Увійти


Умисність чи безвідповідальність підприємця?

  • Автор: Олександр Жуков
Умисність чи безвідповідальність підприємцяЗдійснюючи журналістське розслідування в інтересах жителя с. Кукезів Кам’янка-Бузького району Білого Т.С. стикнувся із неординарною ситуацією. Нагадаю читачам, що мова ведеться про тривалий у часі конфлікт між ним та Старояричівською сільською радою, внаслідок якого він не може отримати належним чином оформлені документи на земельну ділянку для будівництва житлового будинку. Відділ у Кам'янка-Бузькому районі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області не зміг надати останньому Технічну документацію із землеустрою його сусідів по земельній ділянці по вул.Шевченка, 10 в с.Кукезів Кам’янка-Бузького району Львівської області тому, що виконавець землевпорядних робіт в архів відділу згадані документи не передавав.
 
Хто ж є виконавцем згаданих робіт? У витягу з Держгеокадастру про запитувану земельну ділянку отримали інформацію, що технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) виготовила ФОП Веремчук Анна Сергіївна (м.Львів).
 
Під час спілкування із службовими особами Кам’янка-Бузького відділу та Управління Держгеокадастру у Львівській області отримав інформацію, що згідно існуючих вимог чинного законодавства розробники документів із землеустрою зобов’язані дотримуватись законодавства України, що регулює земельні відносини, а також державних стандартів, норм, правил при здійснені землеустрою, в тому числі примірник технічної документації направляти для зберігання і місцевий відділ Держгеокадастру. На моє запитання, яку відповідальність несе підприємець за згадане порушення вимог Закону, отримав відповідь - може бути позбавлений ліцензії (сертифіката) на право заняття цим видом діяльності.
 
Отож, що маємо? Маємо факт незаконних дій з боку фізичної особи-підприємця, що знехтувала існуючими правилами (Чому?) і не надала до Архіву земельної установи в районі технічну документацію із землеустрою. Внаслідок таких дій Білому Т.С. задана шкода - він не може отримати запитувану інформацію для реалізації своїх прав і свобод. Не маючи достовірної інформації про суміжну земельну ділянку - не може вчиняти наступних кроків.
 
У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців знаходимо інформацію, що Веремчук Анна Сергіївна, як фізична особа- підприємець з вересня 2008 року зареєстрована у м. Львові, по вул. Левинського, 1, кВ.3. Види діяльності:
  1. Діяльність посередників у торгівлі деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами.
  2. Надання інших допоміжних комерційних послуг.
  3. Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах.
Враховуючи вказані обставини змушений був звернутись із журналістським запитом до ФОП Веремчук А.С. за місцем її реєстрації. Основне питання, що нас цікавить - причина не направлення до Державного фонду документації із землеустрою запитувану технічну документацію. Одночасно висловлене прохання невідкладно направити до архіву згадані документи, повідомивши запитувача про реквізити документа, яким вони направлені до відділу Держгеокадастру у Львівській області.
 
Здається, що нічого незаконного я не просив у своєму запиті, тим більше, що порушення, вчинене ФОП Веремчук А.С. продовжується у часі і необхідність його припинення є невідкладною умовою запиту. Хочу зауважити, що перебуваючи у стінах Головного Управління Держгеокадастру у Львівській області отримав відомості, що такі випадки є досить повторюваними з боку ФОП, що може свідчити про певні негативні тенденції , з якими можуть стикатись і інші громадяни Львівщини.
 
Після скерування запиту я отримав інформацію, що ФОП Веремчук А.С. у поштовому відділенні власноручно отримала поштове відправлення, яким був скерований запит, але відповідь на запит вона не надає, хоч встановлені законом строки його розгляду минули. Чому? Що стримує? Можливо цих документів не існує взагалі?
 
З огляду на викладене виникає риторичне запитання - це умисні дії ФОП Веремчук А.С., чи безвідповідальне ставлення до вимог Закону? Але, не зважаючи на вказане, факт порушення Закону виявлено і тепер потрібно, щось терміново із цим порушенням робити(писати скаргу, щоб позбавили ліцензії, чи подавати до суду, щоб надали документи?). Сподіваюсь, що відомості, викладені у цій публікації стануть відомі ФОП Веремчук А.С. і вона знайде вихід з цієї ситуації, щоб зателефонувати та повідомити про вжиті заходи, для недопущення розвитку подій за вказаним сценарієм.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 48 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
630
Перегляди статей
642562

Лічильник