Увійти


Невже офшорна фірма буде дбати за екологію в Україні??

 • Автор: Олександр Жуков
В кінці минулого року мною було оприлюднено ряд публікацій («Закони України у «КФ «Ярич» не діють?», «Для чого реєструються порушники Закону у Кіпрі?», «Знову про «КФ «Ярич?», у яких я згадував про те, як керівництво цього підприємства, що зареєстровано у офшорі, нехтує Законами України: не допускало журналіста до адмінкорпусу для вручення інформаційного запиту; не отримувало поштового відправлення з цим самим запитом на пошті; повторно не приймало запит журналіста у приміщенні фірми.
 
 
Згаданий запит торкався екологічних питань:
 • Надати інформацію про наявність договору про вивіз твердих побутових відходів та відходів виробництва з території підприємства;
 • Надати копію договору на вивіз відходів виробництва з території підприємства;
 • Надати відомості про наявність, належними чином оформлених місць утилізації відходів виробництва;
 • Надати інформацію про об’єми, назви та склад відходів виробництва, які щомісяця утворюються та утилізуються підприємством.
Невже ці питання є державною таємницею, що так ретельно оберігає керівництво цієї «солодкої» фабрики? Діалектика природи полягає у тому, що «палка має два кінці», якщо хтось, щось забороняє-очевидно, другий, хоче зробити так, щоб отримати те, що забороняється. В даному випадку мені дуже хочеться отримати відповіді на поставлені питання. І не заради простої зацікавленості, а для того щоб отримати пояснення тим фактам, оприлюднених на відео, щодо викидів згаданою фірмою на несанкціоновані сміттєзвалища документів КФ «Ярич». Чому вони вивозяться за кілька кілометрів від фірми? Хто це робить? За чиєю вказівкою?Яким транспортом? За чиї кошти? …. Щоб жителі села Старий Яричів знали про існуючі проблеми та порушення екологічного законодавства підприємством, що знаходиться на території села. Солодкий запах ванілі, що постійно чути перебуваючи у цьому населеному пункті- ще не є свідченням його користі та благотворного впливу на здоров’я мешканців. 

Отримавши «вакуум» від намагання поспілкуватись з керівництвом фірми по цих питаннях довелось звертатись до Суду із позовом про оскарження незаконних дій «КФ «Ярич».
 
13 квітня 2020 року Львівський окружний адміністративний суд за наслідком розгляду моєї скарги визнав протиправними дії ТзОВ «Кондитерська фабрика «Ярич», щодо порушення вимог чинного законодавства у сфері інформаційних відносин і зобо’язав його розглянути мої запити у відповідності до вимог чинного законодавства.
 
Незважаючи на згадане рішення Суду мною на адресу Державної екологічної інспекції у Львівській області скеровано інформаційний запит, яким просив надати інформацію стосовно забруднень навколишнього середовища відходами виробництва ТзОВ «Кондитерська фабрика «Ярич» та про інші факти порушень чинного законодавства, віднесеного до компетенції згаданої Iнспекції.
 
Днями отримана відповідь на інформаційний запит за підписом в.о. начальника Інспекції Стрищака В., яким мене, зокрема, повідомлено:
«…у період з 09.10.2017 року по 23.10.2017 року працівниками Інспекції проведено планову перевірку ТзОВ «Кондитерська фабрика «Ярич» щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього середовища. За результатами перевірки складено акт, видано припис на усунення виявлених порушень, який є обов’язковим до виконання. Відповідальних посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.
 
Також, зазначеною перевіркою виявлено забруднення підприємством земельної ділянки, яка знаходиться в межах Старояричівської сільської ради, що є порушенням ст.164 Земельного Кодексу України (а що робить з цього приводу сільська рада?- примітка автора).
 
У період з 06.11.2019 року по 14.11.2019 року працівниками Інспекції проведено планову перевірку додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища.
 
На момент проведення перевірки виявлено такі порушення:
 1. перший пояс зон санітарної охорони свердловин № 1-РЕ та № 2-РЕ не винесений в натуру (порушення ст.ст.44,93,105,110 Водного кодексу України);
 2. первинний поточний облік кількості типу і складу відходів, що утворюються, збираються, перевозяться, обробляються, утилізуються, знешкоджуються та видаляються підприємством не ведеться (порушення ст.17 Закону України «Про відходи»).
В результаті проведеної перевірки складений акт, видано припис на усунення виявлених порушень, який є обов’язковим до виконання. Відповідальних посадових осіб підприємства притягнуто до адміністративної відповідальності».
Отже, як вбачається з викладеного начальство фірми, зареєстрованої у Кіпрі не дуже переймається проблемами екології в Україні. Зрештою, для чого це їй? Прибутки для власної кишені, мабуть, важливіші від санітарних норм та обліку відходів виробництва?
 
Тож складається впевнене враження, що цим підприємством умисно ігноруються вимоги законодавства України:
 • Журналістів не допускають до адмінкорпусу підприємства- приховування.
 • Звернення громадян не отримуються, не реєструються і прийом громадян не ведеться-ігнорування.
 • Що, робиться на виробництві з відходами - ніхто не знає.
 • Чому, порушується Водний та Земельний кодекси України- загадка.
 • Чому, вивозяться побутові відходи (бухгалтерські документи) на несанкціоновані сміттєзвалища- таємниця.
А може, поряд з виробництвом «Крекерів» на фабриці виробляють інші види продукції, що заборонені Законом? Чому, не допустити таке? Якщо, на такому підприємстві встановлений майже військовий режим- що можна чекати? Беззаконня – породжує вседозволеність! Тим більше, що фірма зареєстрована у Кіпрі!
 
А тепер, на мить, прошу уявити, що було би з аналогічною фірмою (за такі самі порушення), наприклад у США або Німеччині? Невже б їм дозволили таке виробляти? Чи, впродовж доби «загриміли б»? Висновок теж напрошується однозначний- значить комусь так потрібно, комусь вигідно отримувати «бабло» за такі порушення ? Подивіться, скільки навколо створено державних установ, органів, відомств (поліція, прокуратура, СБУ, НАБУ, НАЗК, ДБР, Інспекції, виконкоми, адміністрації, міністерства)- чиновники кожного з них, хочуть жити з «маслом і хлібом». Що, ближче до «свого тіла»- проблеми з «хлібом і маслом», чи проблеми екології в державі? Своє ближче, однозначно.
 
Тому, порушення закону тягнуть перевірки, а перевірки можуть закінчуватись по різному- в одному випадку покарають у відповідності до вимог Закону, а в іншому- покарання буде «нище нищого»(це якщо порушник закону дасть на «хліб з маслом»). Може тому порушення Закону були, є і будуть? Якщо не стане порушень- не стане хабарів? Хіба таке може бути в Україні? Але це все теорія під назвою – «казало-мазало», а насправді, що?
 
Насправді маємо те, що екологічне питання у «КФ «ЯРИЧ»- відкрите і підлягає дослідженню.

Сподіваюсь, що невдовзі ми отримаємо доступ до «забороненої»- публічної інформації від керівництва фабрики.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 88 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
681
Перегляди статей
735579

Лічильник