Увійти


Міська рада та ОСББ

ОСББЯк відомо, міська рада м.Кам’янка-Бузька задекларувала, що своїми діями буде цілеспрямовано відстоювати інтереси громади щодо створення «ОСББ» та всіляко їх підтримувати (юридично, дружньо хлопаючи по плечу, матеріально, тощо). Насправді громада та обрані установчими зборами голови правління оцих самих ОСББ залишилися наодинці із своїми проблемами.


Що я маю на увазі під ось цими проблемами?

Насправді під вивіскою створення ОСББ йде процедура списання житлового фонду із балансу компаній, які цим майном вже доуправлялися, які нічогісінко не зробили для цих будівель, а гроші спокійно собі освоїлися (на прикладі ЖЕКу ми надамо окремі відомості згодом - як, куди та скільки направилося коштів, або по суті вкралося).

Але все тут ще набагато складніше.

На нашу думку, процедура списання без передавання усієї технічної документації приводить нас до того, що всі витрати на виготовлення цієї документації лягає на плечі співвласників житлових будинків, а це вже зовсім не малі суми, які вже часто будуть просто непідйомними для малих ОСББ. Окремо важливо сказати, що під вивіскою підтримки цих ОСББ міська рада на нашу думку підтримує комунальне господарство. Не даремно окремі особи як із нашого водоканалу та МКП УЖКГ (яке навіть до цього часу не спроміглися ліквідувати) ходять та пропонують співвласникам будинків, де вже створено ОСББ підписувати якісь договори…

Що це за договори?

Тут простіше. Це договори на обслуговування. Тобто не питаючись голови ОСББ міська рада лобіює інтереси комунальних підприємств або окремих зацікавлених осіб, які в подальшому можуть стати управлінчими компаніями?  Або вже так є. Але ж ми від цього тільки відмовились? Невже нас знову до ЖЕКів приписують?

Дуже сподобалось запитання однієї людини у міській раді на комісії по списанні багатоквартирних будинків з балансу МКП УЖКГ до відповідальної посадової особи – «ми вас вибирали, щоб ви відстоювали інтереси громади, а не свої власні «договорняки» чи потреби, - наступного разу не буде», -що скажете на це пани Жовтанецький А.Б. та Ковалюк Б.С.?

Ви ж не запиталися, що вам треба, щоб допомогти - можливо у нас є інше бачення? Чи просто вам цього не треба?
Подивіться, як працюють у інших містах, де є дуже схожі питання – там стають на бік громади.

А тут і вимога до міського голови:

                     Голові Кам’янка-Бузької міської ради

                                                                  Омеляну О.Я

                                                                      

Колективна вимога голів ОСББ

         щодо списання з балансу багатоквартирних будинків

   Згідно Закону України № 417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» передбачається передача багатоквартирних житлових будинків в управління співвласникам багатоквартирних будинків, якими, у розумінні Закону № 417-VIII, є власники квартир або нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.

   Виконання зазначених положень Закону № 417-VIII вимагає здійснення передачі багатоквартирних будинків з балансу відповідних державних та комунальних підприємств – балансоутримувачів на баланс ОСББ або управляючих компаній.

   Для виконання вказаного ЗАКОНУ Кабінетом міністрів України було прийнято Постанову №301 від 20.04.2016 року « Про затвердження Порядку списання з балансу багатоквартирних будинків», згідно якої для списання багатоквартирного будинку з балансу утворюється відповідна комісія у складі не менше 5-ти осіб і процедура списання здійснюється балансоутримувачем на підставі прийнятого ним розпорядчого документа у строк не більше двох місяців з дня прийняття цього документа.

   До складу комісії включаються представники:

-         балансоутримувача;

-         виконавця послуг з управління будинком або виконавця послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій такого будинку;

-         уповноважена особа (особи) від співвласників багатоквартирного будинку за її ( їх ) згодою.

Комісію очолює представник балансоутримувача.( п.4 Постанови Кабінету міністрів України № 301 від 20.04.2016 року.)

         Від так, у випадку з оформленням актів про списання багатоквартирних будинків з балансу в м.Кам’янка-Бузька, можна дійти висновку, що балансоутримувачем багатоквартирних будинків являється Кам’янка-Бузька міська рада. Саме даною радою 21 липня 2016 року за № 6 було прийнято рішення «Про списання з балансу багатоквартирних будинків», а комісію по списанню багатоквартирних будинків з балансу відповідно до п.4 Постанови КМУ № 301 від 20.04.2016 року очолив представник балансоутримувача, заступник міського голови – Ковалюк Богдан Степанович.

