай буде депутатом. Чи буде користь від цього людям?

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 70 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
708024

Лічильник