Увійти


Хто створює екологічні проблеми у Старому Яричеві?

  • Автор: Олександр Жуков
Хто створює екологічні проблеми у Старому ЯричевіДо мене випадково попали копії деяких документів щодо порушень природоохоронного законодавства на території Старояричівської сільської ради.
 

Ще у січні 2012 року начальник Кам’янка-Бузького УВГ Теслюк І. затвердив акт обстеження міжгосподарського каналу МК-22 Яричівської осушної системи Кам’янка-Бузького району Львівської області. Комісія встановила, що через згаданий канал самовільно побудований переїзд, роботи проводило ТзОВ «Трембіта –інвест» без погодження з Кам’янка-Бузьким управлінням водного господарства. Самовільне втручання на міжгосподарському каналі привело до заторів і невиконання функцій пропуску води. Чи, вжила Старояричівська сільська рада належних заходів для ліквідації незаконного будівництва? НІ , нічого не робилось.

У жовтні 2014 року керівники кооперативу «Джерельце», ФГ «Озеро» та власник ставку Карпов В.А. звернулись листом до ТзОВ «Трембіта» (керівник Савчин М.Ю.) з проханням усунути затори на руслі річки «Млинівка»- канал МК-22 та припинити скид каналізаційних стоків у річку.Чи вжив заходів для усунення штучно створених заторів на річці Савчин М.Ю? Ні , він нічого не зробив!.

26.07.2016 року був складений міжвідомчий акт обстеження магістрального каналу МК-22 Яричівської осушної системи за участі Кам’янка-Бузького управління водного господарства. Комісією виявлено, що в с. Підліски Жовківського району приватною особою самовільно збудована гідротехнічна споруда з перекриванням води в каналі. В селищі Запитів та в с. Старий Яричів збудовано квартали житлових будинків, з яких каналізаційні стоки скидаються в канал МК-22. Чи, у 2016-2019 роках Старояричівська сільська рада вживала заходів для припинення скидання каналізаційних стоків?
 
Ні, не вживала.

16.08.2019 року міжвідомча комісія у складі працівників БУВР Західного Бугу та Сяну(ЮР Н.І., Жовтянського О.М.), Державної екологічної інспекції Львівської області (Боднарчук Т.В., Козлінського Д.Я.), Кам’янка-Бузького УВГ (Расенчук Ю.А., Гладчука І.Р.) провели обстеження каналу МК-22 на території Старояричівської сільської ради. Комісією встановлено що проводиться несанкціонований скид нечистот в меліоративний канал з прилеглих територій; котедж не містечко «Сонячна поляна» самовільно влашувало трубчатий переїзд через МК -22; самовільно влаштовані дві перемички з грунту та мішків з піском, які унеможливлюють проходження води по каналу; самовільно влаштовані містки дя заїзду автотранспорту до присадибних ділянок(орієнтовно 10-15 шт.). Чи Старояричівська сільська рада вжила будь-якихзаходів з цього приводу? Ні, не вжила.
 
З врахуванням викладеної інформації звернувся до Старояричівської сільської ради із запитом про заходи, вжиті цим органом самоврядування для припинення порушень природоохоронного законодавства. Зокрема, мене цікавило два питання:
  1. припинення несанкціонованого скиду нечистот в меліоративний канал з прилеглих територій;
  2. ліквідація самовільного будівництва трубчатого переїзду до кварталу забудови «Сонячна поляна».
Нагадую, що до будівництва котеджного містечка «Сонячна поляна» і до самовільного будівництва трубчатого переїзду має пряме відношення ТзОВ «Трембіта –інвест», землі під будівництво масиву виділялись сільською радою, яка мала би тепер опікуватись тими проблемами, що створені під час будівництва згаданою фірмою, адже будівництво очисних споруд на території містечка не закінчені і в експлуатацію не введені. Куди мають подітись продукти життєдіяльності тих громадян, що проживають у ньому? В космос? Чи в канал-річку?

Днями на мою адресу Старояричівська сільська рада скерувала відповідь на запит наступного змісту:
 
« з метою припинення неочищених каналізаційних стоків у канал МК-22 з кварталу житлової забудови «Сонячна поляна», її жителями спільно зі сільською радою було заблоковано скидання неочищених стічних вод до вказаного меліоративного каналу. Документального підтвердження ліквідації наслідків згаданого Вами порушення немає, оскільки дії щодо ліквідації були вчинені добровільно жителями «Сонячної поляни» після проведення роз’яснювальної розмови»(???).
 
Хочу зауважити, що стосовно другої частин запиту- стосовно самовільно збудованого трубчатого переїзду через канал, сільська рада жодних пояснень не надала, хоч у згаданому акті від 16.08.2019 року сільській раді вказано на необхідність встановлення осіб, які порушують законодавство, притягнення їх до відповідальності та ліквідації самовільного будівництва.
 
Мабуть сільському голові незручно ставити згадані претензії до керівника ТзОВ «Трембіта-інвест» Савчука М.Ю., тому і оминув надання відповіді на згадане питання, а дарма. Саме на цьому переїзді постійно відбувається замулення перепускної труби, що порушує вільний протік води та створює затори. Порушення природоохоронного законодавства чиниться на території сільської ради, яка згідно вимог чинного законодавства зобов’язана вживати заходів для їх припинення. Але сільська рада цього не робить , що підтверджується конкретними прикладами. Чому? Зацікавлена у цьому, чи пов’язана певними зобов’язаннями?
 
Мене здивувала і відписка (інакше назвати не можу), яку надала сільська рада на мій запит, адже «блокування скидання неочищених стічних вод» , про яке йдеться у листі сільської ради, на мою думку, має передбачати повне припинення їх попадання у річку. Для цього на території містечка повинні працювати очисні споруди(нагадаю, що вони не працюють) або ці стоки мають утилізуватись у інший спосіб (про це не вказано у листі), щоб не попадали у річку.
 
Блокування (перекриття труб, через які скидаються стоки) не вирішують згаданої проблеми, адже на власні очі бачив, як влаштовані скиди каналізаційних вод, тому в мене виникають сумніви у правдивості наданої інформації, тим більше що не раз переконувався у лукавстві сільського голови не тільки у документах, але й у розмовах.
 
Тож питання екологічної безпеки та порушень екологічного законодавства у Старояричівській сільській раді не вирішуються належними чином, сільська рада взагалі не виконує покладених на неї чинним природоохоронним законодавством обов’язків. Не вирішуючи цих проблем, сільська рада стає джерелом їх створення?
 
Читайте наступні публікації на цю тему.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 111 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
681
Перегляди статей
735593

Лічильник