Увійти


Старояричівська сільрада вкрала у держави води на 35 млн.грн?

 • Автор: Олександр Жуков
Старояричівська сільрада вкрала у держави води на 35 млн.грнУ квітні 2018 року Державна екологічна інспекція у Львівській області провела перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства Старояричівською сільською радою, в частині здійснення делегованих їй повноважень органів виконавчої влади.
 
Наведу окремі , вказані у акті, виявлені Інспекцією порушення Закону.
 
«Сільською радою не розроблялись заходи щодо раціонального використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів.
 
Правила загального користування водними об’єктами в порядку визначеному статтею 47 «Водного кодексу України» не затверджувались».
 
«На час перевірки проведено візуальне обстеження водних об’єктів по території Старояричівської сільської ради де встановлено наступне:
 • прибережна захисна смуга річок Яричівка, Думна в натурі(на місцевості0 не винесена, що є порушенням вимог п.6 ст.44; ст.ст.88, 89 Водного Кодексу України та ст.ст. 60, 61 Земельного Кодексу України;
 • відсутні інформаційно- роз’яснювальні таблиці про режим обмеження діяльності в прибережній захисній смузі поверхневих водних об’єктів;
Нa балансі Старояричівської сільської ради знаходиться підземний водозабір, який складається з двох артсвердловин № 1, № 2.
 
До перевірки представлено договір купівлі-продажу від 15.06.2017 року, між ТзОВ «Кондитерська фабрика «Ярич» та Старояричівська сільська рада Кам’янка-Бузького району Львівської області про те, що покупець купив дві артсвердловини № 1, 2, що розташовані на земельних ділянках на території Новояричівської селищної ради, Кам’янка-Бузького району Львівської області.
 
До перевірки представлено договір про внесення змін і доповнень до договору купівлі-продажу від 29.07.2017 року між ТзОВ «Кондитерська фабрика «Ярич» та Cтарояричівська сільська рада Кам’янка-Бузького району Львівської області, про те. що покупець купив дві артсвердловини № 1,2 з глибинними насосами, комплектною трансформаторною підстанцією КТП-207(10/0.4КВт), водяними та електролічильниками, що розташовані на земельних ділянках на території Новояричівської селищної ради, наданих продавцю в користування згідно договору оренди, укладеного з Львівською обласною державною адміністрацією від 24.12.2014 року загальною площею 0,18 га, по 0,09 га кожна з кадастровими номерами земельних ділянок для обслуговування свердловин № 1 та № 2 .
 
На земельні ділянки, на яких знаходяться існуючі артсвердловини, правовстановлюючі документи на землю в Старояричівській сільській раді відсутні, що є порушенням ст.ст. 125, 126 Земельного Кодексу України.
 
До перевірки представлені паспорти свердловин які оформлені на ТзОВ «Кондитерська фабрика «Ярич».
 
Свердловина № 1 (17/68) глибиною 60 м., дебітом 40,0 м.куб.год. розташована в с. Старий Яричів, Кам’янка-Бузького району Львівської області. Призначення свердловини господарське-питне водопостачання. Паспорт свердловини зареєстрований в ДП «Західукргеологія» в 2012 році.
 
Свердловина № 2 (19/93) глибиною 60 м, дебітом-40,0 м.куб.год. розташована в с. Старий Яричів Кам’янка-Бузького району Львівської області. Призначення свердловини господарське-питне водопостачання. Паспорт свердловини зареєстрований в ДП «Західукргеологія» в 2012 році.
 
На час перевірки встановлено, що водо-лічильники на свердловинах відсутні, що є порушенням пунктів 1,6 частини першої ст.98 Водного Кодексу України.
 
Дозвіл на спецводокористування відсутній, що є порушенням прав державної власності на води та порушенням вимог ст.ст.44,48,49,110 Водного Кодексу України».

Це тільки частина припису Інспекції, оприлюдненого мною, яким вказано наступне:

«даний припис належить обов’язковому виконанню у встановлені терміни» (суб’єкту господарювання, який отримав припис, необхідно направляти інформацію про хід виконання приписів не пізніше 3 днів після закінчення встановленого терміну виконання кожного пункту приписів до Державної екологічної інспекції у Львівській області).
Які ж терміни були встановлені для сільської ради?
 • Отримати дозвіл на спец водокористування- до 03.09.2018 року.
 • Встановити водо лічильники на свердловинах- до 28.05.2018 року.
 • Оформити належним чином паспорти на сверловини- до 03.09.2018 року;
 • На земельні ділянки на яких знаходяться існуючі артсверловини, отримати правовстановлюючі документи на землю.
 
Чи виконала сільська рада у вказані терміни приписи? Ні. Навіть не старалась. Палець об палець не вдарила для виконання припису.
 
