Увійти


Куди течуть гроші і вода в Старому Яричеві?

  • Автор: Олександр Жуков
Куди течуть гроші і вода в Старому Яричеві
 
Пропоную читачам розглянути кілька світлин, що мною зроблені на околиці смт.Новий Яричів Кам’янка-Бузького району. Щоб ще більше надати інформації поясню, що ці фото зроблено на місці знаходження двох свердловин водозабору, що належать Старояричівській сільській раді.


На фото крупним планом зафіксований силовий електротрансформатор, що підключений до електромережі. Від цього трансформатора електрика підключена на дві скважини, що постачають воду споживачам у с. Старий Яричів. Здається, що все нормально, так і має бути.
 
Куди течуть гроші і вода в Старому Яричеві 1
 
Куди течуть гроші і вода в Старому Яричеві 2
 
Але виникає одне маленьке запитання, на яке впродовж тривалого часу не можу отримати відповідь.
 
На мої запити сільська рада надала інформацію, що цей комплекс з двох свердловин та трансформатора знаходиться на балансі ради. Добре, нехай так воно і є! А, хто платить за спожиту електроенергію для постачання води? Кому постачається вода?
 
Місцеві жителі пояснюють, що з однієї із двох свердловин вода подається до двоповерхових багатоквартирних будинків села. Це теж добре! Ніхто проти цього не заперечує. Але, хто сплачує за воду впродовж багатьох років- невідомо. Куди тече вода з іншої свердловини?

Чи знають про це місцеві жителі? Адже це за їх кошти постачається вода споживачам. Чи, ця інформація утаємничена?
 
Законом України «Про відкритість використання публічних коштів» встановлений єдиний веб-портал використання публічних коштів, на якому оприлюднюється інформацію про використання коштів державного та місцевого бюджетів. Мої намагання знайти сліди сплати коштів за використану електроенергію згаданими свердловинами (№ 1 та № 2) закінчились невдачею. За 2016-2018 роки на веб-проталі немає жодних платежів Старояричівської сільської ради за використану електроенергію згаданими свердловинами.
 
В листопаді 2019 року звернувся із запитом до сільської ради, у якому просив надати інформацію про споживачів електроенергії, які перебувають на балансі сільської ради. Дивно, але у наданому сільською радою переліку споживачів, трансформаторна підстанція із згаданими свердловинами не фігурує. Так, ніби то і не повідомляв сільський голова в березні минулого року про те, що «свердловини № 1 та № 2 були придбані сільською радою для жителів с. Старий Яричів».
 
Викладена інформація дає мені право на імпровізацію та власні судження. Виявляється, що КФ «Ярич» віддав (подарував) сільській раді згаданий водозабір, сільська рада його поставила на баланс і використовує для потреб населення. В кінці 2017 року сільська рада проплатила трохи більше 42 тис грн. «за технічне переоснащення електроустановок свердловин № 1 та № 2 для приведення розрахункових засобів обліку у відповідність до вимог нормативно- технічних документів», але станом на 2019 рік «засоби обліку у згаданих свердловинах відсутні, а нарахування платежів на даний час не здійснюється»(витяги з відповідей сільської ради).
 
Отже, електроустановки свердловин сільської ради качають воду споживачам, а сплата коштів за електроенергію не здійснюється? Чи, може таке бути? Мабуть , що задурно електрику споживачам «Львівобленерго» не надає?Напрошується висновок, що за згадану електрику сільська рада розраховується, як за вуличне світло? А, може у інший спосіб, що не оприлюднюється? Але, тоді виникає ще більше запитань, на які немає відповіді?
 
Невже, жителі багатоквартирних будинків у с. Старий Яричів на «халяву» отримують воду?

Для чого тоді електрик сільської ради двічі на день включає та виключає електромотори у свердловинах? Кажуть , що безкоштовний сир буває тільки у мишоловці? Тому, мені здається, що мешканці багатоквартирних будинків теж сплачують за воду. Але, у який спосіб, кому і за що? Приладів обліку води немає, скільки і кому подали води невідомо. Можливо, ця вода використовується для розведення малька канадського сомика, якого ніби-то вирощують у спеціальних чанах на тернах колишнього колгоспу? За наявності «такої» води можна багато чого робити ?
 
Теоретично, цю ситуацію мали би взяти на контроль та дослідити кілька установ, в тому числі і поліція, що мали би провести відповідне розслідування, щоб встановити істину.
 
Хочу навести витяг із Закону України «Про відкритість використання публічних коштів», у відповідності до якого встановлена відповідальність за його порушення:

Стаття 4. Відповідальність за порушення вимог цього Закону

1. Відповідальність за порушення вимог цього Закону несуть керівники розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевих бюджетів, підприємств, органів Пенсійного фонду, а також фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування. Зазначені особи несуть відповідальність за такі порушення:
  • неоприлюднення інформації відповідно до цього Закону;
  • оприлюднення недостовірної, неточної або неповної інформації;
  • несвоєчасне оприлюднення інформації.
Отже, є всі підстави для ретельної перевірки викладеної інформації. Потрібно тільки встановити куди течуть гроші та вода, адже крім згаданих будинків можуть бути і інші споживачі. Тоді, взагалі все ще набагато цікавіше може бути? Невже, сплачують одні, а користуються інші?

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті один гість та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
664
Перегляди статей
684581

Лічильник