Увійти


Таємниця кредитної спілки «Галіція кредит».

 • Автор: Олександр Жуков
Таємниця кредитної спілки Галіція кредитДо журналіста ІА «Журналісти проти корупції» звернувся житель м.Львова, який розповів цікаву історію створення та функціонування кредитної спілки «Галіція кредит», діяльність якої закінчилась «пшиком», сотнею обдурених людей та кримінальною справою, яка чомусь, впродовж кількох років не розглядається у Суді. Ось, про що розповів один із потерпілих у згаданій «піраміді» Гулинчук В.В.:
 
«У 2008 році по вул. Київська,21 в м.Львові почала працювати піраміда під назвою Кредитна спілка «Галіція кредит». Згадану піраміду збудували Долгополов Д.С. (колишній працівник міліції), його кум, Олекшій П.В. (зубний лікар) та «любі друзі»-
 • Марків Р.Б.(прокурор військової прокуратури);
 • Гораль В.Р., інспектор КС «Галіція кредит»;
 • Куропась А.І., інспектор КС «Галіція кредит»;
 • Грунтковська О.М., голова правління КС «Галіція кредит».
 
Олекшій П.В. надав кредитній спілці в оренду під офіс свою квартиру.
 
У 2008 році, згодом, обдурених 156 чоловік і згадки не мали, що фінансова піраміда створена для розкрадання їх коштів, які вони поклали на депозитні договори (близько 4 000 000,00 грн.).
 
Не підозрюючи, що згадані особи вибудували шахрайсько-злодійську схему заволодіння коштами членів кредитної спілки люди проголосували за створення Спостережної ради, Ревізійної комісії за участі самих засновників та родичів «любих друзів».
 
Спостережна рада:
 1. Долгополов Дмитро Сергійович.
 2. Олекшій Петро Васильович, кум Довгополова Д.С.
 3. Гораль Валерій Романович.
 4. Ілів Сергій Володимирович.
 5. Луців Марія Григорівна ( Гораль, Ілів, Луців – любі друзі).
Ревізійна комісія:
 1. Олекшій Лідія Зенонівна, родичка.
 2. Сенюта Роман Васильович, родич.
 3. Олекшій Галина Василівна, родичка.
Голова Кредитного комітету:
 1. Сенюта І.М., родичка дружини Долгополова Д.С.
За два роки існування Ревізійна комісія, Спостережна рада не склала жодного акта, протокола про факти фінансових розкрадань 4 млн грн., не звільнила з займаних посад жодного працівника кредитної спілки. Це підтверджується актом КРУ від 05.07.2010 року, у якому вказані факти використання коштів кредитної спілки Куропась А.І. без підтверджуючих документів.

Кримінальна справа № 465/5905/14-к по обвинуваченню Долгополова Д.С., Грунтковської О.М. має 138 томів. Вперше була порушена 12.12.2009 року(десять років назад). Повторно порушувалась 02.02.2012 року. Затверджений обвинувальний висновок має 218 аркушів, у якому описані кілька сот фінансових злочинів, які «не помічали» члени Спостережної ради, ревізійної комісії спілки.
 
У Римському праві є вираз: «якщо людина знала про підготовку до злочину, нічого не зробила, щоб злочин не відбувся, вона є співучасником злочину!». Мабуть всі «любі друзі» є співучасниками?
 
Кримінальну справу передали для розгляду до Франківського районного суду Львівської області.
 
У квітні 2011 року суддя Гінда О.М. ухвалив постанову, якою «кримінальну справу про обвинувачення Долгополова Д.С., Грунтковської О.М. направили прокурору Львівської області для проведення додаткового розслідування». Апеляційний суд Львівської області скасував постанову судді Гінди О.М. та повернув справу на новий розгляд.
 
28.10.2013 року суддя Франківського районного суду Дзеньдзюра С.М. відмовив(???) у поверненні кримінальної справи на дорозслідування, пізніше заявив собі самовідвід.

Справу передали на розгляд судді Ванівському Ю.М., який своєю постановою від 12.05.2014 року направив справу на дорозслідування».
 
На цьому перша частина розповіді Гулинчука В.В. закінчується(дивіться відео).
 

Я ж вирішив перевірити, які судові рішення по цій справі знаходяться у РЕЄСТРІ. Дивно, але жодного із вказаних Гулинчуком В.В. судових рішень у РЕЄСТРІ немає. Можливо справа була зареєстрована під іншим номером? Для чого? Що виробляли судді з номером справи у Франківському районному суді м.Львова? Ми ж знаємо, що номер справи є єдиний , унікальний, незмінний номер. Для чого його міняти? Щоб замітати сліди незаконної діяльності?
 
Станом на 21.10.2019 року по справі № 465/5905/14 до РЕЄСТРУ внесено 12 судових рішень. Хочу пояснити читачам, що фігуранти справи обвинувачуються у злочинах: ч.4 ст.190, ч.5 ст.191, ч.2 ст.209, ч.2 ст.364, ч.2 ст.366 КК України. Хочу зауважити, що санкції перших трьох статтей КК України передбачають позбавлення волі на строк до 12 років. Знову у справі мінялись судді:
 
 • 17.12.2014 року постанову по справі ухвалив суддя Лозинський Б.М.
 • 27.03.2015 року самовідвід по справі заявила суддя Мартинишин М.О.
 • 30.03.2015 року справу прийняв суддя Шеремета Ю.С.
 • 10.08.2015 року справа опинилась у судді Козюренка Р.С.
 • З 26.10.2015 року справа у провадженні судді Мартьянової С.М.
 
Останнє судове рішення, яке направлене суддею Мартьяновою С.М. до у РЕЄСТРУ датоване 29.06.2016 року- постанова про привід 13 свідків та 7 потерпілих по справі на судове засідання, яке призначалось на 26.10.2016 року.
 
Все, - на цьому розгляд справи закінчився? У РЕЄСТРІ немає жодних інших судових рішень по справі. Чому? Чого чекаємо?
 
Навіть постанова по справі від 14.08.2017 року, реєстраційний номер 68337053 не відкривається у РЕЄСТРІ, немає такого судового рішення? Хто це і для чого зробив? Невже умисне затягування строків розгляду справи? Невже все проплачено наперед? Невже 4 млн. грн. пішли суддям у кишеню? А прокурорам…??? А, що ж робити потерпілим по справі?
 
Може Генеральна прокуратура України зацікавиться цією справою? Може Вища рада правосуддя знайде підстави для «формування високопрофесійного корпусу суддів» у Франківському районному суді м. Львова?
 
Три роки справа не розглядається ? Чому? Які таємні корупційні лабіринти приховані за «бездіяльністю» Суду?
 

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 65 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
664
Перегляди статей
684262

Лічильник