  

Згідно вказаної вище Постанови КМУ до складу комісії також ввійшли:

-         від балансоутримувача – провідний спеціаліст – юрисконсульт міської Ради – Квасніцький Олег Володимирович та депутат міської ради – Жовтанецький Андрій Богданович;

-         від виконавця послуг з управління будинком або утримання будинків, споруд та прибудинкових територій даного будинку - Начальник міського комунального підприємства « Управління житлово-комунального господарства» - Вигонний Віталій Каленикович;

-         уповноважена особа від співвласників багатоквартирного будинку – голови ОСББ.

     Таким чином, в комісії аж четверо осіб – представників балансоутримувача (заступник міського голови, юрисконсульт міської ради, депутат міської ради та начальник створеного балансоутримувачем підприємства МКП УЖКГ) і лише один представник ОСББ, який зацікавлений у реалізації прав громадян на створення ОСББ і зняття будинку з балансу балансоутримувача та передачі його на баланс ОСББ, а не використання механізму примусового і обов'язкового «скидання» житлового фонду з державного та комунального балансу і передачі його невідомо кому.

     Окремо звертаємо вашу увагу на саму процедуру роботи створеної комісії, адже вона в 80-85 відсотках працювала не в повному складі. Чомусь завжди був відсутній начальник міського комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства» м. Кам'янка-Бузька Вигонний В.К., до котрого в мешканців багатоквартирних будинків, в котрих створено ОСББ, було найбільше запитань, як з приводу належного утримання їх будинків на протязі десятиліть, так і з питань передачі будинків на баланс ОСББ і т.п. На прохання представника від ОСББ включити до складу комісії або запросити для участі в роботі комісії представників організацій, що надають послуги з водопостачання та водовідведення, газопостачання, електропостачання, служб із надзвичайних ситуацій, які могли б, як фахівці, оглянути відповідні внутрішньо будинкові мережі та дати відповідне заключення про їх технічний стан, зношеність, потребу в заміні чи можливості подальшої експлуатації, протипожежний стан будинку і т.п., головою комісії та іншими членами комісії (від балансоутримувача) відреаговано не було, що знову ж свідчить про те, що місцева влада зацікавлена в якнайшвидшому «скиданні» із балансу комунального житлового фонду будинків, не засвідчивши навіть їхнього технічного стану.

     В Постанові КМУ № 301 від 20.04.2016 року вказано, що комісія перед списанням проводить огляд технічного стану будинку, результати якого фіксує у відповідному розділі Акту – «Характеристика багатоквартирного будинку». При роботі комісії (як вже зазначалось, не в повному складі) по огляду будинків, вся робота комісії зі сторони балансоутримувача звелась до переписування відповідних даних з технічного паспорта на будинок від 25.09.1984 р. у відповідні графи Акту «Загальні відомості», «Відомості про площу», «Облаштування багатоквартирного будинку», однак стан внутрішньо-будинкових мереж ( газ, вода, каналізація, електропостачання) ніхто не обстежував, зносу (амортизації) будинку станом на перше число місяця, в якому здійснюється списання будинку з балансу, ніхто не проводив і навіть не доводив до відома жителів будинку чи таке проводиться та чи взагалі буде проведено, стан покрівлі даху ніхто не перевіряв. Ніхто не звертає уваги на стан дверей в під’їздах та підвалах (вхідні), стан покрівель при вході до під’їздів та підвалів (а вони нерідко потребують капітального ремонту та заміни), одним словом ніхто нічого не оглядав, не оцінював та не фіксував. Та й взагалі дивує, що в Акті про списання багатоквартирного будинку з балансу відсутній такий пункт як «Виявлені недоліки», «Терміновий ремонт або заміна», а п.5 Акту « Інші відомості про багатоквартирний будинок» займає лише одну лінійку .

   Хочем нагадати голові та членам вищезгаданої комісії, що постановою Кабінету міністрів України за № 1521 від 11.10.2002 року затверджено « Порядок передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс» і даний «Порядок» на сьогоднішній день не скасований і залишається чинним, а також підлягає виконанню, про що не слід забувати.

