Увійти


Куди течуть фекалії «царського села»?

  • Автор: Олександр Жуков
Куди течуть фекалії царського селаНещодавно мені довелось побувати у так званому «царському селі» під Львовом- с. Конопниці, Пустимитівського району. Місцеві жителі запросили подивитись на те, як в цьому селі працюють очисні споруди, що обслуговують не тільки Конопницю , але й сусіднє село Суховолю. Погода не сприяла журналісту нормально подивитись на весь «бардак» у цьому питанні, але й побаченого вистачає. Але все по порядку.
 
Очисні споруди підприємства «Аквакон» знаходяться у самому селі, до мережі підключено більше сотні будинків та три готелі- «Юкон», «ДОТ-Кауфман», «Софіївка». У РЕЄСТРІ ознайомився з оприлюдненою інформацією: Приватне акціонерне підприємство «Аквакон» зареєстроване 31.07.2003 року, адреса м. Львів, вул.Кульпарківська, 95А, керівник Гірський Михайло Олексійович, ЄДРПОУ 32569172, основний вид діяльності за кодом КВЕД 41.20 - «Каналізація, відведення й очистка стічних вод».
 
Отже, за цим видом господарської діяльності згадане підприємство мало би мати дозвіл на спец водокористування. На мій запити до Сектору у Львівській області Державного водного агентства з водних ресурсів України отримав відповідь, що з 2017 року по даний час «заява та документи для одержання дозволу на спеціальне водокористування від ЗАТ «Аквакон» (код ЄДРПОУ 325691172 та дозвіл відповідно не видавався».
На мій запит до Державного агентства водних ресурсів України (м.Київ) отримав інформацію що «станом на 07.07.2020 року дозвіл на спеціальне водокористування ПрАТ «Аквакон»(код ЄДРПОУ 32569172) не видавався».
 
Який висновок напрошується з викладеної інформації? Невже згадане підприємство незаконно здійснює господарську діяльність? А може «Аквакон» має дозвіл на здійснення такого виду діяльності від Держаної екологічної інспекції у Львівській області? Направив запит до екологічної Інспекції, отримав відповідь наступного змісту:
 
«За період з 01.01.2012 року (дата утворення Інспекції) по 30.06.2020 року Інспекція не проводила перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства ЗАТ «Аквакон»(код ЄДРПОУ 32569172, с.Конопниця Пустомитівського району Львівської області.
Сприймаю на віру таку відповідь екологічної інспекції, хоч виглядає дивним, що впродовж восьми років головна екологічна служба не поцікавилась куди незаконно течуть фекалії з «царського села» і чому, керівник Гірський М.О. порушує природоохоронне законодавство?

У Інтернеті ознайомився із річними звітами «Аквакону», які оприлюднюються цим підприємством впродовж багатьох років, з яких вбачається, що:
 
«Основним видом діяльності ПрАТ «Аквакон»(звіт за 2019 рік) згідно довідки про включення до ЄДРПОУ є «каналізація, відведення й очищення стічних вод».
На даний час при здійсненні господарської діяльності доходи товариства нижчі, ніж витрати, Товариство отримало за звітний період збиток, що підтверджується як даними податкової звітності, так і статистичними даними, зокрема даними звіту про фінансові результати діяльності ПрАТ «Аквакон» за 2019 календарний рік.
 
Товариство планує здійснювати господарську діяльність товариства відповідно до Законодавства України та за основними видами діяльності: КВЕД 37.00-каналізація, відведення й очищення стічних вод» Задля цього товариством набуто у власність комплекс очисних споруд типу Biovac-50. Однак із труднощами організаційно- технічного характеру та проблемами з отриманням дозволів на зазначений вид господарської діяльності, згаданий комплекс очисних споруд частково законсервований і не використовується на повну потужність згідно з його функціональним призначенням». Аналогічні пояснення щодо «труднощів організаційно-технічного характеру та проблем з отриманням дозволів на цей вид діяльності» можна знайти у річних звітах цього підприємства починаючи з 2015 року. Дивує, що у всіх звітах це підприємство тільки «планує» здійснювати діяльність згідно чинного законодавства. Чому тільки планує? Чому не здійснює? Куди дивляться контролюючі органи? Підприємство на повний ріст порушує Закони і декларує, що «планує» дотримуватись вимог Законів України? Що керівник «Аквакону» бавиться у пісочницю?
 
