Увійти


Кому треба навчитись заробляти гроші?

  • Автор: Олександр Жуков
Кому треба навчитись заробляти гроші23 січня 2019 року при Старояричівській сільській раді створено комунальне підприємство «Яричів» (ЄДРПОУ 42768315, зареєстроване в с.Старий Яричів, вул.Заводська, 2, керівник- Коновал Андрій Васильович). У РЕЄСТРІ в числі інших видів господарської діяльності значиться забір, очищення та постачання води; каналізація, відведення й очищення стічних вод.
 
Для чого сільська рада створила комунальне підприємство? Для яких потреб? Тож розглянемо , як це підприємство здійснює свою господарську діяльність, спираючись на офіційні документи.
 
27.04.2018 року Державна екологічна інспекція у Львівській області видала припис за наслідком планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства Старояричівською сільською радою. Для усунення порушень, виявлених в процесі перевірки, Інспекція вимагала від сільської ради отримання дозволу на спеціальне водокористування, строк виконання- до 03.09.2018 року.
 
Сталось так що на той час мною вже було відкрито кримінальне провадження за фактом підроблення Старояриівською сільською радою документів на технічне переоснащення свердловин Старояричівської сільської ради (згідно акту перевірки 15.06.2017 року сільська рада купила у ТзОВ «Кондитерська фабрика «Ярич» дві артсверловини № 1 та №2, що розташовані на території Новояричівської селищної ради). Сільська рада, придбавши ці дві свердловини у власність не спромоглась отримати дозвіл на спеціальне водокористування і на всю «катушку» видобувала воду із свердловин. Для чого? На які потреби? У листі сільський голова вказував, що вода потрібна місцевим жителям. Яким, не відомо?
 
Слідчий відділ Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області двічі закривав кримінальне провадження, тупоголові слідчі не могли второпати (можливо вдавали тупоголових), в чому полягають незаконні дії службових осіб сільської ради, які сплатили більше 40 тис, грн. за технічне переоснащення свердловин, не маючи дозволу на спеціальне водокористування. На мою думку недорозвинуті або недонавчені у юридичному плані поліцейські встановили відсутність в діях службових осіб сільської ради ознак кримінального правопорушення і закрили його. Можливо це було зроблено за мотиваційними ознаками? Можливо частина води з артсвердловин перетворилася на вічнозелене листя американського дерева з США, що посипалося в кишені слідчих поліції?
 
Потрібно відмітити, що поліція не може зрозуміти (може не хоче), що без спеціального дозволу з підземних джерел державних надр не можна добувати воду, тим більше, що за таке спец водокористування потрібно сплачувати рентну плату. Таке незаконне видобування води змахує на крадіжку. Але сільському голові це все до одного місця, він як справжній «заробітчанин» впродовж тривалого часу робив і робить забір води без відповідного обліку її використання (попередньо сплативши 42 тисячі гривень бюджетних коштів за переоснащення свердловин), які так і не були переоснащені. Мабуть, відчувши «смажене» сільський голова вирішив, передати ці свердловини на другі плечі, створивши КП «Яричів» і передавши ці свердловини на баланс комунального підприємства «Яричів», керівником якого призначив свого товариша. Що від цього змінилось? Нічого. КП «Яричів» теж не має дозволу на спец водокористування і продовжує незаконно видобувати воду з підземних джерел.

Хочу зауважити, що «смажене» запахло після першої планової перевірки екологічної Інспекції, але яка чомусь впродовж двох років не перевіряла виконання припису, наданого 27.04.2018 року і тільки після того, як журналіст почав робити запити до Інспекції була проведена позапланова перевірка Старояричівської сільської ради.
 
