Увійти


Хто поверне дітей з Італії в Україну?

  • Автор: Олександр Жуков
Хто поверне дітей з Італії в Україну05 жовтня 2019 року у віддлення комісаріату громадської безпеки Фраттамаджіоре (провінція Неаполь) до офіцера судової поліції Манна Фердінандо, головного інспектора Державної поліції звернувся пан Гавдан Віталій , громадянин України, що проживає у тещі Бабіцької Марії з заявою. У цій заяві Гавдан В. вказав, що з 12.09.2019 року перебував у гостях в тещі разом з дружиною Гавдан Іриною, синами Гавдан Ернесто, 2011 р.н. та Гавдан Матвієм, 2013 р.н., яка проживає у м.Фраттамаджіоре по вул. Венеція, 72.

Зранку, 04.10.2019 року Гавдан В. супроводжував дітей до школи по вул. Вергарі, а вже в обідню пору дружина надіслала йому СМС, що забере дітей зі школи. Повернувшись до помешкання, у якому він проживав разом з дітьми, дружиною та тещею не застав нікого, на телефонні дзвінки ніхто не відповідав. Жодної позитивної інформації через друзів та знайомих у цьому італійському місті Гавдан В. не отримав, тому звернувся у поліцію із заявою про зникнення дружини, дітей та тещі, надавши для розшуку фотокартку дружини з дітьми.
 
Ось таку копію заяви, у перекладі з італійської мови надав мені Гавдан В. під час зустрічі у Львові, попросивши оприлюднити ці відомості, з надією вжити заходів для повернення дітей в Україну. Звернення до Італійської поліції з проханням допомогти розшукати дружину та дітей жодних позитивних наслідків не дали- службові особи поліції не переймаються проблемами, які виникають у українців в Італії, а тим більше у тих, хто незаконно перебуває на заробітках в цій країні. Звернувшись до Консульства України у Неаполі з цим питанням, теж виявив черствість, байдужість консула до проблеми Гавдана В., який хоч і обіцяв допомогти, але обіцянка зависла у повітрі.
 
Згадана заява була використана італійською поліцією для перевірки підстав перебування Гавдана В. у Італії, що стало причиною його виїзду до України.
 
Про жахливу ситуацію, в якій він опинився, Гавдан В. розповів на камеру - до Італії він виїхав разом з дружиною та дітьми, а повернувся в Україну один.
 
Фактично він опинився без дітей, без сім’ї, без роботи в Україні. Всі сподівання на кращу долю, на заможне і щасливе життя в затишному сімейному колі за кордоном- луснули в один момент, щезли, як привид.
 
З короткої розповіді Віталія можна зрозуміти, що до «викрадення», саме так він трактує такі дії, можливо причетна його дружина, хоч не виключає і інші варіанти розвитку подій.
 
 
Перед написанням цієї публікації мав розмову із знайомим, який 15 років працював в Італії і почувши цю історію коротко зауважив, що регіон Неаполя, це «циганський» район, де значного розмаху набула тіньова економіка, що спровокувала розвиток корупції (все купується і продається).
Тому, дві третини від загальної кількості українців у цьому італійському анклаві- нелегально проживають і працюють, не маючи особливих перспектив на краще життя. Жодного соціального захисту вони не мають, поліція не звертає увагу на заробітчан, тому що працедавці зацікавлені у перебуванні незаконних мігрантів, маючи від цього певний зиск.

Гавдан В. пояснив мені, що значний наплив заробітчан зменшив можливості людей і сьогодні вже немає таких заробітків, як були колись, тому кожен виживає, як може і це життя для більшості українців, подібне до життя в Україні, тільки на орендованій квартирі ( плата за житло та продукти харчування становлять майже весь заробіток).

Згадуючи про життя в Італії Гавдан В. повертався до основної теми нашої розмови, як повернути дітей в Україну, адже він, як батько має повне право на спілкування з ними, тим більше що вони рахуються зареєстрованими за його місцем проживання у с.Переможне Городоцького району.
Станом на сьогоднішню дату дії дружини Гавдана В. є незаконні, адже вона перебуває у Італії теж незаконно і це створює певні ризики для неї та дітей.
 
Що ж можна зробити в цій ситуації? На мою думку, перш за все підключити Міністерство закордонних справ України, надіслати до нього офіційне звернення. Це перший крок.
 
Другий крок. Потрібно врахувати, що Гаазькою конвенцією про цивільно - правові аспекти міжнародного викрадення дітей від 25.10.1980 року, запроваджений механізм мирного та впорядкованого повернення дітей, яких незаконно вивезено або які незаконно утримуються .
Переміщення дитини вважається незаконним, коли вивезення за кордон або повернення з-за кордону дитини при порушенні права піклування про дитину одним із батьків.
 
На практиці, як це є у нашому випадку, дитину (дітей) вивезли або відмовляють у поверненні до держави постійного проживання один із батьків, який одноосібно не має права приймати рішення про зміну місця проживання дитини або переміщення дитини на необмежений час в інше місце, зокрема вивозити в іншу державу або не повертати дитину до держави постійного місця проживання.
 
Отже, є реальні можливості повернути дітей в Україну і вони знаходяться у правовій площині.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 67 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
630
Перегляди статей
642859

Лічильник