Увійти


«Махлювання» , «дишлювання» та «фіглювання» документами у Кам’янка-Бузькій РДА?

  • Автор: Олександр Жуков

Махлювання дишлювання та фіглювання документами у Камянка Бузькій РДА12.12.2020 року на електронну адресу Кам’янка-Бузької РДА скерував журналістський запит про надання для ознайомлення  з  протоколами  сесій Старояричівської сільської ради Кам’янка-Бузького району Львівської області за 2018-2020 роки.

13.12.2020 року на електронну адресу Кам'янка-Бузької райдержадміністрації скерував запит про надання для ознайомлення з протоколами сесій Старояричівської сільської ради за 31.05.2005 року та за 26.11.2006 року.

17.12.2020 року, щоб не допустити порушення Закону  України «Про доступ до публічної інформації» з боку службових осіб РДА направив повторні запити, у яких нагадав, що:

«встановлений ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» строк розгляду запиту закінчується 18 грудня 2020 року.

На підставі викладеного та вимог Закону  повторно  прошу Вас, як розпорядника інформації надати можливість, у встановлений Законом строк, ознайомитись із протоколами сесій Старояричівської сільської ради Кам’янка-Бузького району Львівської області за 2018-2020 роки».

Вважаю,що я поступив чесно і справедливо- вчасно нагадав службовим особам про необхідність  розгляду моїх запитів у встановлений Законом строк? Щоб вони не стали порушниками Закону!

Але мої старання були марними.  Керівництво РДА  не контролює своїх підлеглих і не зреагувало належними чином на моє попередження. Вимоги Закону порушені, станом на 24.12.2020 року я не отримав жодної відповіді на свої запити, а запитувана інформація  для ознайомлення мені була надана тільки 23.12.2020 року- з порушенням  встановленого законом строку, замість п'яти робочих днів мої запити були розглянуті тільки на восьмий робочий день(в мене є всі підстави для звернення  до Суду). І це не головне в цій історії. Найголовніше, що службові особи РДА не знають вимог Закону, вони вважають надання мені відповіді (усно, по телефону) 18.12.2020 року про запрошення для ознайомлення із запитуваними документами на 23.12.2020 року -  виконанням запиту у встановлений законом строк. Логіка поведінки  недовчених службовців цієї установи полягає у тому, що головне «прокукарікати», а саме виконання запиту почекає. Мовляв, ми відповідь надати своєчасно, у встановлений строк? Так, надали! Все, запит виконано!

Моє прохання до керівництва РДА наступне: Вчіться самі і, вчіть своїх підлеглих  виконувати своєчасно вимоги Закону!

Щоб не бути голослівним і мати переконливі докази порушення Закону чиновниками РДА звертаю увагу читачів на наступне. 23.12.2020 року мав можливість ознайомитись із журналом реєстрації інформаційних запитів, який у РДА   ведеться з 2013 року.  Формалізм та службове недбальство (якщо не службове підроблення) я побачив під час ознайомлення з цим журналом.

За вх. №№ 37 та 38 від 14.12.2020 року у журналі зареєстровано мої запити від 12 та 13 грудня 2020 року.  Цікавим, з очки зору питань- коли, ким та, яка накладена резолюція на запит є інформація, викладена у графі «Виконавець, зміст і дата резолюції».  Стосовно запиту за вх.№ 37 у журналі вказано наступне:

«Височанська Л.П., Сухович І.П., Дяківнич Р.Й., Теклишин С.І.. Розглянути запит та надати відповідь у встановлений законом термін. 17.12.2020 року». Розумію так, що цю резолюцію наклало керівництво РДА в особі голови Замули Х. У наступній графі цього журналу «Прийняті рішення, відмітка про виконання, зняття з контролю вказано наступне : «18.12.2020 року № 1323/01-54».

Хто проконтролював виконання цієї резолюції? Вона не виконана!

Тобто, у Кам’янка-Бузькій РДА  повна безвідповідальність з боку керівництва (розпорядника інформації) щодо виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» - в порушення вимог ст.16 Закону не визначено відповідальну особу з питань доступу до публічної інформації (запит  розписано на чотирьох службових осіб, хто відповідальна особа- не відомо), внаслідок чого  відбувається таке нехлюйське ставлення до строків розгляду запитів. В мене виникає і інше логічне запитання до голови РДА- чому мій запит від 12.12.2020 року був розглянутий (накладена резолюція) тільки 17.12.2020 року?  Щo заважало цій посадовій особі (або іншій) своєчасно ознайомитись із запитом? І останній коментар до цього запиту. Яка посадова особа РДА внесла до цього журналу неправдиві відомості, щодо виконання  і зняття з контролю цього документа? Про яке виконання запиту 18.12.2020 року може йти мова, якщо  мене запросили на ознайомлення  тільки  на 23.12.2020 року? Хотів би знати, ким, кому і коли направлений документ за вих. № 1323/01-54 від 18.12.2020 року?  Такого документа я не отримав до цього часу, що  викликає в мене відчуття, що мене мають за «лоха» у РДА, дозволяючи собі  писати таку  неправдиву інформацію (відверту брехню)  у офіційних документах державної установи.  

Торкаючись мого запиту від 13.12.2020 року хочу зауважити, що  резолюцію на ньому було накладено 14.12.2020 року( знову питання- що робили з попереднім запитом  з 14 до 17 грудня???). Чому на другий запит за вх.№ 38  у журналі вказана відмітка про його виконання за № 1323/01-54 від 18.12.2020 року?  На два різні запити відповідь надана одним листом???  Хто це придумав??? Де ці документи? Чому мені їх не надали?

Закінчуючи описи про «махлювання» хочу звернути увагу читачів на ще одну важливу обставину, яка напряму пов’язана з моїми журналістськими запитами. Справа у тому, що  Кам’янка-Бузька РДА не має жодних прихідних документів на запитувані мною у запиті від 12.12.2020 року. Тобто, мої спроби ознайомитись із супровідним листом, яким Старояричівська сільська рада надала до архіву документи закінчились невдачею. Мені пояснили, що такого листа не існує! Виникає логічне запитання до керівництва РДА- хто і коли привіз документи? На якій підставі ці документи прийняті до РДА? Нарешті, хто перевірив, чи всі документи  сільської ради здані до архіву? Є встановлений порядок прийняття документів до архіву!

Я можу стверджувати, що  частина документів сільської ради незаконно знищена  членами т.з. організованого злочинного угруповання цієї  установи, щоб замести сліди своєї протиправної діяльності. Отже, виглядає так, що і голова РДА входить до цього угруповання? Якщо з її відома прийняли згадані документи без супровідного листа, значить вона у долі?

Тепер, ще одне питання? Хто, на якій підставі, за чиєю вказівкою ці документи  вивіз із сільської ради?  Фактично, це відбувалось після виборів нових органів місцевого самоврядування. Тобто, колишнє керівництво сільської ради вже не мало жодного відношення до своїх посадових обов’язків і не малj права організовувати вивіз документів до архіву. Такі дії, очевидно підпадають під кримінально карані. Мабуть є над чим замислитись і голові РДА(негайно провести службове розслідування),  і правоохоронним органам- розпочати досудове розслідування.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 62 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
697
Перегляди статей
764026

Лічильник