В ході позапланової перевірки «виплив» лист Старояричівської сільської ради № 264 від 30.04.2020 року про те, що 26.02.2019 року з балансу сільської ради згадані артсвердловини передано на баланс КП «Яричів». Тож звертаю увагу читачів на те, що станом на 03.09.2018 року Старояричівська сільська рада так і не отримала дозвіл на спец водокористування і незаконно вчиняла забір води з підземних джерел. А куди дівалась ця вода? У який спосіб стічні води втікали до меліоративного каналу? Який стан цих стоків? Чи, бува часом, вони не мають шкідливих речовин? Хто це контролював? Чи нам на все наплювати? Після нас хоч потоп?
 
Потрібно відмітити, що відповідно до ст. 255 Податкового кодексу України за спеціальне використання води справляється рентна плата, а за відсутності у водокористувача дозволу на спец водокористування із встановленими в ньому лімітами за використання води, рентна плата справляється за весь обсяг використано води, що підлягає сплаті як за понадлімітне використання. Контроль за справлянням рентної плати та дотримання вимог природоохоронного законодавства на території Львівської області здійснює Державна екологічна інспекція у Львівській області. Для відому читачів, рентна плата з використання підземних вод у Львівській області відповідно до вимог згаданої ст. 255 Кодексу становить 84,39 грн. за 100 куб.м. води.
 
Повертаючись до Акту Інспекції перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства Старояричівською сільською радою від 27.04.2018 року № 197/02/378 взнаю, що згадані свердловини господарсько –питного призначення мають дебетову потужність 40 м. куб.год. Нескладні арифметичні дії дають можливість встановити,що одна свердловина за рік складає дебетову потужність 345 600 м.куб. води, тож рентна плата за цю кількість отриманої води становить 290 304 тис. грн., а за дві свердловини відповідно- 580 608 грн. Свердловини качають воду половину 2017 року, 2018-2019 роки повністю та вже половину 2020 року. Тож , рентна плата за експлуатацію цих свердловин мала би становити більше 1,5 млн. грн.? Хто ж би мав ці кошти сплатити державі? Сільський голова, чи керівник КП «Яричів» Коновал А.В. ?
 
Держводагенство на мій офіційний журналістський запит надало інформацію, що «В період з 04.06.2017 року по 07.07.2020 року у сектор у Львівській області не надходила заява та документи для одержання дозволу на спеціальне водокористування від Комунального підприємства «Яричів» Старояричівської сільської ради та дозвіл відповідно не видавася».
 
Мені чомусь здається, що і сільська рада і КП «Яричів» сільської ради- організації злодійського спрямування- внаглу крадуть воду з державних надр. Тож можна дійти висновку, що під дахом органу місцевого самоврядування можна багато дечого вкрасти і з великих білбордів з усмішкою рекламувати свою бізнесову виборну посаду : «Нам потрібно навчитись заробляти гроші».

Дуже правильне гасло обрав собі сільський голова йдучи на вибори голови ОТГ-
«Ми маємо навчитись заробляти гроші».
Він успішно вже це робить на посаді сільського голови. Тільки це заробляння на чию кишеню- свою чи громади? Скільки вже землі продав сільський голова? Де ті кошти отримані від її продажу? Бур’янами заростає земельна ділянка , що мала створити 2000 робочих місць для села. Ні землі, ні грошей від її продажу. Це таке заробляння грошей? Де той садок «Ярчик» у Старому Яричеві? Куди пішло 1.5 млн. грн.? Де ті роботи і гроші за їх виконання, що записані у актах виконаних робіт за наслідком капітальних ремонт вулиць, підлоги та сцени у Народному домі в с.Руданці. Де ці гроші, що виплачені малозабезпечених сім’ям? ДЕ, ДЕ, ДЕ?

Цією публікацією звертаюсь до Податкової інспекції , Державної екологічної інспекції у Львівській області припинити це відкрите пограбування державних надр, яке чинить сільський голова Старояричівської сільської ради. Це тільки один епізод із злочинної діяльності посадових осіб цього органу самоврядування. А скільки ще є?

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 67 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
697
Перегляди статей
763993

Лічильник