Увійти


Ще один потерпілий від свавілля сільської ради, чи останній?

  • Автор: Олександр Жуков
НЕ ЖАЛІЄТЕ ВИ СЕБЕУ недавній публікації під назвою «Чи може зашкодити Білому Тарасу ще одна «афера» сільської ради?» згадувалось про розгляд Львівським окружним адміністративним судом позовної заяви жителів с.Кукезів Кам’янка-Бузького району Львівської області Білої Г.С. та Білого Т.С до Старояричівської сільської ради про визнання незаконними дій та зобов’язання вчинити дії.
20.06.2019 року за наслідком розгляду цієї справи судовому засіданні було оголошено рішення суду, яким:
 
«Адміністративний позов Білої Г.С. та Білого Т.С. до Старояричівської сільської ради Кам’янка-Бузького району Львівської області про визнання незаконними дій, зобов’язання вчинити дії задоволити повністю.
 
Визнати протиправною бездіяльність Старояричівської сільської ради Камянка-Бузького району Львівської області щодо ненадання відповідей на запити Білої Г.С. про надання інформації від 24.12.2018, від 08.01.2019, від 14.01.2019, та запити Білого Т.С. про надання інформації від 27.01.2019 та від 21.02.2019.
 
Зобов’язати Старояричівську сільську раду Кам’янка-Бузького району Львівської області надати відповіді на запити Білої Г.С. про надання інформації від 24.12.2018 , від 08.01.2019, від 14.01.2019, та на запити Білого Т.С. про надання інформації від 27.01.2019 та від 21.02.2019.
 
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Старояричівської сільської ради на користь Білої Г.С. та Білого Т.С. судовий збір у розмірі 1 536,80 грн.».
 
Отже, суд поставив крапку у цій справі і ухвалив справедливе судове рішення на користь згаданих громадян. Але чи вирішились для згаданих людей проблеми, породжені безвідповідальністю та недбальством службових осіб сільської ради, в першу чергу сільського голови. Він до цього дня впевнений, що жодних порушень чинного законодавства не допускає, навіть тоді, коли йому вказують на неодноразові рішення суд, щодо «визнання протиправною бездіяльність» Старояричівської сільської ради.
 
Згадаємо, що сільський голова є головною посадовою особою територіальної громади, який публічно склав присягу у відповідності до вимог Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування». В чому ж присягнув сільський голова Андрущенко А.О.? Читаємо текст присяги:
 
«усвідомлюючи свою високу відповідальність урочисто присягаю, що буду вірно служити громаді та народові України, неухильно дотримуватись Конституції України та законів України, сприяти втіленню їх у життя, охороняти права,свободи і законні інтереси громадян, сумлінно виконувати свої посадові обов’язки». Ось таку присягу дав сільський голова Старояричівської сільської ради громадянам при вступі на посаду.
 
А тепер, у контексті згаданої присяги та рішень Львівського окружного адміністративного суду хочу розібратись, чи відповідають дії сільського голови вимогам Закону та присяги. Перше, що заслуговує на увагу - сільський голова чисто забув (викинув із своєї свідомості) про високу відповідальність перед громадою та народом України за свою діяльність.
 
Про, яке служіння громаді та людям взагалі може говорити ця посадова особа, яка вважає, що його «витівки» із ненаданням публічної інформації на запити- дитячі пустощі, що нічого спільного з порушенням закону вони не мають-так можна зрозуміти висловлювання цього чиновника , що незважаючи на майже десяток рішень адміністративного судочинства продовжує практику приховування від оприлюднення публічної інформації, надання неправдивих відомостей у відповідях на запити та введення в оману не тільки громадян, але й суду. Самий останній приклад протиправної бездіяльності - рішення суду за наслідком розгляду позову Білої Г.С. та Білого Т.С.

А, як же бути із присягою- «Неухильно дотримуватись законів України, сприяти втіленню їх у життя»?
 
На кожному кроці якась неправда- у протоколи сесій ради внесені неправдиві відомості, заяви до сільської ради по земельних питаннях пишуть зовсім не ті громадяни, що вказані у заявах, земельні ділянки незаконно надаються і вилучаються у громадян по підроблених документах, публічна інформація приховується, в сільській раді створено стійку групу осіб з числа місцевих депутатів, родичів, які сприяють зловживанню службовим становищем, вчиняють незаконні дії з бюджетними коштами і жодної відповідальності за ці дії не несуть. Так і хочеться заявити, що в сільській раді створено організоване злочинне угрупування, але це мої думки, які базуються на отриманій інформації, що підлягає перевірці.
 
Про яку охорону конституційних прав, свобод і законних інтересів громадян може вести розмову сільський голова, якщо у сільській раді вся діяльність спрямована на їх порушення. Я навіть не буду брати за приклад суцільну несправедливість , яка існує з боку сільської ради до учасника АТО Білого Т.С. ( сільська рада «благословила» його призив до війська, внаслідок чого, під час бойових дій отримав тяжке поранення і став інвалідом, але і цього їм замало - давай будемо його «щемити» з земельною ділянкою? Тільки так, можна зрозуміти ці несправедливі дії чиновників ради(читай незаконні) по відношенню до Білого Т. Чому сільський голова не поїхав до АТО, хоч по віку теж підлягав призову? Ну, і де, в даному випадку захист прав, свобод і законних інтересів Білого Т. і його мами? Чи, спонукання (умовне)цих громадян до пошуку справедливості через суд- по розумінню сільського голови є благо, яке він сотворив для них?
 
А, що внаслідок таких незаконних дій сільського голови отримує бюджет ради? Можливо нові поступлення? Нові інвестори будуть приходити для розвитку сіла? За кожне рішення суду, яким дії сільської ради визнано незаконними, розраховується сільська рада з коштів бюджету! Чому, з коштів бюджету, а не з заробітної плати «іменинника», що спричинив такі рішення? Рішення суду постановлені внаслідок незаконних дій чиновників сільської ради, головною посадовою особою якої є сільський голова. Чому б, не стягувати з його заробітної плати в порядку регресу кошти, сплачені радою стягувачам за рішенням суду? Цілком логічно і справедливо!!!
 
По відношенню до мене, теж ціла низка порушень закону- від погроз фізичної розправи до вибачення за такі висловлювання і знову погрози; систематичне приховування публічної інформації та надання відомостей на запити, що не відповідають дійсності; фальшиве спонукання для приїзду до сільської ради для ознайомлення із документами та наступною відмовою від цих дій; перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, тощо. Мабуть, такі дії сільської ради та її голови мною повинні розцінюватись, як охорона прав і свобод людини, як дотримання вимог Конституції та законів України, як сумлінне виконання посадових обов’язків?

І ось цей чиновник, який так завзято «дотримується» законів України і присяги сільського голови балотується, як кандидат в депутати до Верховної ради України по 119 виборчому округу. Невже, його оберуть? Невже, у новій іпостасі він теж складе присягу і так само буде «дбати» за народ України? В нього буде більше можливостей вчиняти незаконних дій? Більше коло громадян може бути обдурених?
 
Пишучи ці рядки мені раптом спала протилежна думка - може потрібно, щоб сільського голову обрали у депутати Верховної ради України? Нехай йде на чужі руки - так кажуть у народі? Поїде до Києва і буде там «чудо творити»? Можливо яричівці оберуть собі кращого, більш адекватного до людських проблем голову? Може на цьому і закінчаться людські проблеми у сільській раді? Хто буде розгрібати «завали» з земельних питань? Нехай радехівчани, бродівчани та мешканці бузеччини шукають його у столиці? Може це кращий вихід ?
 

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 68 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
708024

Лічильник