Увійти


Знову про КФ «Ярич»?

 • Автор: Олександр Жуков
КФ ЯричУ недавній публікації під назвою «Для чого порушники закону реєструються у Кіпрі?» я згадував про те, як намагався попасти на прийом до керівництва кондитерської фабрики «Ярич» у с. Старий Яричів Кам’янка-Бузького району Львівської області і, як охорона цього підприємства недопустила мене не тільки до начальства, але й відмовилась приймати письмовий журналістський запит на доступ до інформації. Мені у непристойній формі заявили,щоб я направив свій запит письмово.
 
 
Я надаю для огляду другу частину відеозапису , у якій вказані мої дії щодо намагань надати запит до КФ «Ярич». У цьому відео я надаю зображення свого запиту, зміст якого оприлюднюю. Може хтось думає, що він утаємничений, або містись вимоги отримати відомості, що не підлягають до оприлюднення ? Нічого подібного немає! Надаю повний і точний зміст запитуваної інформації:
 1. Надати інформацію про наявність укладеного Договору по вивозу відходів виробництва з території підприємства;
 2. Надати копію Договору про вивіз відходів виробництва;
 3. Надати відомості про наявність належним чином оформлених місць утилізації відходів виробництва;
 4. Надати інформацію про об’єми, назви, склад відходів виробництва, які щомісяця утворюються та утилізуються підприємством.
Як бачимо, жодної таємної інформації від кондитерської фабрики «Ярич» я не вимагав, мої питання торкались дотримання вимог екологічної безпеки та збереження довкілля, тобто публічної інформації.
 
Чому прихід журналіста до КФ «ЯРИЧ» так схвилював керівництво підприємства, що воно відмовило у доступі до інформації. Мене взагалі збентежило те, що українські керівники офшорного підприємства, яким є КФ «Ярич», ведуть себе так, ніби вони проживають і працюють на керівних посадах у Сполучених Штатах Америки, а я приїхав з України, щоб попроситись на прийом до них і надати їм журналістський запит? Чому така пихатість? Чому таке нелюдське ставлення до громадян України? Невже Закон України «Про звернення громадян» не торкається підприємства зареєстрованого у Кіпрі? Читаємо преамбулу Закону:
Цей Закон регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України ( 254к/96-ВР ) права вносити в органи державної влади, об'єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів. Закон забезпечує громадянам України можливості для участі в управлінні державними і громадськими справами, для впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій
незалежно від форм власності, для відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення.
Далі читаємо статтю 5 Закону: Вимоги до звернення
Звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.
Потрібно зауважити, що я звертався із запитом у відповідності до вимог Закону України «Про інформацію»:
 
Стаття 9. Право на інформацію
Всі громадяни України, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання,
використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних їм для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів, здійснення завдань і функцій. 
 
Реалізація права на інформацію громадянами, юридичними особами і державою не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб.
Навів ці витяги з Закону, щоб показати законність моїх дій стосовно намагання надати журналістський запит до юридичної особи, яким є КФ «Ярич», щоб отримати відповідну інформацію. Але , мабуть ці Закони написані не для керівництва цієї фабрики?
 
Виявляється я, громадянин України, журналіст не можу попасти на прийом до керівника кондитерської фабрики? Не здивувався, якщо б це була черга до Президента України або іншої посадової особи держави. Але ця фабрика не входить до переліку режимних об’єктів, мабуть на фабриці не використовуються шкідливі для здоров’я людей продукти? На фабриці виготовляють крекери, солодощі. То ж чому такий суворий перепускний режим до адмінбудівлі? Вхід не можливий і заборонений. Може на фабриці виробляють такі продукти, що навіть до адміністративного приміщення вхід заборонений? На це питання відповіді не можу знайти.
 
Як би не було, але у відповідності до рекомендацій керівництва фабрики, які мені передала охорона підприємства, я звернувся письмово до КФ «Ярич» , скерувавши 30.10.2019 року рекомендованим поштовим відправленням запит.
 
Невже надали відповідь на запит? Ні! Велику дулю мені показали. Це був звичайнісінький обман, шахрайство, яке вчинило керівництво фабрики по відношенню до мене. Моє рекомендоване поштове відправлення пролежало на пошті у смт. Новий Яричів місяць і повернулось у поштове відділення за адресою мого проживання.
 
Керівництво фабрики відмовилось приймати до розгляду моє поштове відправлення! Чому? Це питання цікаве і відповідь на нього має бути встановлена. Напрошується питання, чому Закони України для чиновників КФ «Ярич» не існують? Чому, вони викидають сміття та відходи виробництва на несанкціоновані сміттєзвалища в окрузі, наносячи шкоду екології та навколишньому середовищу? Хто їм дозволив це робити? Якщо підприємство , яке нищить екологію за місцем виробництва продукції в Україні зареєстроване у Кіпрі, чому до цього підприємства не вживають санкцій? Чому, не реагує екологічна інспекція? Куди дивиться обласна державна адміністрація? Невже корумпована поліція і прокуратура так об’їдається крекерами, що в них позлипались одні місця і вони не дають ім можливості вжити рішучих заходів до порушників Закону- спонсорів халявного крекеру ?
 
Мабуть, не зайвим буде нагадати і Президенту України – гаранту Конституції про те, що офшорне підприємство «Ярич» не тільки має проблеми з податками, але й з виконанням вимог інших Законів України.
 

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 296 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
656
Перегляди статей
670905

Лічильник