Чи контролювала Інспекція виконання приписів сільською радою? Теж ні! Це що спів падіння таке, чи домовленість, «договорняк»? Про Інспекцію будемо згадувати пізніше.
 
Хочу лише зауважити, що у травні 2020 року Інспекцією проведено позапланову перевірку Старояричівської сільської ради з аналогічних питань. Під час перевірки виявилось, що сільська рада передала по Акту основні засоби(артсвердловини № 1 та № 2 на баланс КП «Яричів»), тому всі питання до сільської ради ніби-то знялись автоматично. Але це тільки на перший погляд так здається. Мені невідомо, що собою являє КП «Ярич», якщо це комунальне підприємство створила сільська рада- то очевидно, що ніяких змін не відбулось, а основні засоби переклали з одної кишені власника у іншу.
 
Нагадаю, що сільська рада впродовж липня 2017 року- лютого 2019 року використовувала згадані артсвердловини. Скільки за цей проміжок часу було незаконно використано електроенергії та води? І саме головне –на чиї потреби, хто платник незаконного видобутку артезіанської води та платник за спожиту електроенергію? Звертаю увагу читачів, що лічильників на скважинах не було, дозволу на спецводокористування не було. Для кого ж тоді сільська рада качала воду? Для мешканців села? Але у селі немає водопроводу. Для чого сільська рада передала на баланс свердловини іншій структурі? Щоб продовжувались порушення Закону?
 

Прості арифметичні підрахунки показують наступне :

Дебіт одного глибинного насосу- 40,0 м.куб. год. (їх працює два- 40х2= 80 м.куб.год.). При безперервній роботі цих двох глибинних насосів в добу вони мають подавати 1 920 м.куб. води, в місяць- 87 600 м.куб, за рік- 1 051 200 м.куб. води. З липня 2017року по лютий 2019 року згадані насоси мали накачали 1 752 000 м.куб. води. При вартості одного кубометра води ( за даними Львівводоканалу) 20 грн., за 20 місяців експлуатації артсверловин сільська рада добула води на суму 35 049 000 грн. Уявляєте, які кошти крутяться у сільській раді? Скільки вкрали у держави води? Де ці гроші?
 
Виникає логічне запитання- хто, використовує цю воду і для яких цілей? Який бізнес ця вода обслуговує? Мабуть цей бізнес «солодкий»? Хто сплачує за спожиту електроенергію для роботи згаданих артсверловин? Хто отримує так звані відкати ? Невже громада Старояричівської сільської та Новояричівської селищної рад не заслуговує на те, щоб знати про ці речі? Які збитки завдаються щомісяця державі та навколишньому середовищу незаконними діями Старояричівської сільської ради? А хто сплачує податки за землю? Хто незаконно отримує «кишенькові кошти» за цю воду? І ще багато, багато інших питань, на які керівник сільської ради не хоче дати відповідь людям.
 
Тепер основне. У липні 2018 року за моєю заявою відкрито кримінальне провадження за фактом службового підроблення документів Старояричівською сільською радою під час укладання договору від 22.12.2017 року про оплату за технічне переоснащення електроустановок свердловин № 1 та № 2 Старояричівської сільської ради(встановлення водо лічильників). За «виконані» роботи Сільська рада перерахувала на рахунок ТзОВ «Львівенергоавтоматика» 42 029,76 грн. бюджетних коштів, а лічильників так і не встановлено. За що платили ці гроші? Я хочу це знати, так само, як і сотні інших мешканців Старого Яричева та навколишніх сіл. Чи це таємниця? Кримінальне провадження знаходиться на досудовому розслідуванні у Кам’янка-Бузькому ВП ГУ НП у Львівській області. Спочатку слідча Кушинська У.Я. «липувала» документи і незаконно закрила провадження. Я оскаржив до суду цю незаконну постанову і справу передали слідчому Піску Ю.Р., який теж вдався до «липування» , а коли справу передали знову Кушинській У.Я. мені довелось вдруге оскаржити незаконну постанову про закриття кримінального провадження. Не дивлячись на представлені докази незаконних дій з боку сільського голови Андрущенка А.О. слідчі Кушинська У.Я. , Піско Ю.Р., керівник слідчого відділу Бута О.М., керівництво Радехівської місцевої прокуратури внаглу закривають очі на явні злочинні дії очільника сільської ради. Чому?
 

Як назвати такі дії правоохоронців- «перевертнів» в погонах?

Чи, з тої суми коштів, що незаконно отримуються за воду- їм теж щось перепадає? Подивимось? Мабуть потрібно запросити у Кам’янка-Бузький ВП ГУ НП у Львівській області міністра Авакова А., щоб він провів аналогічну роботу, як у Павлоградському ВП на Дніпропетровщині? Чи це марна спроба?
 
Це перша публікація з приводу екологічних проблем у Старому Яричеві, що викриті Інспекцією. Журналістське дослідження продовжується.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 19 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
708411

Лічильник