   В п.5 постанови КМУ № 301 від 20.04.2016 року зазначено, що комісія при здійсненні огляду будинку може використовувати наявну в балансоутримувача технічну документацію (акт прийняття в експлуатацію, матеріали технічної інвентаризації, плани зовнішніх мереж тощо), а також дані бухгалтерського обліку щодо будинку, однак дане питання комісією було проігнороване, а хотілося б ознайомитись з таким бухгалтерським обліком, принаймні з моменту обслуговування будинку міським комунальним підприємством.

   Крім того перелік технічної документації на будинок наведений у п.1.2 « Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій», затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України № 76 від 17.05.2005 року, до якої, зокрема, відносяться:

-         технічний паспорт на квартирний ( багатоповерховий) житловий будинок;

-         проектно-кошторисна документація зі схемами влаштування внутрішньо будинкових мереж водопостачання, каналізації, центрального опалення, тепло-, газо-, електропостачання тощо;

-         акти державної комісії про приймання жилого будинку в експлуатацію;

-         паспорти котельного господарства, котлові книги, у разі наявності вбудованих та прибудованих котельнь;

-         паспорти ліфтового господарства;

-         Акти приймання-передачі жилого будинку у разі зміни його власника чи балансоутримувача.

Якщо балансоутримувач з різних причин стверджує про відсутність повного комплекту технічної документації на будинки, то дане питання врегульовується абз. 2 п.5 постанови КМУ №1521 від 11.10.2002 року (на даний час чинна у частині, що не суперечить постанові КМУ №301). Так у разі передачі будинку на баланс ОСББ чітко визначений механізм поновлення вказаної документації: «У разі втрати - план земельної ділянки, технічний паспорт будинку або технічна документація виготовляється чи відновлюється за рахунок підприємства, установи чи організації, з балансу яких передається житловий комплекс або його частина, протягом місяця після надходження відповідного звернення від об’єднання».

       Враховуючи вищенаведене, відсутність або небажання надати необхідну документацію для передачі-прийняття житлового будинку з балансу на баланс в разі зміни балансоутримувача, ми приходимо до висновку, що створена згідно рішення Кам’янка-Бузької міської ради №6 від 21 липня 2016 року комісія працювала формально, не в повному складі, без представлення всієї необхідної технічної документації, без залучення та надання заключення про стан та справність внутрішньо-будинкових мереж відповідними спеціалістами електро-, газо-,водопостачання та водовідведення, без встановлення зносу ( амортизації) будинку та відповідних внутрішньо будинкових мереж, надання даних бухгалтерського обліку щодо будинку, без документації про межі прибудинкової території та під’їзних шляхів, а тому в зв’язку з формальністю складання Акту про списання багатоквартирних будинків з балансу МКП УЖКГ в м. Кам’янка-Бузька я, до усунення вказаних недоліків, пред’явлення або відновлення всієї необхідної техдокументації на будинки, а також а також даних бухгалтерського обліку щодо будинків за час його обслуговування міським комунальним підприємством «Управляння житлово-комунального господарства» - підписувати вказаний Акт відмовляємось.

Вимагаємо дотриматися постанови КМУ №1521 від 11.10.2002 року (на даний час чинна у частині, що не суперечить постанові КМУ №301),Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», де згідно пунктів5та6статті5визначено, що замовник будівництва або попередній власник будинку зобов’язаний передати один примірник технічної документації на будинок, згідно з переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово – комунального господарства, співвласникам в особі їх об’єднання або особі, уповноваженій співвласниками у передбаченому законом порядку.

У разі, якщо об’єднання співвласників багатоквартирного будинку не створено та уповноважену особу не визначено, примірник технічної документації на будинок передається управителю, якщо його обрано відповідно до закону.

У разі зміни форми управління багатоквартирним будинком, особа, яка здійснювала управління, повинна передати наявну в неї технічну та іншу передбачену законодавством документацію на будинок особі, визначеній співвласниками будинку.

Відповідно до частин 18 та 19 статті 6 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» колишній балансоутримувач будинку до створення ОСББ, у тримісячний термін з дня державної реєстрації об’єднання, забезпечує передачу йому примірника технічної та іншої документації на будинок.

У разі відсутності документації на будинок колишній балансоутримувач протягом півроку з дня реєстрації об’єднання відновлює її за власний рахунок.

Вказану вимогу щодо списання будинків з балансу просимо долучити до актів про списання багатоквартирних будинків, які розглядаються комісією про списання багатоквартирних будинків з балансу МКП УЖКГ.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 333 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
670
Перегляди статей
693305

Лічильник