Увійти


Комісія свою справу зробила, що далі?

  • Автор: Олександр Жуков
 
У відповідь на запит журналіста ІА «Журналісти проти корупції» Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну своєчасно надало вичерпну та повну інформацію. Начальник Управління Ковтун А.В. повідомив про вжиті ними заходи , спрямовані на виконання рішення комісії, за наслідком обстеження меліоративних каналів Яричівської осушної системи, проведеного 14.09.2020 року. Зокрема, 30.09.2020 року БУВР скерував листа до Державної екологічної інспекції у Львівській області Маланичу М.М. наступного змісту:
 
« До БУВР Західного Бугу та Сяну з колективною скаргою звернулися члени Яричівського низового колективу мисливців та журналіст Жуков О.С. щодо самовільного втручання в меліоративну систему (канали К-1 та МК-22 Яричівської осушної системи), яка знаходиться на балансі Жовківського та Сокальського управлінь водного господарства, стосовно цього Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну повідомляє наступне.
 
14.09.2020 року було проведено комісійне обстеження меліоративних каналів К-1 та МК-22 Яричівської осушної системи. В результаті обстеження виявлено ряд порушень, а саме скид нечистот в меліоративні канали, самовільне будівництво перемичок та мостів на каналах, що призвело до їх замулення та заростання чагарником.
 
Враховуючи серйозність піднятого питання та незадовільний екологічний стан меліоративних каналів, який склався в результаті скиду нечистот, а також втручання в роботу системи самовільним будівництвом, просимо Вас, вжити ряд заходів щодо вирішення зазначених в акті проблем».
Приблизно такого самого змісту листи БУВР скерував на адресу голови Запитівської селищної ради Федейка Ю.Ф. та голови Старояричівської сільської ради Андрущенка А.О., з проханням вжити заходів щодо виконання рекомендацій комісії (вказати на несанкціоновані скиди нечистот в меліоративний канал з метою встановлення осіб, які порушують законодавство, притягнення їх до відповідальності, ліквідації та недопущення в подальшому таких скидів- для Запитівської селищної ради та вказати Старояричівській сільській раді на самовільно влаштований трубчатий переїзд на меліоративному каналі МК-22, до котеджного містечка «Сонячна поляна», з метою встановлення осіб, які порушують законодавство, притягнення їх до відповідальності та ліквідації самовільного будівництва- для Старояричівської сільської ради).
 
Начальнику Сокальського управління водного господарства БУВР рекомендував вирішити питання виконання робіт з очистки (відновлення проектних параметрів, ліквідації самовільних перемичок) міжгосподарського каналу МК-22 на проміжку ПК-36-ПК-43.
 
Комісія свою справу зробила що далі1

Одночасно начальник управління БУВР повідомив, що Дублянській міській раді акт обстеження передано особисто в руки. Мабуть, це означає, що керівництво Дублянської міської ради знає, що має робити з рекомендаціями комісії, в тому числі з численними містками, переїздами, загатами, греблями, тощо в с. Малі Підліски Жовківського району. Щоб показати наочно, в чому полягають порушення Закону пропоную подивитись деякі фото з цього питання. Не зайвим буде нагадати і про те, як кілька років назад за свої кошти керівник ФГ «Озеро» Лисик Т.Б. чистив меліоративний канал, який потім через самовільні забудови знову перетворився на чагарниковий оазис.

Питання збереження екології та припинення порушень природоохоронного законодавства є дуже актуальним на даний час. Подивіться, що робиться довкола нас (на узбіччях доріг, в лісах, у водоймах, на пасовищах) - сміття, пластик, порожні скляні пляшки, консервні банки, побутові відходи. Те саме торкається і меліоративних каналів- велика кількість громадян, проживаючих поряд з ними вважає себе господарями цих потічків (будують собі ставки, греблі, прокладають дороги). Самі себе нищимо. Хіба так робить господар в себе на подвір’ї? Чи, ми не господарі в Україні? Хто ж ми є? Варвари, дикуни? Після нас, хоч потоп? Що ж, залишимо нащадкам?

Тема, започаткована мною, щодо дотримання природоохоронного законодавства на меліоративних каналах Яричівської осушної системи буде постійно в полі зору журналіста. Я ще не раз до не буду повертатись- подобається це комусь, чи не подобається. Закон однаковий для всіх і його потрібно виконувати і дотримуватись. Тому, в мене є прохання до очільників органів місцевого самоврядування, згаданих у акті обстеження, вжити відповідних заходів для припинення вказаних порушень Закону. Це моє прохання, як громадянина України, журналіста і патріота своєї Батьківщини.
 

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 18 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
697
Перегляди статей
763993

Лічильник