Увійти


Хто ви, професор Кушнір М.О.?

  • Автор: Олександр Жуков

Хто ви професор Кушнір М.О23.10.2020 року мною на адресу Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенка скеровано  журналістський запит щодо надання для ознайомлення документів по виборах ректора Академії у 2014 році.

Одночасно я просив надати копію контракту,укладеного між Пилатюком І.М. та Міністерством культури України у 2014 році.

02.11.2020 року отримав  відповідь   на запит за підписом проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи  ЛНМА ім. М.В. Лисенка Кушніра М.О. Крім того, що не надали запитуваної інформації, то й ще строки надання відповіді на запит порушили.

На перше питання запиту мене повідомлено, що:

«документація , повязана з проведенням виборів, зберігається у закладі вищої освіти протягом пяти років. Оскільки вибори ректора проводились у 2014 році, термін зберігання вказаної документації витік».

На друге питання мне повідомили, що:

«Згідно умов вказаного контракту(п.6.2) сторони зберігають конфіденційність умов цього контракту або окремих його частин. Розголошення інформації про контракт призведе до порушення його умов».

Ось така відповідь на запит керівника вищої музичної школи заставила мене замислитись над змістом прочитаного. Отже, на перше питання  стосовно документів виборів ректора за 2014 рік вказано, що термін зберігання вказаної документації витік. Який висновок з цього напрошується? Термін зберігання витік? Ну і, що далі? Документи знищили? Просто спалили чи викинули на смітник? На якій підставі? Де знаходиться Акт знищення цих документів? Чи в Академії  не заведено складати такі Акти?

З другим питанням взагалі  повний «кап’єц». Хто ж, це додумався, засекретити контракт Ректора? Міністр культури Нищук Є. чи ректор Академії Пилатюк І.? Мабуть, коли «секретили», не  сподівались, що хтось може поцікавитись змістом контракту, яким чином витрачаються кошти державного бюджету?

Читаю пункт 1 частину 2 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації»:

«Обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог- виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя».

Які інтереси національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку може містити контракт Пилатюка І.М.? Про яку охорону здоров’я населення може  вестись мова у контракті? Які відомості про захист репутації ректора або міністра Нищука Є. можуть  міститись у контракті? Невже розголошення відомостей цього контракту може завдати істотної шкоди згаданим інтересам(в тому числі національної безпеки)?  Повна бздура!!!

А тепер, для відому професора Кушніра М.О. та інших читачів,  надаю текст частини 5 статті 6 Закону:

« Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державними, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно».

Отже, така поважна  особа, як проректор Академії, професор(інтелигентна людина) не надав мені відомості, надання яких встановлено Законом, тим більше, що копію контракту  від 2019 року мені без проблем надало Міністерство. Що я поганого йому зробив? Фактично професор мене обдурив, надаючи таку неправдиву інформацію. Де ж його культура? Хоч би порадився із юристами, перед тим, як писати відповідь на запит. То, чим відрізняється контракт  2014 року від контракту 2019 року?

Таким чином виникає логічне запитання до проректора Кушніра М.О.- це його ініціатива не надавати запитувану інформацію, чи вказівка Ректора? Відповідати за це беззаконня все одно буде Ректор, як головна посадова особа Академії!

Мабуть  є, що приховувати Ректору Академії  Пилатюку І.М. у цьому контракті, адже він торкається не тільки його прав і обов’язків, але й  соціального пакету(умов оплати праці, встановлених надбавок, доплат, премій тощо). Що таємного у цій інформації? Чому люди не повинні знати, яку платню отримує Ректор у Академії,  звідки у пана Ректора такі  великі статки(квартири, машини, земельні ділянки, колекційні скрипки)? Така інформація становить суспільний інтерес і підлягає оприлюдненню.

У численних документах Академії   Ректор і проректор Кушнір М.О. позиціонують себе   борцями проти корупції. А насправді, що відбувається?  Приховуючи  запитувану  інформацію, проректор Кушнір М.О. не тільки порушив Закон  України «Про доступ до публічної інформації» , він порушив  вимоги ст.171 КК України, щодо перешкоджанню законній професійній діяльності журналіста шляхом незаконної відмови у доступі до інформації.

Чому він так вчинив?

То ж, хто Ви, професор Кушнір М.О.?

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 22 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
697
Перегляди статей
764004

Лічильник