Увійти


Порушник природоохоронного законодавства у кріслі голови сільради?

 • Автор: Олександр Жуков
Порушник природоохоронного законодавства у кріслі голови сільрадиЗавершивши оприлюднення фактажу, щодо незаконного видобування води Старояричівською сільською радою знову звернувся до документів Державної екологічної інспекції У Львівської області - Акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства згаданою сільською радою від 27 квітня 2018 року. Перевірку проводили старший державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Львівської області Антонов Олег Іванович, держані інспектори з охорони навколишнього природного середовища Львівської області Ярема Ігор Богданович, Ткачук Олена Валеріївна, Хрущ Ростислав Романович. Відповідальним за охорону навколишнього середовища у сільській раді є Андрущенко Андрій Олександрович.
 
За наслідками перевірки встановлено наступне:
 
« На 2018 рік Програма поводження з твердими побутовими відходами Старояричівської сільської ради відсутня, що є порушенням ст.21 Закону України «Про відходи».
 
Роздільне збирання корисних компонентів відходів які є в складі ТПВ на території сільської ради не організовано що є порушенням ст.21 Закону України «Про відходи».
 
До перевірки представлено Розпорядження голови Старояричівської сільської ради № 10 від 26.05.2011 року про утворення постійно діючої комісії з питань поводження з безхазяйними відходами.
 
Під час обстеження території Старояричівської сільської ради виявлено несанкціоноване складування ТПВ,а саме:
 • Біля в’їзду в с. Цеперів з правої сторони за межами населеного пункту в урочищі «Конюхи» виявлено несанкціоноване хаотичне складування ТПВ на орієнтовній площі 800 кв.м.
 • За церквою села Кукезів за межами населеного пункту в урочищі «Парцеляція» виявлено несанкціоноване хаотичне складування ТПВ на орієнтовній площі 300 кв.м.
На час обстеження власника відходів не встановлено. Відповідно до ст.21 Закону України «Про відходи» до повноважень органів місцевого самоврядування входить ліквідація несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів».

У приписі Державної екологічної Інспекції у Львівській області від 27.04.2018 року зазначено:
 • Ліквідувати виявлені не санкціоновані сміттєзвалища на території Старояричівської сільської ради- до 28.05.2018 року.
 • Розробити місцеву програму поводження з відходами- до 28.05.2018 року.
 • Вжити заходів щодо організації роздільного збирання корисних компонентів відходів, які є в складі ТПВ на території сільської ради- до 19.10.2018 року.
У вказані строки відповідальний за охорону навколишнього середовища від сільської ради Андрущенко А.О. не виконав вимог припису, а Інспекція не проконтролювала їх виконання.
 
За наслідком проведення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства Старояричівською сільською радою у квітні-травні 2020 року Інспекцією складено Акт, у якому зазначено, що:
 • Припис від 2018 року виконано, зокрема несанкціоновані сміттєзвалища на території сільської ради ліквідовано, розроблено місцеву програму поводження з відходами.
Враховуючи те, що сільська рада неодноразово надавала мені на запити інформацію, яка не відповідала дійсності, мною було вирішено перевірити, чи відповідають дійсності відомості Інспекції щодо ліквідації незаконних сміттєзвалищ у селах Цеперів та Кукезів.
 
Не буду вдаватись у подробиці морального характеру - сільська рада вчинила обман посадових осіб Інспекції, що проводили позапланову перевірку:
 
Заступника начальника відділу державного екологічного нагляду поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами- старшого державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Ярему І.Б., головного спеціаліста відділу державного екологічного нагляду поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами- державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Львівської області Стецину В.М., головного спеціаліста відділу державного екологічного нагляду водних ресурсів- державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Львівської області Ткачук О.В. Згадані посадові особи на підставі, наданих головою сільської ради неправдивих відомостей про виконання припису Інспекції внесли ці неправдиві відомості до свого Акту, тобто вчинили службове підроблення офіційного документу.

На підтвердження викладеного надаю зафіксовані на відеокамеру згадані незаконні сміттєзвалища у с. Цеперів та с. Кукезів, на яких мені довелось побувати 20.06.2020 року. Тобто, іншими словами після складання Акту та припису мною виявлено згадані несанкціоновані сміттєзвалища, про ліквідацію яких звітував своїм листом сільський голова. Відео-фото фіксація показала, що ці сміттєзвалища існують впродовж тривалого часу, тому ніякої їх ліквідації не було, а викладена у листі сільського голови інформація не відповідає дійсності. Крім відео фіксації цих хаотичних незаконних сміттєзвалищ, мною зроблено чималу кількість фото згаданих смітників.

Враховуючи те, що Старояричівська сільська рада надала до Інспекції недостовірну інформацію про виконання припису за 2018 рік, на мою думку(відповідно вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» було би доцільно провести ще одну позапланову перевірку сільської ради з обов’язковим наданням розпорядження- обов’язкового до виконання письмового рішення Інспекції та притягнення до відповідальності посадової особи, відповідальної за охорону навколишнього середовища у сільській раді..

На мою думку, Інспекція мала би це вчинити і ще з одного приводу- неявки Андрущенка А.О. до Інспекції для надання пояснення, складання протоколу про адміністративну відповідальність у зв’язку з виявленими порушеннями природоохоронного законодавства.
 
Чому Інспекція не вживає до порушника Закону дієвих заходів, наприклад приводу через органи поліції? Можливо, чиновники Інспекції мають особисту зацікавленість у приховуванні від притягнення до відповідальності сільського голови? Про це ми дізнаємось пізніше.
 
 
 
 

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 37 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
708404

Лічильник