Увійти


Хабар у вигляді довідки про закриття кримінального провадження?

  • Автор: Олександр Жуков
Хабар у вигляді довідки про закриття кримінального провадження1Чи може бути хабарем довідка про закриття кримінального провадження? Чи правомірною є вимога сільського голови до жителя с. Кукезів Кам’янка-Бузького району Білого Т. взамін на погодження проектів відводу земельних ділянок у власність, надати йому довідку про закриття кримінального провадження? Саме з такими запитаннями я звернувся до себе після того, як був свідком наступної розмови між Білим Т. та сільським головою Андрущенко А.О., що відбувалась перед входом до приміщення сільської ради в с. Старий Яричів 10.02.2020 року.
 
В цей день Білий Т. за сприяння спеціаліста по землевпорядкуванню сільської ради взаємно підписав технічну документацію з громадянкою Каралаш Р., а потім така сама процедура була здійснена з іншим сусідом за місцем знаходження земельної ділянки Білого Т., який проживає у Львові. Для того, щоб продовжити роботу з документами залишалось одне- отримати погодження сільського голови.
 
Двічі повернувшись зі Львова Білий Т. звернувся до сільського голови на вулиці з проханням погодити проекти відводу земельних ділянок у власність для ведення ОСГ та ОЖБ після погодження з суміжними землекористувачами меж земельних ділянок.
 
З самого початку розмови у моїй присутності сільський голова надав Білому Т.С. свій мобільний телефон для спілкування із слідчим Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області, у провадженні якого знаходиться кримінальне провадження, в якому Білий Т. проходить як свідок.
 
З розмови, яка відбувалась між згаданими особами можна було зрозуміти, що слідчий намагався чинити на Білого Т.С. тиск для отримання згоди на проведення слідчих дій щодо закриття кримінального провадження, пропонував прибути до нього для цих цілей. Відмовившись продовжувати розмову із слідчим поліції Білий Т. повернув телефон голові сільської ради, який заявив, що не погодить згаданих документів до того часу, поки Білий Т. не надасть йому довідки про закриття кримінального провадження.
Враховуючи такі незаконні дії сільського голови Білий Т. написав заяву до сільської ради з проханням погодити проекти відводу земельних ділянок (оригінали документів долучені до згаданої заяви), щоб сільський голова надав офіційну відповідь на заяву.
 
Чому мені відомі згадані обставини? В цей день я, на прохання Білого Т. супроводжував його до сільської ради для погодження технічної документації з Каралаш Р., потім разом з ним поїхав до Львова для погодження меж земельної ділянки з іншим сусідом і повернувшись до сільської ради став свідком згаданої розмови між Білим Т. та Андрущенком А.О.
 
Вже коли вертались до Львова, на телефон Білого Т. зателефонував сільський голова і заявив, що погодив один проект, а другий – тільки після закриття кримінального провадження.
 
Що поєднує погодження проекту та закриття кримінального провадження? Невже Білий Т. наділений правом на закриття кримінального провадження? Він не слідчий і не може виписати запитувану сільським головою Довідку. Як можна назвати такі дії сільського голови та слідчого? Вимагання, спонукання до вчинення незаконних дій, примушування давати покази? Чи вимагання хабара (неправомірної вигоди)?
 
Під час спостереження за вказаними діями сільського голови в мене склалось враження, що саме він керує слідчим Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області під час досудового розслідування у згаданому кримінальному провадженні. Зрештою напрошується і інше запитання до слідства- звідки відомо сільському голові про те, що Білий Т. надав до слідчого певні покази, зміни яких вимагає, як слідчий, так і сільський голова? Як кваліфікувати такі незаконні вимоги сільського голови?
 
Вже 10 років Білий Т.С. не може виготовити документи на приватизацію, виділених йому сільською радою земельних ділянок. Рішення сільської ради про виділення земельних ділянок у власність Білому Т.С. не скасовані, то ж у чому справа? Андрущенко А.О. на моє прохання обіцяв вирішити це питання позитивно, але , мабуть, потім передумав виконувати обіцяне.
 
Хабар у вигляді довідки про закриття кримінального провадження
 
Як будуть розвиватись події? Побачимо!

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 94 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
664
Перегляди статей
684616

Лічильник