Увійти


У чиїх кишенях осіли мільйони за пісок?

  • Автор: Олександр Жуков
У чиїх кишенях осіли мільйони за пісок 1Я вже згадував у попередній публікації про обставини зустрічі потерпілого Дмитренка І.В. , його родини з головою Старояричівської сільської ради Андрущенко А.О., під час якої намагались встановити причини побиття Дмитренка Копильчаком М., невідомим та погрозами вбивства на його адресу.
 
Хочу зауважити, що після моєї публікації основну увагу читачі (та й сам голова) звернули тільки на цифру у 100 грн., щодо сплати за в’їзд на територію ФГ «Озеро» і майже нікого не зацікавили обставини побиття Дмитренка І. Байдужість? Небажання заглиблюватись у цю тему? Ні краплини співчуття? Нікому не бажаю побувати на місці потерпілого!!! Адже, від такого ніхто не застрахований!!!
 
Під час перебування у кабінеті сільського голови 27.09.2019 року один із присутніх громадян дорікнув п. Андрущенку А.О. за ніби-то незаконний вивіз піска через територію ФГ «Озеро». У відповідь сільський голова заявив, що пісок вивозився для потреб дітей (мабуть для пісочниць у дитячі садки- примітка автора) тому нічого незаконного в цьому немає.
 
29.09.2019 року я побував на місці розробки пісчаного кар’єру в с. Старий Яричів (за межами села, приблизно 150-200 метрів від озера), якраз там де незаконно беруть пісок.
 
Масштаби незаконних дій, щодо псування земель та порушення правил охорони та використання надр вражаючий. Уявіть собі, що посеред лісу виритий котлован розмірами приблизно 100х100 метрів, з якого забрали грунт (пісок) товщиною приблизно 5 метрів. Сліди на піску від вантажівок вчорашній дощ трохи прибив, але видно, що пісок возять не підводами, а автомашинами. Для погрузки такої великої кількості піску на автомашини потрібні навантажувачі (екскаватори, трактори, тощо). Хтось їх заганяв туди? Хтось давав відповідні вказівки? Не могли інопланетяни вивозити пісок!!!
 
Якщо такий ландшафт, який я побачив у цьому кар’єрі, створений внаслідок законної діяльності власника, з відповідним спеціальним дозволом на видобування піску- в мене немає слів, лише емоції!?
 
Прості арифметичні дії показують, що з площі 10 000 кв. метрів незаконно забрали (вивезли) приблизно 50 000 куб.метрів піску. Інтернет пропонує куб.метр кар’єрного піску від 200 грн. Нескладно підрахувати, що із згаданої ділянки лісу, на якій влаштовано незаконний пісчаний кар’єр вивезено піску на 10 000 000 грн.
 
Після цих підрахунків згадав про пісочницю у дитячому садку в с. Старий Яричів, чи в інших селах сільської ради, куди сільський голова ніби-то вивозив пісок???
 
Виявляється, на сьогоднішній день видобуток піску є не тільки поширеним, але й прибутковим. Але для здійснення діяльності на видобування з надр корисних копалин, в тому числі піску необхідно отримати дозвіл, адже надра є великою цінністю і перебувають під особливою охороною та регулюються спеціальними законами.
 
Законодавством визначено, що надрами є частина земної кори, що розташована під поверхнею суші та дном водоймищ і простягається до глибин, доступних для геологічного вивчення та освоєння. Вони знаходяться виключно у власності українського народу. Від його імені виступають органи державної влади та органи місцевого самоврядування, до їх компетенції належить надання землі в користування, збереження надр і контроль та використанням їх за призначенням .
 
Найбільш поширеним видом видобування корисних копалин є видобування піску. Користування надрами є платним і включає в себе рентну плату та збір за видачу спеціальних дозволів.
 
Отримання дозволу на видобування піску регулюється постановою КМУ. Компетенція щодо видачі дозволів на видобування корисних копалин, в тому числі піску належить Державній службі геології та надр України, саме вона видає Спеціальний дозвіл на видобування корисних копалин після того, як проводиться оцінка та експертиза запасів корисних копалин.
 
Інформація по ділянку, яку мають намір передати у користування розміщується на офіційному веб-сайті та в газеті «Урядовий кур’єр» за 30 днів до прийняття рішення про видачу дозволу.
 
Вважаю тої інформації, яку я надав читачам достатньо, щоб зрозуміти, яку нелегку процедуру потрібно пройти тим бізнесовим структурам, які хочуть займатись законним видобуванням та продажем піску. Тож, за кожен кубічний метр піску сплачуються кошти тій особі, яка отримала дозвіл на його видобування, навіть якщо цей пісок вивозиться для пісочниці у дитячому садку.
 
Незаконна діяльність щодо псування земель, порушення правил охорони або використання надр, без господарське використання земель підлягає кримінальному переслідуванню, так зазначено у Кримінальному кодексі України.
 
Пропоную читачам оглянути фото та відео з майданчику «варварського» псування земель та незаконного вивозу піску.
 
У чиїх кишенях осіли мільйони за пісок
 
 
 
 
Хто це робить, які державні мужі або посадові особи є «кураторами» цього незаконного бізнесу? Хто розкрадає корисні копалини України? Чому сільська рада не реагує на ці кричущі неподобства? Не знає, чи не хоче знати? Чому не забезпечила збереження та контроль за використанням надр на території сільської ради?
 
Сподіваюсь, що ця публікація зацікавить відповідні державні органи, які повинні контролювати процес використання корисних копалин і вони відповідним чином на неї зреагують.
 
Крім того, на ці питання, висвітлені у публікації, мають дати відповідь і правоохоронні органи, адже масштаби завданої шкоди інтересам держави значні.
 
Умисно не продовжую розвиток цієї теми, щоб не бути упередженим у своїх висновках або судженнях.
 

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 72 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
664
Перегляди статей
684273

Лічильник