Увійти


Чи просто подати запит до Львівської консерваторії? Чи складно отримати відповідь на запит?

  • Автор: Олександр Жуков
Львівська консерваторіяПісля ознайомлення із публічною інформацією, яка доступна всім бажаючим на сайті Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка, підготував кілька журналістських запитів, які вирішив надати наручно. Перший запит стосувався фінансово-господарської діяльності закладу, а другий- наслідків роботи Антикорупційної Програми цього вищого учбового закладу.
 
В законі України «Про доступ до публічної інформації» все розписано і розкладено по поличках: хто. як , кому , коли, на якій підставі подає запит, права запитувача, обов’язки розпорядника інформації, строки розгляду запиту, можливі порушення Закону та встановлена відповідальність. На практиці не все так гладко, як це написано на папері.
 
Отож, 14.08.2020 року (п’ятниця) приблизно перед 12 годиною дня у приймальні ректора Академії представився журналістом ІА «Журналісти проти корупції» і звернувся з проханням прийняти від мене журналістські запити. Секретар ректора(як пізніше виявилось працівниця цього закладу на прізвище Дмитерко З.Є.) повідомила мене, що вона не приймає і не реєструє запити та скерувала мене поверхом нижче до проректора Мельниковича А.М.(як пізніше виявилось, по адміністративно-господарській частині). Службовий кабінет згаданої службової особи був зачинений, на мої запитання черговий пояснив, що Мельниковича А.М. в цей день на роботі не було. Отож, до кого ще звертатись з запитами мені не було відомо. Що робити? До кого знову звертатись?
 
Змушений був взяти камеру і знову повернутись у приймальну ректора Академії для того, щоб зафіксувати або приймання від мене згаданих запитів, або відмову від їх приймання. Причому у приймальній ректора я пояснив причину фіксації розмови на камеру- відсутність на робочому місці Мельниковича А.М., який приймає та реєструє запити на публічну інформацію.
 
Мабуть, наявність камери та фіксація нашої розмови з Дмитерко З.Є. на відео мала відповідний вплив, адже вона зателефонувала до Мельниковича А.М., який погодив з нею питання прийому моїх запитів- Дмитерко З.Є. розписалась на других примірниках запитів про їх отримання і питання було вирішено.
 
Цей маленький епізод заставив мене замислитись, чому запити приймає проректор з адміністративно-господарської частини? Хіба це його функція? Якщо такі правила встановлені в Академії- значить робота з надання доступу до публічної інформації на «високому» рівні? З другого боку, чому посадовця не було на робочому місці? Чому у приймальній ректора не знають про його відсутність? Значить так треба!
 
Через п’ять днів на мою поштову адресу надійшла відповідь Академії на згадані запити, якою мене повідомлено, що:
«Приймаючи до уваги що у Вашому запиті йде мова про великий обсяг інформації, відповідь буде надана з дотриманням вимог п.4 ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Для тих хто не обізнаний з вимогами цього закону поясню, що Мельникович А.М. згаданою відповіддю продовжив розгляд моїх запитів (двох) до 20 робочих днів, хоч не надав вмотивованого та обґрунтованого пояснення «великому обсягу інформації», не вказав якого запиту торкається ця відповідь, адже посилаючись на мій запит Мельникович А.М. не вказав строк розгляду якого запиту продовжено.
 
Не маючи бажання бути знову у такій самій ситуації (відсутність Мельниковича А.М.) на роботі- наступні запити були скеровані електронною поштою.
 
Я просив надати мені для ознайомлення протоколи засідань та прийняті рішення Наглядової ради ЛНМА ім..Лисенка за три роки: протоколи засідань та рішення ректорату Академії за три роки; копію рішення Вченої ради та наказу ректора про затвердження Положення про відділ міжнарожних зв»язків, затверджену структуру, штатний розпис та список його працівників; копію ухвали Вченої ради та наказу ректора про створення Групи доброчесності Академії, персональний список Групи та штатну чисельність її; про роботу комісії корупційних ризиків Академії за три останніх роки.
 
Через кілька днів на мою елекронну пошту надішла відповідь за підписом проректора з навчальної та педагогічної роботи М. Кушніра, якою він повідомив, що:
«У зв’язку з канікулярним періодом та відпустками працівників…. Відповідь Вам буде надана згодом…».
Прочитавши таку відписку одного з керівників Академії пригадав старе кіно, у якому на дверях установи фігурував напис такого змісту - «Все ушли на фронт». Так само виглядає і Академія у літній період. Жодного фос-мажору не має, літній період, період відпусток. Ніхто не дозволяв ректорату припиняти роботу учбового закладу,в тому числі виконання Законів України. Канікули студентам, відпустки викладачам, що не є обставинами непереборної сили, надзвичайними та невідворотними обставинами, які об’єктивно унеможливлюють виконання покладених обов’язків передбачених законами на учбовий заклад. Навіть дивно, що така солідна службова особа, як проректор посилається на канікули та відпустки для відмови у наданні запитуваної інформації, надання якої передбачено Законом у певний строк. Що ж це за учбовий заклад, у якому керівництво не виконує вимог Законів? Не знання Законів не звільняє від відповідальності. А, може такі незаконні дії вчиняються з певним умислом, в тому числі корупційним?
 
Як би не було, але цими вчинками службові особи Академії ще більше зацікавили журналіста у проведенні журналістського розслідування, виявлених фактів, можливих зловживань службовим становищем з боку окремих посадовців. Що ж відбувається у стінах ВИШУ, де готують музикантів? Як педагоги, керівники можуть вчити студентів, працівників бути законослухняними, якщо самі порушують Закони? Як використовуються бюджетні кошти? Як надаються державні послуги з навчання студентів? Чому, чому, чому???
 
Надаю для ознайомлення копії відповідей проректорів Академії Мельниковича А.М. та Кушніра М. на запити.
 
ВІДПОВІДЬ ПРОРЕКТОРА МЕЛЬНИКОВИЧА
 
ВІДПОВІДЬ ПРОРЕКТОРА КУШНІРА

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 38 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
697
Перегляди статей
764009

Лічильник