Увійти


Які таємниці приховані у контракті, укладеному між ректором музичної академії та Міністерством Культури?

 • Автор: Олександр Жуков
Львівської національної музичної академії імені М.В. ЛисенкаНа мій журналістський запит Міністерство культури та інформаційної політики України надало копію контракту, укладеного між Міністерством культури України (міністр Нищук Євген Миколайович) та громадянином Пилатюком Ігорем Михайловичем (ректор Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенка).
 
Після ознайомлення з текстом цього документу в мене виникли риторичні питання до тих посадовців, які склали цей документ, його підписали та утаємничили від громадян України.
 
У пункті 6.2 розділу 6. «Термін дії та інші умови контракту» зазначено наступне:
 
«Сторони зберігають конфіденційність умов цього контракту або окремих його частин, роблячи при цьому винятки, коли:
 
- Сторони посилаються на умови контракту при захисті своїх інтересів в суді;
- Про умови контракту інформуються відповідні працівники закладу та інші особи в зв’язку з необхідністю виконання контракту (ознайомлення працівників бухгалтерії, що займаються визначенням розміру винагороди і т.п.), сторони вживають заходів по дотриманню конфіденційності умов контракту цими працівниками та особами шляхом підписання відповідних письмових зобов’язань.
Ось, як просто і незаконно(всупереч вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» ) ректор Академії та Міністр культури «сотворили» конфіденційний документ, що не підлягає оприлюдненню. Ці добродії, використовуючи своє службове становище приховали від оприлюднення інформацію, щодо використання бюджетних коштів міністерством для виплати заробітної плати ректору Академії(ст.365 КК України).
 
Якщо панове ректор Академії Пилатюк І.М. та Міністр культури України Нищук ЄМ. сумніваються у достовірності викладеного, прошу їх звернутись до ч.5 ст.6 Закону :
 
«Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно».
 
Будуть вони читати, чи не будуть вимоги Закону- факт лишається фактом-Міністр культури та ректор Академії порушили Закон, приховали публічну інформацію, ще й примусили взяти певні зобов’язання з працівників Академії про дотримання конфіденційності інформації, закладеної у контракті.
Що ж приховують умови контракту від громадян?
 
Почну з оплати праці :

Керівникові за виконання обов’язків, передбачених цим контрактом, встановлюється місячний посадовий оклад у розмірі, передбаченому нормативно- правовими актами з оплати праці.
 
Керівникові додатково встановлюється щомісячно:

А) надбавки:
 • у розмірі 100% посадового окладу за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи за рахунок фонду оплати праці загального фонду бюджету Академії та фактично відпрацьованого часу;
 • у розмірі 50% посадового окладу за складність, напруженість у роботі за рахунок фонду оплати праці спеціального фонду бюджету Академії та фактично відпрацьованого часу;
 • у розмірі 40% посадового окладу за почесне звання «Народний артист України».
Б) доплати:
 • за вчене звання професора у граничному розмірі 33% посадового окладу;
 • за науковий ступінь кандидата найк у граничному розмірі 15% посадового окладу.
Керівнику нараховується щомісячна премія, за погодженням із Засновником, відповідно до Положення про преміювання керівників закладів культури, що є бюджетними установами, які належать до сфери управління Міністерства культури України, затвердженого наказом Міністерства від 29.08.2018 року № 754.
 
Керівникові надається щорічна оплачувана відпустка за умови виконання встановленого педагогічного навантаження згідно з чинним законодавством. Час і порядок використання своєї щорічної відпустки визначаються Керівником за погодженням із Засновником.

При наданні щорічної відпустки Керівникові виплачується допомога на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу відповідно до ст.57 Закону «Про освіту», а також матеріальна допомога, в тому числі на оздоровлення- в сумі не більше ніж один посадовий оклад, крім матеріальної допомоги на поховання, відповідно ждо постанови КМУ від 30.08.202 року № 1298.
 
Керівникові надається матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань відповідно до ст.57 Закону «Про освіту» за рахунок власних коштів Академії.
 
Читаючи рядки тексту контракту в мене виникали питання щодо принципів встановлення
«високих досягнень у праці», «виконання особливо важлиої роботи», «складність, напруженість у роботі».
Хто, яким чином встановлює напруженість, високі досягнення, особливо важливу роботу? Якими положеннями Академії, міністерства передбачені ці показники, хто дає оцінку та фіксує наявність або відсутність « складності чи напруженості в роботі », високих чи низьких «досягнень» в роботі ректора? Чи, це просте словоблудство? Що, це має наслідком???
 
Я навів тільки частину контракту, що торкається оплати праці ректора, який укладений на строк до 05.08.2024 року. Що, в цій частині є таємним? Що, в цій частині контракту є крамольним або незаконним? Чому, громадяни не мають права знати, як витрачаються бюджетні кошти на забезпечення оплати праці керівника музичної Академії? Звичайно, потрібно ще дійти до фактичних виплат коштів, здійснених на підставі положень цього контракту, щоб переконатись у їх дотриманні, адже саме незаконна конфіденційність цього контракту примушує мене вчинити згадані дії, щоб переконатись у доброчесності добродіїв ректора та міністра.
 
Мабуть, громадяни України повинні знати, у яку суму бюджетних коштів обходиться щомісячне утримання ректора Академії?
 
КОНТРАКТ 1
 
КОНТРАКТ 5
 
КОНТРАКТ 8

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 48 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
697
Перегляди статей
764016

Лічильник