Увійти


На скільки українці є багатшими за поляків?

Щоб отримати відповідь на це просте питання ми скористаємося "індексом" автомобіля Фольксваген Гольф.

yankovskiy- Олександр Янковський, журналіст, ведучий Чорноморської телерадіокомпанії

На скільки українці багатшими поляків? Щоб отримати відповідь на це просте питання ми скористаємося "індексом" автомобіля Фольксваген Гольф.

Автомобіль Volkswagen Golf 2000 року випуску. Ціна в Польщі - 1500 доларів. Ціна в Україні - 9000 доларів.

Українці, у яких доходи в п'ять разів менше ніж у поляків, за старі автомобілі платять у 5 разів більше. Не в 2 рази. Не в 3. У 5 разів більше.

Чому така величезна різниця в ціні?

Якщо поляк хоче купити старий автомобіль - він може купити машину в будь-якій країні Європейського Союзу. Витрати - крім мінімальних платежів за реєстрацію - 500 злотих (трохи більше 150 доларів утилізаційний збір) - якщо ввезти машину з іншої країни. Якщо купуєш старий автомобіль в Польщі - цей збір вже не сплачуєш. Його заплатили в момент першої реєстрації.

Скільки заплатить українець?

 1. Мито - 10%. Але вартість визначається не вами, і не вашим договором з покупцем, а митником. Він, наприклад, може порахувати що ваш автомобіль ви реально купили за 10 тисяч доларів. Або за 1 тисячу. Все залежить від його кхм ... настрою. До речі, зовсім недавно митники вважали, що в митну вартість автомобілів повинна входити не тільки ціна автомобіля, але і витрати на його транспортування. Маячня? Можливо, але доведеться заплатити і за це. Але, нехай вам посміхнеться удача і ви заплатите мито у розмірі 150 доларів.
 2. Тепер вам доведеться заплатити додаткове мито в розмірі 8.63% від вартості автомобіля. Це ще 129.45 доларів.
 3. А тепер найсмачніше - акцизний збір. Його в Європі на автомобілі не платять більше ніде крім України. Але українці дуже багаті, чому б не заплатити. Скільки? За автомобіль старше 8 років з двигуном в 2000 кубічних сантиметрів - 2.18 євро за кожен кубічний сантиметр. Тобто 4360 євро. Або: 5443 долари
 4. Думаєте все? Ні, ви ще не віддали державі останні штани. Тепер на загальну суму - яка складається з митної вартості, ввізного мита, спецмита та акцизного збору - вам нарахують ПДВ, який теж потрібно буде заплатити. Рахуємо: 1500 (вартість авто) + 150 (мито) + 129.45 (спецмито) + 5443 (акциз) = 7222, 45 х 20% = 1444, 49 доларів.
 5. Разом: вартість ввезеного в Україну автомобіля складе 8667 доларів, з яких ви тільки 1500 доларів віддасте покупцеві, а всі інші 7367 доларів заплатите державі. Просто тому що ви ніхто, а чиновникам потрібні ваші гроші.

В принципі, 8667 доларів - це приблизно стільки ж, скільки коштує автомобіль в такій же комплектації і такого ж року випуску в Україні. Але! Якщо ви все ж таки зважитеся ввозити автомобіль з-за кордону, готуйтеся заплатити ще одну суму.

Це називається Збір за першу реєстрацію автомобіля.

Скільки? Небагато. 12.73 грн за кожні 100 кубічних сантиметрів об'єму двигуна. Тобто в нашому випадку - з двигуном в 2000 куб.см. це всього 254, 60 грн. З одним маленьким коефіцієнтом. Для автомобілів старше 8 років коефіцієнт дорівнює 40. Тобто в нашому випадку ми заплатимо ещ 254, 60 грн х 40 = 10 184 грн.

Ну що, чи не перехотілося купувати автомобіль?

Тоді крім кількох тисяч гривень за техпаспорт і номера в МРЕВ приготуйте ще 3% від вартості автомобіля для сплати в пенсійний фонд.

Ви ж багата людина, чому б з вас не струсити ще кілька тисяч?

Отже, автомобіль який ми купили в Польщі за 1500 доларів в Україні буде коштувати всього 9200 доларів.

Як ви розумієте, старі автомобілі в Україні коштують дорожче ніж у Польщі в кілька разів тільки тому, що українці є багатшими за поляків чи німців.

Якщо ви вважаєте, що це не так, то чому ж українці стільки років терплять такі грабіжницькі податки?

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 25 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
545
Перегляди статей
555854

Лічильник