Увійти


Антикорупційна програма - мильна бульбашка?

 • Автор: Олександр Жуков
Львівської національної музичної академії імені М.В. ЛисенкаОзнайомившись на сайті Львівської національної музичної академії імені Лисенка з Антикорупційною програмою звернувся із журналістським запитом для отримання відповіді на конкретні питання. Чому, для чого? На сторінках Інтернету, та в деяких інших документах міститься інформація про переплату Академією (лагідно вказано) 345 тис.грн. бюджетних коштів на ремонт горищ у приміщенні консерваторії. Хтось же, з чиновників Академії підписував Акти на невиконані роботи? Чому? Хто винен? Які заходи вживались для недопущення цього порушення? Саме ці питання спонукали звернутись із запитом, щодо виконання Антикорупційної програми (документ на 16 аркушах оприлюднений у Інтернеті).
 
 
Цікавим є те, що мій запит всупереч вимог Закону навіть не зареєстрований у журналі вхідних документів (це вже є свідченням грубого порушення чинного законодавства), але сам проректор з адміністративно-господарської роботи(підкреслюю з якої саме роботи) Мельникович А.М. надав мені відповідь (відписку) на цей запит, яким повідомив, що через великий обсяг запитуваної інформації відповідь буде надана з дотриманням вимог п.4 ст.20 Закону(у 20-ти денний строк). Це він надав мені таку відповідь ніби-то кинув мені «кістку», щоб я смоктав 20 днів? Взагалі невідомо, чому цей пан надав мені таку відповідь, адже мого запиту офіційно не існує? Може, тому, що він колишній правоохоронець і звик «вішати локшину»? Де, він взяв мій запит? Я його під особистий підпис віддав секретарю Ректора. Хто «загубив» запит? Чому не зареєстрували? Це питання буде предметом розгляду кримінального провадження.

Що ж такого великооб’ємного я запитав? Всі питання взяті із Антикорупційної програми, яка скерована на запобігання корупції (профілактики), виявлення корупційних правопорушень, мінімізацію та усунення наслідків корупційних правопорушень (так зазначено у Програмі):
 
 • Конкретний перелік та опис антикорупційних заходів.
 • Результати проведених внутрішніх аудитів господарської діяльності (все таки «лоханулись» на 345 тис. грн. бюджетних коштів і хтось повинен був за це відповідати?).
 • Інформацію про дати, назви документів, складених за наслідком проведення внутрішнього контролю даних бухгалтерського обліку, наявності та достовірності первинних бухгалтерських документів;
 • Документ , що засвідчує проведення аналізу дотримання працівниками Академії вимог антикорупційного законодавства, цієї Антикорупційної Програми та інших документів Академії, яким здійснено інформування ректора Академії про результати проведеного аналізу.
 • Інформацію про кількість перевірок проведених Уповноваженою особою впродовж 2017-2019 років (за кожен рік окремо).
 • Інформацію про кількість, назву та облік проведених навчань з питань добросовісного повідомлення про факти корупції у 2017-2019 роках;
 • повідомити про ініціювання Уповноваженою особою застосування дисциплінарного стягнення до працівників Академії у 2017-2019 роках (за кожен рік окремо);
 • ініціювання вжиття, передбачених цією Антикорупційною Програмою заходів контролю за дослідженням виявлених фактів з метою підтвердження чи спростування інформації про ймовірне порушення антикорупційного законодавства працівником Академії у 2017-2019 роках (за кожен рік окремо);
 • про кількість інформувань спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції (правоохоронні органи)про виявлені порушення для вжиття ними заходів, передбачених законодавством у 2017-2019 роках(за кожен рік окремо);
 • про кількість осіб притягнутих до дисциплінарної відповідальності за неналежне виконання вимог антикорупційного законодавства, відповідно до норм трудового законодавства з урахуванням визначеного в Академії порядку за 2017-2019 роки(окремо за кожен рік);
 • про кількість ініційованих Ректором або Уповноваженою особою службових розслідувань за фактами порушень антикорупційного законодавства працівниками Академії за 2017-2019 роки (за кожен рік окремо).
 
Крім того просив надати для ознайомлення:
 
 • журнал обліку ознайомлення працівників Академії під підпис з нормативними документами(вказати назви нормативних документів), що регламентують питання попередження та протидії корупції в Академії;
 • журнал обліку проведення навчальних заходів з питань профілактики і протидії корупції;
 • журнал обліку організації індивідуального консультування працівників з питань застосування (дотримання) антикорупційних стандартів і процедур, тощо.
 
