Увійти


Хто кришує незаконний видобуток піску у Старому Яричеві?

  • Автор: Олександр Жуков
У чиїх кишенях осіли мільйони за пісок 1Все почалось в кінці 2019 року з приходом на роботу у ФГ «Озеро» Дмитренка Ігора Васильовича. Без будь-яких видимих причин, спочатку його побив Копильчак Михайло (сподіваюсь, що останній дуже шкодує про свій вчинок- проходить обвинуваченим у кримінальному провадженні), а через день невідомий наніс Дмитренку І. кілька ударів по обличчю , пояснюючи свої дії замовленням сільського голови Андрущенка А.О.
 
Одразу слід зауважити, що і місцева прокуратура, і поліція не здійснюють належного (а може і взагалі) досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні. Тут спрацьовує дві можливі причини: перша- замовник сільський голова, а друга- невідомого потрібно шукати, чого поліція не вміє робити:
 
  • (вони (слідчий Парій А.) залюбки зателефонують до такого, як Білого Т. з вимогою змінити покази;
  • вони (слідчий Парій А.) залюбки підуть до такої самої тітки, як мама Білого Т., щоб і вона написала заяву про закриття кримінального провадження , у якому фігурує сільський голова Андрущенко А.О.;
  • вони (слідчий Парій А.) залюбки підішлють такого, як депутата сільської ради Венгерака О. до заявника, щоб той у телефонному режимі спробував вмовити останнього змінити покази і забрати заяву). На це вони мастаки! А займатись розшуком??? Не царське, це діло!
 
Отож, приблизно о шостій ранку до ФГ «Озеро» під’їхала підвода з мешканцями с. Старого Яричева Патиком В. та Горбовим В., які вимагали, щоб сторож відкрив ворота для проїзду кіньми по дорозі до лісу. Ну, що можна робити в лісі о шостій ранку? Коронавірус навкруги? Ключі від воріт забрав Дмитренко Ігор - приблизно так пояснив сторож неможливість проїзду кіньми по території. Прибульці мали намір сокирою збити замок на воротах, але сторож не дав їм цього зробити.
 
Для чого їм потрібен заїзд до лісу? Пояснення просте - для крадіжки піску. Вже через невеликий проміжок часу згадана пара осіб знову під’їхали до воріт ФГ, але вже зі строни лісу, навантажені піском і знову вимагали відкрити ворота. Не отримавши ключі від замка кількома ударами сокирою збили колодку , відкрили ворота та поїхали до села.
 
Дмитренко Ігор довідавшись про згадані обставини викрадення піску та самовільного пошкодження майна ФГ зателефонував на 102, пояснивши суть подій.
 
Ну, а потім все закрутись , як у каруселі - приїхав патруль Кам’янка-Бузької поліції, потім слідчий, відбір пояснень, складання протоколів, огляд місця події, опитування осіб задіяних у цьому інциденті.
 
Приїхав власник ФГ Лисик Т., невідомо звідки взявся лісничий Борщовицького лісництва Нос Михайло, прибув і «іменинник» Горбовий В. Спочатку Лисику Т. а потім і Дмитренку І. пропонували зам’яти цю подію-мовляв візьміть 3-4 тисячі гривень і розійдемось, все одно нічого не докажуть Горбовому В.- може складуть протокол про адмінпорушення, і все, так клопотав перед ними Нос М. Побачивши непохитну позицію Дмитренка І., щодо необхідності відкриття та розслідування кримінального провадження за фактом крадіжки піску та протидії законній господарській діяльності з боку Горбового В., зателефонував до сільського голови Андрущенка А., щоб повідомити про ситуацію та отримати рекомендації поведінки для зловмисника. Сільський голова нічого кращого не придумав, як переказати через Носа М. рекомендацію Горбовому В. під час пояснень посилатись на ст.63 Конституції України(відмова давати свідчення проти себе)- це характерний приклад для особи, керівника, що позиціонує себе патріотом України.
 
А тепер,хочу перейти до тих публікацій, які мною вже були оприлюднені раніше на цю тему.
 
29.09.2019 року я оприлюднив перший допис під назвою «У чиїх кишенях осіли мільйони за пісок?». У додатку до цієї публікації був наданий відеоролик про знищену ділянку лісу розміром приблизно 100х100 метрів та піщаний кар’єр зі слідами від важкої техніки, що вантажила та вивозила пісок зовсім недавно. За моєю заявою було відкрито кримінальне провадження, Кам’янка-Бузький ВП ГУ НП у Львівській області навіть жодного разу не допитав мене з цього питання, можливо справа вже давно закрита, мені про це нічого не відомо.