Таким чином керівництво «Аквакону» навіть не приховує того, що діяльність цим підприємством здійснюється незаконно, без використання комплексу очисних споруд. Іншими словами абоненти цього підприємства- жителі сіл Конопниці та Суховолі, що підключені до мережі очисних споруд навіть не здогадуються, що з кожного будинку так званих «царських сіл» фекалії та хімія незаконно зливається у природне середовище без очистки. Достатньо побувати на цих очисних спорудах, щоб побачити, переповнені нечистотами два відстійники і, як за допомогою електричного глибинного водного насосу, підключеного до електромережі «Аквакону» та шлангу для поливу грядок з каналізаційного колодязя біля очисних споруд викачуються неочищені нечистоти і вливаються у рівчак, води якого течуть до Суховолі . Хто дав право керівнику «Аквакону» чинити такі незаконні дії? Екологічна інспекція чи податкова ?Хто перевіряє гранично допустимі норми скиду? А може губернатор області вкупі з КМУ дали такий дозвіл? Кого травлять цими нечистотами, що відкачуються з відстійників асенізаторними бочками , а потім незаконно виливаються, як «добрива» на поля. Це, що «ноу-хау» очистки стоків по конопницьки?
 
Чому жоден із мешканців «царських палаців» с. Конопниця не вивозить ці «добрива» в себе на подвір’ї? Невже від цього «добра» врожаї на грядках не будуть зростати? Значить труїти навколишню природу, а через неї самих себе та інших людей – можна і це- за щастя? Ми ж потім споживаємо і рибу, і качку, і гриби, і воду з криниці, і молоко від корови, тощо після скиду до рівчаків, ставків, каналів неочищених каналізаційних стоків, що повертаються до нас у вигляді згаданих продуктів споживання. Виглядає так, що одні викидають ці нечистоти, а інші люди їх споживають? Чому так ? Хто дав дозвіл на це? Це ж елементарна потрава природи. Чому не притягнутий до відповідальності за це п.Гірський М.О.? Чому не припинена діяльність такого небезпечного для екології підприємство, як «Авакон»? Чому не припинено незаконний скид каналізаційних стоків у природне середовище? Чи мають право сто або більше будинків «царських фамілій» труїти природу? Чи вони не знають про це? Але незнання, не звільняє від відповідальності!
 
Кожного року (при ста абонентах) у каналізаційну мережу зливається більше 17 тисяч м.куб стоків (60 м.куб на добу), а щомісячна плата за використання каналізаційної системи(очищення стоків) для абонентів «Аквакону» становить 250 грн. готівкою. Навіть при ста абонентах(бех готелів) Аквакон отримує готівкових коштів в розмірі 300 000 грн. Куди діваються ці кошти? Хто і, як ними розпоряджається ? Чому не ремонтуються очисні споруди? У річному звіті «Авакону» вказано- «подальший розвиток Товариства прямо залежить від цін на енергоносії та витратні матеріали, від розміру податків, при їх збільшенні у Товариства збільшуються витрати». Так і хочеться заявити пану керівнику «Аквакону» про брехню, вказану цьому та інших звітах. Яке відношення ціни на енергоносії мають до зливу нечистот у каналізацію за наявності «законсервованих очисних споруд»? Роками не працює шведський «Biovac-50»(ємкості – реактори не працюють), тож про які енергоносії може йти мова у звітах? Про які витратні матеріали може згадуватись у звітах при тому, що згадане підприємтво декларує нульову середньооблікову чисельність штатних працівників? Хто і куди ці витратні матеріали «запаковує»? На підприємстві немає працівників? Хто і для чого збирає готівкові кошти у Конопниці? За п’ять років згадане підприємств отримало щонайменше 1,5 млн. грн. готівкових коштів, а скільки задекларовано? Це ж «халявні» кошти- очисні не працюють, а гроші за очистку збирають? Інакше, як звичайне шахрайство, причому у великих розмірах, можна назвати такі дії керівництва фірми.
 
Мабуть на цьому цю частину журналістського розслідування буду закінчувати. Звертаюсь до Державної екологічної інспекції та податкової служби негайно припинити незаконну діяльність підприємства «Аквакон». Вжити заходів для проведення перевірок та притягнення службових осіб цього підприємства до відповідальності за порушення Законів України.
 

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 99 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
681
Перегляди статей
735579

Лічильник