Увійти


Чому порушником закону є сільська рада?

 • Автор: Олександр Жуков
Чому порушником закону є сільська рада03 лютого 2020 року Львівський окружний адміністративний суд знову визнав дії Старояричівської сільської ради щодо порушення строків розгляду та ненадання запитуваної інформації на мої запити – протиправними.
 
 
Крім того Суд зобов’язав Старояричівську сільську раду Кам’янка-Бузького району Львівської області надати запитувану інформацію у порядки та строки відповідно до положень Закону України «Про доступ до публічної інформації».
 
Це вже восьме судове рішення Львівського окружного адміністративного суду , яким дії сільської ради визнаються протиправними, тобто з 2018 року всі мої позовні заяви до сільської ради Судом задоволені. Чомусь, ні в кого із державних мужів області та правоохоронних органів не виникає закономірного питання-чому згаданий орган місцевого самоврядування систематично порушує вимоги ст.19 Конституції України та права і свободи людини та інтереси держави і громадян?
 
Відповідь на це риторичне питання дуже проста- службові особи сільської ради приховують від громадян публічну інформацію, при ознайомленні з якою можна віднайти багато порушень Закону. Тобто приховування публічної інформації(ненадання на запити) є своєрідним механізмом приховування злочинів.
 
Хочу ознайомити читачів із питаннями, на які сільська рада не надає запитуваної інформації:
 
 1. Надати копії рішень сільської ради на придбання у власність від КФ «Ярич» свердловин води № 1 та №2, постановки на баланс та копію рішення сільської ради на оплату послуг по технічному переоснащенню електроустановок свердловин № 1 та № 2 Старояричівської сільської ради.
 2. Копію паспорту (правовстановлюючого документу) об’єкту водозабору (скважини № 1 та № 2 та силового трансформатора).
 3. Надати характеристику об’єкту водозабору до придбання у власність сільською радою.
 4. Повідомити про наявність на балансі сільської ради водопровідної мережі у приватному секторі, затверджених індивідуальних технологічних нормативів використання води власниками водопровідної мережі.
 5. Назви кінцевих споживачів води, повідомити дату з якої сільська рада використовує свердловини для водопостачання споживачів та принцип щомісячного нарахування та сплати коштів за спожиту електроенергію за використання електроустановок свердловин.
 6. Надати копію дозволу на спец водокористування та ряд інших питань по водозабезпеченню села водою з використанням свердловин.
 
Читачі можуть переконатись, що жодної таємної інформації в запитах не вимагається, згадані відомості є загальнодоступними, але чомусь сільська рада не бажає їх оприлюднювати шляхом надання відповіді на запити.
 
Наведу ще ряд питань, відповіді на які я просив надати у запитах:
 1. Копії рішення сільської ради на капітальний ремонт підлоги та сцени в с.Руданці Кам’янка-Бузького району;
 2. Копії проектно-технічної документації, щодо капітального ремонту підлоги та сцени Народного дому в с.Руданці Кам’янка-Бузького району.
 3. Копії проектно-кошторисної документації на виконання Договору на проведення капітального ремонту підлоги та сцени Народного дому в с. Руданці.( локальний кошторис на будівельні роботи, локальний кошторис на придбання устаткування, інвентаря, відомості ресурсів до локального кошторису, відомості ресурсів до зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва, форму зведених витрат,
 4. Копії додатків до Договору № 28/9 (договірнa ціна, графік фінансування, графік виконання робіт).
 5. Копії платіжних доручень оплати за виконані роботи по капітальному ремонту підлоги та сцени Народного дому в с. Руданці.
 
Мабуть, і в цьому переліку питань немає жодних державних таємниць,однак сільська рада не хоче надавати запитувані документи. Чому??? Мабуть , керівництво сільської ради знає причину?
 
Ще один блок питань, на які сільська рада не надає відповіді:
 
 1. Рішення сільської ради на укладання договору про виготовлення проектно-кошторисної документації по капітальному ремонту вулиць Зелена, Володимира Великого, Механізаторів, Молодіжна, Шевченка в с. Старий Яричів; вулиці Галицька в с. Цеперів, вул. Шевченка в с. Руданці.
 2. Надати для ознайомлення проектно-кошторисну документацію по капітальному ремонту згаданих вулиць.
 3. Надати копії всіх договорів на виготовлення проектно-кошторисної документації
 4. Надати копії платіжних документів на оплату коштів за виконані роботи по виготовленню проектно-кошторисної документації.
 
Невже у запитуваних документах містяться таємні відомості(може в них криються фінансові махінації)?
 
Отже, Суд зобов’язав сільську раду надати запитувану інформацію у повному обсязі, після ознайомлення з якою в мене з’явиться можливість ознайомити читачів з таємними лабіринтами, приховуваних сільською радою документів.
 
Ще одне питання, яке мене турбує-ставлення правоохоронних органів до виявлених правопорушень з боку службових осіб Старояричівської сільської ради. В мене складається враження, що місцева поліція зацікавлена приховати всі виявлені порушення Закону. Слідчі не вживають належних заходів для проведення належного досудового розслідування, а вчиняє дії направленні на незаконне закриття кримінальних проваджень.
 
Зрештою це питання вимагає детального аналізу та оприлюднення конкретних фактів.
 
В даний час найбільше турбує те, що за два роки мого журналістського розслідування фактів приховування від оприлюднення публічної інформації Старояричівською сільською радою нічого не змінилось. Сільська рада, як не оприлюднювала, так і не оприлюднює публічну інформацію, навіть більше- ретельно приховує її від оприлюднення. Замість того, щоб уникнути порушень Закону- стати законопослушними і купити цукерків дітям, сільська рада витрачає тисячі бюджетних коштів для відшкодування мені судових витрат. Хіба це є нормальним явищем для місцевого органу самоврядування. Кого обрали на посади??? Порушників Закону???

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 29 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
664
Перегляди статей
684630

Лічильник