Увійти


Поліція з народом, чи проти народу?

  • Автор: Олександр Жуков

КФ Ярич09.07.2020 року  Держводагенство України у Львівській області у відповідь на мій журналістський запит надало копії документів, на підставі яких ТзОВ «Кондитерська фабрика «Ярич»  у 2018 році отримала дозвіл на спец водокористування. Серед згаданих документів знаходилася копія довідки № 450 від 01.06.2018 року,  надана виконкомом Старояричівської сільської ради ТОВ «Кондитерська фабрика «Ярич» за підписом особи, що виконувала обов’язки голови Андрущенка А.О.

Перевірка через журнал реєстрації вихідних документів Старояричівської сільської ради за 2018 рік показала, що за  01.06.2018 року у згаданому журналі  відсутні відомості про реєстрацію згаданої довідки, а за № 450 у журналі зареєстрований лист до Кам’янка-Бузької РДА.

Викладена інформація свідчить про те, що невстановлена посадова особа Старояричівської сільської ради незаконно, використовуючи своє службове становище  виготовила та надала іншій службовій особі ТзОВ «Кондитерська фабрика «Ярич» офіційний документ, згадану довідку за вих. № 450 від 01.06.2018 року, у який внесено завідомо неправдиві відомості, що стали підставою для виготовлення дозволу на спецводокористування. На підставі цього дозволу ТзОВ «КФ «Ярич»  добувала питну воду з державних надр. Скільки води добуто? Ким? Які збитки задано державі?

За наслідком розгляду моєї заяви про вчинене кримінальне правопорушення 10.07.2020 року підрозділом дізнання Залізничного ВП відкрито кримінальне провадження стосовно використання  ТзОВ «КФ «Ярич» підробленої довідки (№ 120….038, за ознаками ст. 358 КК України).

20.07.2020 року я із заявою про вчинене кримінальне правопорушення за ознаками ст.366 КК України  звернувся до слідчого Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області.

У відповідь за вих.№ 7429/38/02-2020 від 21.07.2020 року  начальник сектору дізнання М.Петрів незаконно відмовила мені у внесенні  відомостей, викладених у заяві до ЄРДР і повідомила про долучення згаданої заяви до кримінального провадження № 120….038 від 10.07.2020 року за ч.1 ст.358 КК України, що знаходиться у провадженні Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області.

Внаслідок оскарження цього рішення органу дізнання Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області , 30.07.2020 року Залізничним районним судом м Львова  була постановлена ухвала , якою зобов’язано Залізничний ВП ГУ НП у Львівській області вжити заходи щодо внесення до ЄРДР відомостей про кримінальне правопорушення за заявою Жукова О.С. від 20.07.2020 року.

Що ж вчинив Залізничний ВП після судового рішення? Вніс відомості до ЄРДР, які викладені у моїй заяві? Нічого подібного! За вказівкою тої ж Петрів М., слідчий Залізничного ВП Лихоносов АЮ. знову зареєстрував кримінальне провадження  за ознаками ст.358 КК України, № 120…224, а не ст.366 КК Украъни. Ну вперто не хотіла Петрів М. відкривати кримінальне провадження на службових осіб сільської ради. Може має родину там? Може її купили, дали хабаря, може виділили земельну ділянку, машину крекерів притарабанили, тощо? Чому така незаконна зацікавленість у невнесенні  відомостей за згаданою статтею КК України?

Це явне невиконання  судового рішення! Це службове підроблення! Це зловживання службовим становищем! Це, нарешті- злочинне угруповання!

За наслідком розгляду моєї скарги до ГУ НП у Львівській області було проведено службове розслідування за фактом порушення службової дисципліни посадовими особами Залізничного ВП.

Дисциплінарна комісія вирішила за порушення службової дисципліни до лейтенанта  поліції  Лихоносова А.Ю. застосувати стягнення у виді зауваження, а до  начальника сектору дізнання Залізничного ВП ПП капітана поліції Петрів М.І.- стягнення у виді догани.

