Увійти


Чи ведеться боротьба з корупцією у Львівській консерваторії?

  • Автор: Олександр Жуков
Львівської національної музичної академії імені М.В. ЛисенкаПід час ознайомлення із журналами реєстрації вхідних-вихідних документів Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенка, звернув увагу на наявність реєстрації двох документів, які мені видались цікавими з точки зору їх змісту (за вих.№ 118 від 24.03.2020 року на адресу Міністерства культури та інформаційної політки –Біденку, зареєстрований лист під назвою «Дати дозвіл Тимошенко І.Б. здійснювати контроль за ректором», а за вих. № 153 від 01.06.2020 року- на адресу цього ж міністерства зареєстрований документ під назвою «Надати дозвіл за здійсненням контролю за Пилатюк О.Б., Пилатюк Н.І., Пилатюк А.І.»).
 
Не кожного дня можна ознайомитись із документами, якими дозволено здійснювати контроль за керівником установи такого рівня? Тому це зацікавило мене.

У відповідності до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» звернувся із запитом до ЛНМА ім. М.В. Лисенка з проханням надати для ознайомлення згадані листи (вих.№ 118 та № 153) у приміщенні Академії.
 
З порушенням встановленого Законом строку Академія розглянула мій запит і всупереч вимог Запиту скерувала відповідь на електронну пошту, причому проректор Академії Кушнір М.О. вказав у відповіді, що можу ознайомитись із запитуваними документами у кабінеті відділу кадрів у вказані дату та години. «Люфт» для ознайомлення був наданий такий, що я отримав згаданий лист на електронну адресу після того, як минули вказані години, у які мене запрошували для ознайомлення з документами.
 
09.10.2020 року я звернувся у кабінет відділу кадрів Академії для ознайомлення із запитуваними документами. Виявилось, що працівник цього відділу не знає місце зберігання документів, про які згадано у запиті та для ознайомлення з якими мене запросили у Акдемію. Для того, щоб надати мені згадані документи для ознайомлення до відділу кадрів був запрошений юрист Академії Сало А.І. та працівниця канцелярії Пущаловська. Відділ кадрів не зважився надавати документи, у яких запитувані вихідні номери відрізняються від фактично вказаних у листах Академії.
 
Отже, замість вказаних у запиті(вих.№ 118 від 24.03.2020 року та №153 від 01.06.2020 року)

мені надали для ознайомлення документ за вих. № 204 від 29.05.2020 року та за вих. № 492 від 07.10.2020 року. Не вникаючи у суть цих документів, я попросив представників Академії надати мені для ознайомлення саме документи із реєстраційними номерами вказаними у запиті. Принесли журнал реєстрації вихідних документів(кореспонденції) за 2020 рік. Працівники Академії переконували мене, що надані для ознайомлення документи саме ті, які зазначені у запиті. Оглянули журнал і встановили, що у графі «дата і вихідний реєстраційний номер документа» вказано № 118 від 24.03.2020 року, а у сусідній графі «дата і номер відправленого документа» вказано номер 158 від 16.03.2020 року- стислий зміст документа- «Дати дозвіл Тимошенко І.Б. здійснювати контроль за ректором».
 
Просив надати для ознайомлення згаданий документ, мені надали інший – за вих.№ 204 від 29.05.2020 року, підписаного ректором Пилатюком І.М., адресований т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики Фоменко С.В. наступного змісту «На виконання вимог ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» з метою своєчасного застосування превентивних антикорупційних механізмів, недопущення запобігання й подальшого врегулювання можливого реального, або потенційного конфлікту інтересів» у Львівській національній музичній академії імені М.В. Лисенка, прошу дати дозвіл провідному спеціалісту відділу мистецької і художньої освіти Тимошенко Ілоні Борисівні на виконання функцій уповноваженого здійснювати зовнішній контроль за приняттм рішень ректором ЛНМА імені М.В. Лисенка Пилатюком І.М. відносно підлеглих близьких осіб, а саме: дружини Пилатюк Олени Борисівни-професора кафедри спеціального фортепіано, сина Пилатюка Назарія Ігоровича- доцента кафедри скрипки та доньки Пилатюк Анни Ігорівни- студентки заочної форми навчання за освітньо-професійною програмою «Бакалавр».