Всі ці питання закладені у Антикорупційній програмі, нічого я не придумав. Між іншим Ректор Академії відповідає за організацію заходів, спрямованих на реалізацію цієї програми. Саме він призначив Уповноваженою особою у питанні виконання антикорупційної програми Дунаєвську Н., начальника відділу кадрів Академії, тому несе персональну відповідальність за це.
 
Минуло двадцять робочих днів з дати отримання мого запиту, а Академія «ні кує, ні меле»? Забув про свої обіцянки проректор з АГР Мельникович А.М? В повсякденних роботах руки до корупції не доходять?
 
Нарешті проректор з навчальної та педагогічної роботи Кушнір М.О. згадав про «заборгованість» Академії перед журналістом і щоб відчепитись від мене «кинув» другу кістку у вигляді повторної відписки, посилаючись на «відсутність звернень та скарг, а також виявлених фактів щодо порушення актикорупційного законодавства України інформація, перелічена Вами у запиті відсутня».
 
Отак, коротко і ясно. Немає такої інформації! Відчепіться! А, Мельникович А.М., вказав у відповіді про великий обсяг запитуваної інформації? Де ж вона? 20 робочих днів запросив для виконання запиту? Фактично запит виконувався 31 робочий день, але запитуваної інформації не надали. Чому, відповідь надав проректор Кушнір М.О. , а не Уповноважена Ректора Дунаєвська Н.? Чому, проректор Кушнір М.О. лукавить, повідомляючи про відсутність виявлених фактів антикорупційного законодавства? Чому, надає брехливу інформацію? Невже Ректор дав таку вказівку?
 
Щоб не бути голослівним у вказаних претензіях, наведу кілька запитань, з викладенням відомого керівництву Академії фактажу:
 
 • Чому, проректор Кушнір М.О. не згадав про виявлені порушення антикорупційного законодавства з боку проректора Мельниковича А.М., які полягали у несвоєчасному направленні до Державного реєстру майнової декларації за 2017 рік?
 • Чому, проректор Кушнір М.О. не згадав про наявність реального та потенційного конфлікту інтересів у Ректора Академії Пилатюка І.М., дружина, син та дочка якого знаходиться у його підпорядкуванні ?
 • Нарешті, чому проректор Кушнір М.О. не згадав про те, що акти виконаних робіт на ремонтно-будівельні роботи горищних приміщень Академіїи (345 тис. грн.),у яких були вписані завищені від фактично виконаних, обсяги робіт підписані проректором Мельниковичем А.М.? Чому Академія незаконно перерахувала згадану суму коштів на рахунок ТзОВ «Престиж-Стиль»?
 
Чи, це не корупційні прояви? Чи, такі факти не мають відношення до Антикорупційної програми? Чи, це вичерпний фактаж корупційних проявів?

З огляду на вказане виникає ще одне корупційне діяння посадовців, яке полягає у неодноразовому направленні до Міністерства звітів Ректора Академії для отримання премії. Так, у всіх звітах, згідно вимог контракту Ректор вказує наступне: «неухильно дотримувалась фінансова дисципліна та контроль за збереженням майна». А, виявлені порушення фінансово-господарської діяльності Академії під час ревізії Держаудитслужби, зафіксовані у Акті від 31.01. 2020 року не свідчать про протилежне? Невже, викладені у Актах відомості не свідчать про порушення Законів? Хочу нагадати Ректору, що п.2.4.35 Контракту встановлений його обов’язок- «Вживати в межах повноважень заходи щодо запобігання проявам корупційних правопорушень в Академії». Чому ж, Ректор вказував у свої звітах про відсутність порушень фінансової дисципліни, при очевидних фактах наявності таких? А, як реагував Ректор на інші порушення Закону? Чому ж, проректор Кушнір М.О. приховав від журналіста вказану інформацію? Чому, проректор Мельникович А.М. приховав від реєстрації мої запити? Чи, це не прояви корупції пане Пилатюк І.М.? А, може це з Вашої вказівки не реєструвались запити?

А, куди дивиться Міністерство культури та інформаційної політики? Приховує ці всі правопорушення теж? Я звертаюсь до Міністра Ткаченка О. з проханням вжити невідкладних заходів для наведення антикорупційного порядку в Академії.

Це далеко не всі факти, відомі журналісту, адже журналістське розслідування триває.

Є таке прислв’я - «Чим далі в ліс- тим більше дров». Чи, потрібно Міністерству та Академії «Більше дров»?

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 47 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
697
Перегляди статей
764016

Лічильник