Кілька разове перебування на території ФГ «Озеро» у минулому і поточному році дало мені можливість особисто бачити, як на підводі серед білого дня «дядько Василь» робив дві ходки з піском , який брав у згаданому кар’єрі.
 
Останні раз, на початку квітня мною зафіксовано на камеру факт крадіжки піску згаданою особою (Горбовим В.), який оприлюднено в додатку до публікації «Повертаючись до наших публікацій про мільйони?».
 
Хочу нагадати всім читачам, як директор обласного лісового господарства Дейнека Анатолій Михайлович офіційним листом пояснював крадіжки піску та нищення лісу:
«Активна розробка кар’єру тривала в період 1970-1995 року. Добутий пісок використовувався для потреб місцевої громади в с. Старий Яричів»
(Дейнека А.М. мабуть, ще під стіл ходив у 1970 році?), тож звідки він взяв ці дані? А з другого боку, хто дав право лісовикам , тому ж Носу М. закривати очі на очевидні порушення закону, на нищення лісу? Чому, не вживались відповідні заходи для припинення крадіжок піску? Чому, він так опікується долею розкрадача піску Горбового В., чому телефонує до сільського голови Андрущенка А. з питанням, як себе має поводити Горбовий В. на слідстві? Це, що «солодка парочка під назвою «Твікс»? Можливо, гроші від продажу піску ділились на двох? 

Він мабуть забув, як приїхав до Львова на зустріч зі мною після згаданої публікації, щоб я не робив зайвих рухів, відчувши небезпеку звільнення з займаної посади? Забув, що у присутності Дмитренка І. розповідав про сільського голову, про крадіжки піску? І, що він вчинив потім?

Сам Горбовий В. під час знищення замків на воротах пояснював свою поведінку тим, що сільський голова говорив, що проїзд до піску має бути відкритий завжди і, що він може будь-коли їздити за піском. Це дуже важливе пояснення , адже сам зловмисник посилається на дозвіл, щодо незаконного видобутку піску, наданий сільським головою.

Так ось, чим пояснюється побиття Дмитренка І. невідомою особою? З приходом на роботу у ФГ «Озеро» Дмитренко І. перекрив доступ до піску розкрадачам державних надр! Мабуть, тому сільський голова і дав вказівку молодику «провчити» Дмитренка І.? Мабуть місцева прокуратура з поліцією навмисно приховують від розслідування це кримінальне провадження?
 
Повертаючись до листа, отриманого від Державної екологічної інспекції у Львівській області, акцентую увагу на наступному:
« В ході обстеження у лісовому масиві біля ФГ «Озеро» виявлено несанкціоноване місце забору піщаної суміші… Зі слів голови Старояричівської сільської ради несанкціоноване місце забору…. ким, коли було створено йому не відомо».
Можливо, ким і коли створено йому і не відомо, а хто , коли , кому в останні роки- мабуть дуже добре відомо, якщо сам Горбовий В. посилався на його дозвіл, а всі вантажівки з піском проїзджали через територію ФГ «Озеро» за вказівкою сільського голови.
 
Резюме, висновок.
Розкрадання піску з несанкціонованого піщаного кар’єру здійснювалось і продовжує здійснюватись з дозволу та мовчазної згоди керівництва сільської ради, працівники лісового господарства роблять вигляд, що їм нічого не відомо про це, потураючи зловмисникам. Місцеві правоохоронні органи взагалі не хочуть займатись розслідуванням цих злочинів, про що свідчить хід досудового розслідування у кримінальному провадженні відкритого за моєю заявою.
 
Вимальовується чіткий «Бермудський трикутник» з вершинами у сільській раді, Борщовицькому лісництві та Кам’янка-Бузькій поліції-( мабуть криша).
Всі згадані відомості про останні події на ставку зафіксовані на відеокамеру зі слів Дмитренка І., переглянути цю розповідь пропоную бажаючим.
 
p.s. Згадані події дають всі підстави для написання заяв про вчинене кримінальне правопорушення Горбовим В. за вказівкою сільського голови.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 122 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
681
Перегляди статей
735597

Лічильник