Собі та присутнім задав запитання-де документ за вих. № 118? Ніхто не зміг надати пояснення.

Навіть до гадалки не ходи, зміст наданого мені документа, його реквізити не відповідають запитуваній інформації (у журналі вказано, що документ адресований Біденку, а фактично мені надали для ознайомлення документ адресований т.в.о. Міністра культури).

В подальшій розмові присутні працівники Академії намагались мене переконати, що згаданий документ (за вих. № 204 від 29.05.2020 року це і є запитуваний документ за вих. № 153 від 01.06.2020 року).
 
Здається, що в моїх літах переконувати у згаданому марна робота, тим більше що згідно правил діловодства вихідний реєстраційний номер документа, внесеного до журналу повинен відповідати вихідному номеру, зазначеному у самому документі. Фактично, службові особи Академії признались у існуванні подвійної бухгалтерії реєстрації документів, тим більше вони що не могли мені пояснити, на підставі яких нормативних документів реєстрація документів здійснюється за одними номерами, а у документи вписують зовсім інші номера вихідних документів.
Який же другий документ мені надали для ознайомлення? За вих. № 492 від 07.10.2020 року (прошу зауважити читачів, що мій запит був скерований до Академії 01.10.2020 року) мені надали проект (інакше назвати документ без підпису не можна) листа начальника відділу кадрів Дунаєвської Н. адресованого Головному спеціалісту відділу початкової та професійної мистецької освіти, уповноваженому здійснювати контроль за прийняттям рішень ректором ЛНМА імені М.В. Лисенка Пилатюком І.М. відносно підлеглих близьких осіб, Тимошенко І.Б. наступного змісту:
«На виконання вимог статей 28, 33 Закону України «Про запобігання корупції» та Антикорупційної програми Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенка, з метою недопущення виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів, своєчасного застосування проведених антикорупційних механізмів при прийнятті рішень ректором ЛНМА імені Лисенка Пилатюком І.М. відносно підлеглих близьких осіб, які працюють/навчаються/ в Академії, надаємо інформацію за вересень 2020 року. Додаток на 1 арк».
Додатку мені не надали, що вже є порушенням. А викладена інформація засвідчує, що в Академії не все гаразд з системою обліку документів. Про це яскраво засвідчує факти виявлення чотирьох вільних вихідних номерів за 2019 рік(це треба було журналісту виявляти ці факти?). А де Антикорупційна програма? Що робить уповноважена з цього питання Дунаєвська Н. та члени відповідної антикорупційної комісії ? Юрист Акдемії Сало А.І. теж входить до складу цієї комісії.

Який висновок напрошується з викладеного? В Академії існує система т.з. «окозамилювання», тобто створюється видимість бурхливої роботи. Чого тільки варта Антикорупційна програма Академії? Мильна бульбашка? Папір все витримає? Нічого, з того що вказано у програмі не робиться, сам проректор Кушнір М.О. підтвердив у своїй відповіді на запит.

А тепер хочеться звернутись до самого Закону, на який посилається ректор та Дунаєвська Н.

Статтею 27 цього антикорупційного акту встановлені обмеження щодо спільної роботи близьких осіб. Ректор Академії не мав би мати у прямому підпорядкуванні своїх близьких- дружину та дітей, а згідно вимог ст.28 Закону мав би повідомити про конфлікт інтересів НАЗК не пізніше наступного дня, коли дізнався про наявність потенційного чи реального конфлікту інтересів.

Судячи з того, що робиться у Академії з документами- про наявність конфлікту інтересів намагаються не афішувати, адже запит на дозвіл щодо здійснення зовнішнього контролю за діяльністю ректора (вих.№ 118) мені так і не надали. А, чи є такий дозвіл взагалі? Якщо є, то у який спосіб він виконується? Якщо уповноважена особа міністерства Тимошенко І.Б. так здійснює зовнішній контроль???, то це свідчить що його зовсім не має. І в мене є конкретні факти, які буде оприлюднено пізніше.

Як на мене, самий простий вихід для Міністерства- позбавити ректора можливості мати у підпорядкуванні близьких осіб у спосіб, вказаний в Законі.

Тож, чи ведеться у Академії боротьба з корупцією? Судячи з наявних документів та інформації- така діяльність відсутня.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті один гість та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
697
Перегляди статей
763993

Лічильник