Здавалось би, що порушення викрито, винні понесли покарання. А далі, що? Кримінальне провадження за ст.366 КК України не розслідувалось! Ніхто ж не вжив заходів для поновлення моїх порушених прав. Службове підроблення, вчинене працівниками сільської ради залишилось не  розслідуваним. Навіть більше того.  За поданням слідчого Кам’янка-Бузького ВП мене викликали для проведення слідчих дій у кримінальному провадженні- допит в якості свідка по кримінальному провадженню № 120…224 від 12.08.2020 року. Службовим розслідуванням встановлені порушення Закону, а слідство продовжує досудове розслідування у кримінальному провадженні, яке незаконно відкрито. Як це називається? Чи це знову дають себе знати  незаконні вказівки щодо вибіркової реєстрації злочинів, озвучених  начальником слідства поліції області Харченко Н.  під час скандальної наради, оприлюдненої  журналістами? Невже це вона дає такі незаконні вказівки? Це ж вона приховувала від мене  висновок службового розслідування, мотивуючи тим, що у цьому висновку фігурують  персональні дані на правопорушників ???Я отримав цей висновок після неодноразових звернень , у якому відсутні  згадані персональних дані  порушників.

Хочу добавити, що Залізничним ВП ГУ НП у Львівській області  не тільки порушено вимоги ст.214 КПК України, щодо невнесення відомостей,  викладених у заяві про вчинене кримінальне правопорушення, але й мене не повідомлено про початок досудового розслідування та не надано копії витягу з ЄРДР (тільки під час допиту мені стало відомо про номер кримінального провадження № 120…224 та його фабулу). Це, що така протиправна практика?

Враховуючи те, що слідчі поліції не збиралась виправляти злочинні помилки своїх колег  по службі, 19.11.2020 року  мною у чергову частину Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області знову надано   заяву про вчинене кримінальне правопорушення за ознаками ст.366 КК України, а не ст.358 КК України  невстановленою особою Старояричівської сільської ради, щодо виготовлення та надання  для ТзОВ «Кондитерська фабрика «Ярич»  згаданої довідки № 450 від 01.06.2018 року- текст заяви ідентичний тексту заяви від 20.07.2020 року.  Згадана заява була належними чином зареєстрована у відповідній системі обліку заяв за №27548   від 19.11.2020 року.  На наступний день, 20.11.2020 року,  після закінчення встановленого законом 24 годинного строку внесення відомостей, викладених у заяві до ЄРДР,  повторно звернувся до чергового інспектора  згаданого відділу поліції, надав йому копію талону-повідомлення  для отримання інформації про внесення (невнесення) відомостей моєї заяви до ЄРДР. У моїй присутності, перевіривши відомості, внесені до відповідного журналу, який знаходиться у черговій частині, згаданий черговий інспектор повідомив мене про відсутність відомостей щодо відкриття кримінального провадження  за моєю заявою. Черговому немає змісту мені брехати.

Задаю собі питання, що знову спрацювала Петрів М, , чи Лихоносов А.? Чому така злочинна впертість слідчого відділу щодо невнесення до ЄРДР відомостей про вчинене кримінальне правопорушення. Невже крекеру так багато дають, що й генералу вистачає? Чи земельні ділянки  отримала сама Харченко Н.?

21.11.2020 року  на адресу Залізничного районного суду м. Львова мною скеровано скаргу на бездіяльність слідчого Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області щодо невнесення відомостей, викладених у заяві про вчинене кримінальне правопорушення від  19.11.2020 року.

24.11.2020 року секретар судового засідання судді Боровкова  Д.О.   повідомила  мене телефоном що судове засідання  відбудеться 26.11.2020 року, а 25.11.2020 року ,  зателефонувавши, повідомила про те, що Залізничний ВП ГУ НП надав до суду докази відкриття кримінального провадження за моєю скаргою- витяг з ЄРДР, тому судове засідання не відбудеться і провадження за скаргою підлягає закриттю.

