Чому без дозволу Міністерства Культури ректор ЛНМА ім. Лисенка Пилатюк І.М. витратив 55 млн.грн.?
- Автор: Олександр Жуков

17лютого 2020 року у Інтернеті на сайті «Наші гроші Львів» оприлюднена публікація під назвою «Львівська консерваторія переплатила 345 тис. грн. за новий навчальний простір». Ось тоді в мене виникла думка поцікавитись більш предметно фінансового-господарською діяльністю цього вищого учбового закладу, що готує кадри для сфери культури і мистецтва.
На сайті Академії у розділі «публічна інформація» ознайомився із штатними розписами та кошторисами цього учбового закладу за 2017-2019 роки. Цікавим виявився 2017 рік, у якому штатний розпис у кількості 505,39 штатних одиниць з місячним фондом заробітної плати 2 990 882,96 грн. виявився не затвердженим заступником міністра культури Мазур Т.В. Як таке могло статись? Чи вправі без затвердження штатного розпису Академії затверджувати кошторис Академії на 2017 рік у сумі 55 985 500 грн. тим самим заступником міністра культури ? Чи вправі виконувати такий кошторис ректор Академії?
На якій підставі був затверджений кошторис, складений ректором Пилатюком І.М. та начальником планово-економічного відділу Снігур Н.В. у кінці лютого 2017 року?
Як без затвердження міністерством культури України штатного розпису Академія на чолі з ректором Пилатюком І.М. витрачала кошти на заробітну плату у 2017 році з загального фонду бюджету:
- ректорату, в тому числі ректору, професору, народному артисту, кандидату наук (7 одиниць);
- навчальному відділу (19 одиниць);
- господарській частині (5 одиниць);
- робітникам (35,25 одиниць);
- оперній студії, (художникам, диригентам, заслуженим артистам артистам, костюмерам, кравцям тощо - 112,5 одиниць);
- проблемній науково-дослідній лабораторії музичної етнології (9 одиниць); -концертмейстерам (79.60 одиниць);
- науково-педагогічному персоналу (професорам, доцентам, докторам наук, кандидатам наук, народним артистам, заслуженим артистам, заслуженим діячам –всього 153 одиниць) ;
за рахунок коштів спеціального фонду:
- науково-педагогічному персоналу ( професорам, докторам наук, доцентам, кандидатам наук, народним артистам, заслуженим артистам, заслуженим діячам-всього 19,50 одиниць);
- концертмейстри-всього 12,25 одиниць;
- гуртожиток - 9 одиниць;
- ректору, професору, народному артисту - 1 одинця.
Нагадаю читачам, що всього у незатвердженому штатному розписі Академії числиться 505,39 штатних одиниць(???). Чи може бути така кількість працівників в Академії ???
Хочу зауважити, що згаданий документ (штатний розпис) є організаційно-розпорядчим документом, без затвердження якого міністерство культури не мало права затверджувати кошторис. Якщо слідувати за логікою «маємо те що маємо», то можна стверджувати про те, що Академія не мала права здійснювати фінансово- господарську діяльність у 2017 році., а це означає що всі майже 56 млн.грн. витрачені незаконно. Чи може таке бути в наш час? А чому б і ні? При тому «бардаку», при тій «правовій вакханалії», при тому рівню « безвідповідальності і беззаконня» в нашій державі все може бути! Подумаєш, розтратили 55 млн. грн.? Хіба це вперше, чи в останній раз?
Як би там не було, але це питання зацікавило мене, тому на адресу керівництва Академії скеровано журналістський запит з вимогою надати відповідь про причини оприлюднення нечинного організаційно-розпорядчого документа за 2017 рік. Відповідь на запит буде оприлюднена, адже не кожного дня ми взнаємо, що 55 млн.грн.- «пустили на вітер».
Для підтвердження викладеної інформації надаю копію першої та останньої згаданого штатного розпису Академії


- Немає коментарів
Коментарі