Увійти


Повертаючись до наших публікацій про мільйони..

  • Автор: Олександр Жуков
Продам пісокjpgВ кінці вересня 2019 року в Інтернеті мною була оприлюднена публікація під назвою «В чиїх кишенях осіли мільйони за пісок?, у якій разом з відео я розповів про незаконний видобуток піску у лісовому масиві на околиці с. Старий Яричів Кам’янка-Бузького району.


Зразу після публікації я звернувся із заявою про вчинене кримінальне правопорушення до Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області, за наслідком розгляду якої було відкрито кримінальне провадження за ознаками ст.240 КК України (порушення правило хорони або використання надр).
 
Досудове розслідування у згаданому кримінальному провадженні було доручено слідчому відділу Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області, яке спеціалізується на незаконних закриттях «незручних» кримінальних провадженнях, слідчі якого , на мою думку, вміють тільки писати клопотання до суду про «прослушку» мобільних телефонів, про проведення експертиз та «договорняків» з одночасних допитів.
 
Згадане кримінальне провадження теж, мабуть, незаконно закрите, адже з часу його реєстрації ніхто не поцікавився наявними у мене матеріалами, тощо. Державним службовцям, які повинні захищати інтереси держави (слідчі поліції) глибоко десь … на те, що згаданими незаконними діями відомих осіб знищено пів гектара лісу, незаконно вивезено (варварськи розграбовано) маже 15 000 куб. м. піску.
 
Після оприлюднення відео та публікації звернувся із відповідними журналістськими запитами до Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, Львівської обласної державної адміністрації, Західного міжрегіонального відділу Державної служби геології та надр України, Державної екологічної інспекції у Львівській області.
 
Які ж, наслідки роботи (перевірки) цієї інформації державними мужами, які отримують заробітну плату за виконання службових обов’язків, щодо захисту інтересів держави? Нульові!!!
 
Потрібно пояснити читачам, що моя публікація наробила «шелесту» у певних колах лісовиків та місцевої громади. Перші, щоб не виявитись крайніми-перекопали дорогу в лісі до кар’єру, тим самим показуючи, що вжили заходів для припинення незаконного вивозу піску (косметична показуха). Одночасно , ті самі чиновники почали вигадувати, як заднім числом зробити із згаданого кварталу лісу недіючий піщаний кар’єр. На сесії сільської ради прозвучала інформація, що громада села до незаконного видобутку піску з цього кар’єру не має жодного відношення, хоч і визнали вивіз піску на будівництво церкви ( мабуть, потрібно визнати і вивіз піску на капітальні ремонти вулиць у населених пунктах ради- примітка автора).
 
Отже, повертаємось до інформації, наданої начальником Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Дейнекою А.М. 
«… за інформацією ДП «Львівський лісгосп» у лісовому масиві Борщовицького лісництва ДП «Львівський лісгосп» у кварталі 14 виділ 19 на площі 0.5 га знаходиться недіючий піщаний кар’єр. Активна розробка кар’єру тривала в період 1970-1995 року. Добутий пісок використовувався для потреб місцевої громади с. Старий Яричів. Видобуток піску підрозділами ДП «Львівський лісгосп» не проводився».
Ні встиду, ні совісті не має п.Дейнека А.В., пишучі такі рядки у листі на мою адресу, ніби-то вчорашні сліди техніки на піску можуть зберігатись 50 років.
 
Хочу провести незначний коментар викладеної інформації, зважаючи на те, що лісівники через моїх знайомих активно шукали способи уникнення відповідальності за вчинені кримінальні правопорушення, пояснюючи, що вони не мають жодного відношення до незаконного відбору піску з цього кар’єру, посилаючись, на ніби-то, провідну організаторську роль, у цьому розграбуванні надр місцевої громади. Ось тому і згадує п.Дейнека А.В. про «недіючий» піщаний кар’єр, хоч до оприлюднення згаданої публікації великі вантажівки систематично вивозили з кар’єру через територію ФГ «Озеро» по 5-10 кубів піску, який завантажувався тракторним екскаватором. Є навіть відеозаписи вивозу цими транспортними засобами піску. Тому посилання на недіючий кар'єр є лише «відмазкою», щоб зняти вину за безконтрольність (можливо співучасть) за злочинною діяльністю осіб, що незаконно розкрадали пісок.
 
А тепер, хочу оприлюднити відповідь на запит Державної екологічної інспекції у Львівській області. Зокрема перший заступник начальник інспекції Р.Конопада вказав:
 
« Інспекцією здійснився виїзд (за участі голови Старояричівської сільської ради), для обстеження території де здійснюється незаконний видобуток піску. В ході обстеження у лісовому масиві біля ФГ «Озеро» виявлено несанкціоноване місце забору піщаної суміші, що призвело до утворення виїмки округленої форми по периметру наступних розмірів: 17х16х22х27х16х14х30 м та глибиною від 2 до 6 м. На час проведення обстеження роботи на вищенаведеній території не проводилися, вивезення породи не здійснювалось. Зі слів голови Старояричівської сільської ради несанкціоноване місце забору піщаної суміші розташоване за межами населеного пункту с.Старий Яричів на землях Борщовицького лісництва ДП «Львівський лісгосп», ким та коли створене йому не відомо.
 
Відповідно до листа ДП «Львівське лісове господарство» № 303 від 15.10.2019 року лісовою охороною підприємства виявлено факт незаконного видобутку піску з недіючого кар’єру у кварталі 14 Борщовицького лісництва та скеровано звернення від 08.05.2019 року у Пустомитівський відділ Львівської місцевої прокуратури № 3. Також ДП «Львівське лісове господарство» повідомило, що промисловий видобуток піску на вищенаведеній території не ведеться».
 
Отже, знову маємо маніпулятивні спроби лісовиків «відхреститись» від вчиненого кримінального правопорушення, що завдало істотної шкоди навколишньому середовищу та інтересам держави. При цьому чиновники від лісу привласнили собі виявлення незаконного видобутку піску, посилаючись на лісову охорону, яка впродовж років не зчиняла галасу про незаконне пограбування надр та лісу і лише після оприлюднення журналістом відео та публікації ніби-то , «виявили» правопорушення. А де ж злодії? Чому, лісова сторожа їх не знає? Чи вона з ними була ?
 
Оскільки, місцеві жителі неодноразово повідомляли мені про те, що незаконний вивіз піску з кар’єру продовжується я вирішив повторно оглянути лісовий квартал і зафіксувати на відео наслідки несанкціонованого використання надр після попереднього відео. На відео зафіксовані сліди перебування на кар’єрі тракторної техніки, що засвідчує продовження варварського розкрадання піску та нищення лісового фонду. Одночасно встановлено, що місцеві люди, у власності яких є коні частенько використовують підводи для вивозу піску для власних потреб. Один із десятків таких випадків мене вдалось зафіксувати на відео.
 
Висновок, який напрошується з викладеного. Кримінальне провадження закрито незаконно. Зловмисники, що знищили велику площу лісу та вивезли значну кількість піску не встановлені та до відповідальності не притягнуті.
 
За, що держава платить заробітну плату неробам з числа державних службовців? Може ліквідувати посади тих, хто не займає державницьку позицію у питанні боротьби з порушеннями правил охорони або використання надр? Для чого слідчі поліції, якщо вони не розкривають злочини, а кришують зловмисників?
 
Пропоную подивитись сучасне відео кар’єру та незаконного вивозу піску.
 
 

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 56 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
670
Перегляди статей
693144

Лічильник