Це ж, скільки часу було потрібно слідчим Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області, щоб сфальсифікувати витяг з ЄРДР?  З 19.11.2020 року до 25.11.2020 року у службовців Залізничного ВП  було багато часу, щоб зателефонувати мені і повідомити про внесення  заяви до ЄРДР, але цього не зробили.  За цих шість днів могли скерувати на мою адресу і витяг з ЄРДР,  і повідомлення про початок досудового розслідування, але цього теж не було зроблено. Нарешті, мали би вибачитись переді мною, якщо  надали мені неправдиву інформацію, але і цього теж не зробили.

Викладене свідчить про фальсифікацію  витягу з ЄРДР. Як і ким  це зроблено, повинна розібратись комісія, адже мною на адресу керівника ГУ НП у Львівській області скеровано чергову скаргу для проведення службового розслідування. Можливо, потрібно звернутись у ДБР для відкриття кримінального провадження на слідчих поліції?

Після того, як  від чергового Залізничного ВП була отримана інформація про невнесення відомостей до ЄРДР, мною 21 11.2020 року , як журналістом ІА «Журналісти проти корупції» наручно   були  скеровані аналогічні заяви, адресовані слідчим поліції про вчинене кримінальне правопорушення до чергових Галицького, Личаківського та Франківського ВП ГУ НП у Львівській області.

Всі чергові згаданих відділів поліції вимагали надання  для ознайомлення посвідчення журналіста, адже заяви були надруковані на моєму журналістському бланку.  Запам’ятався вислів чергового Галицького ВП, який на зауваження щодо  ретельного вивчення мого журналістського посвідчення  сказав- «Поліція з народом!» (Законом не передбачено вимагати від заявників документів, які посвідчують їх місце роботи, заняття, проживання, тощо). В той же час,  у Франківському ВП черговий заявив, що в них запроваджене  правило не приймати самостійно письмові заяви заявників, а викладати  заяви на спеціальному бланку відділу поліції  працівниками карного розшуку. Для цього  черговий запросив працівника карного розшуку до мене, який  почав робити спроби скласти протокол прийому  усної заяви, що була адресована слідчому Франківського ВП. Зважаючи на мій рішучий протест незаконною самодіяльністю працівників чергової частини та карного розшуку,  згаданий працівник   повідомив про чергових, які після консультацій з невідомими особами по телефону, припинили вимоги складання протоколу  і  зареєстрували заяву. з видачею талон-повідомлення.  Після таких незаконних дій поліцейських, висловлена думка чергового Галицького ВП- «Поліція з народом», набула зовсім іншого забарвлення- «Поліція не з народом», адже дії останніх, були скеровані на порушення Закону.

22.11.2020 року, після закінчення, встановленого Законом 24 годинного строку,  для внесення відомостей до ЄРДР, чергові інспектори згаданих відділів поліції повідомили, що жодна заява до ЄРДР не внесена . Знову «незлим, тихим словом» згадав Харченко Н.  Всі три різні слідчі підрозділи не зареєстрували у ЄРДР мою заяву. Чому? Хто дав вказівку? Тільки одна особа могла це зробити, адже про це вона заявила, на згаданій у свій час, в ЗМІ нараді. Це- Харченко Н., начальник слідства області, ніхто інший не міг одночасно у три підрозділи дати таку вказівку. Це ще одне свідчення того, що поліція не з народом, а проти народу.

27.11.2020 року з цього приводу до керівництва поліції області скеровано чергову скаргу. Скільки ще потрібно написати, щоб поліція нарешті вчинила законні дії для розкриття злочину пов’язаного з розкраданням державних надр Старояричівською сільською радою?

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 19 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
697
Перегляди статей
763993

Лічильник