Увійти


Місту не вистачає коштів?

камянка бузька міська радаПродовжуючи знайомство з документами сесій міської ради звернув увагу на кілька рішень, які вказують на те, що керівництво  міської ради встановило  певні преференції по оренді землі не тільки для ТОВ «Кроно-Україна», але й для інших юридичних та фізичних осіб.

    Зокрема,  Рішенням № 7 від 26 березня 2012 року «Про перерахунок орендної плати та внесення змін до договорів оренди на земельні ділянки несільськогосподарського призначення» сесія внесла зміни у свої попередні рішення, якими встановила розмір орендної плати за користування земельними ділянками:

 

 • гр.Ярині Михайлу Ярославовичу-4% від нормативної грошової оцінки;
 • ПП «Тор»- 3% від нормативної грошової оцінки;
 • гр.Нечипоруку Віталію Володимировичу- 5% від нормативної грошової оцінки;
 • ЗАТ ВКК «Еталон» - 7 % від нормативної грошової оцінки.

Таким чином, з викладеного вбачається, що на згаданій сесії міською радою прийнято рішення про  зменшення розміру орендної плати згаданим юридичним особам.

Аналогічне рішення (№ 6) прийнято  сесією міськради 22.05.2012 року, яким проведено перерахунок  орендної плати за земельну ділянку  несільськогосподарського призначення Мартинюку І.Р. (вул.Бічна Шкільна, 32), за яким встановлено розмір орендної плати в розмірі 4-х кратній ставці земельного податку. За які благодійні дії йому зменшили орендну плату?

    Через два роки, 26.08.2014р. Рішенням № 14 «Про зменшення ставки орендної плати за оренду земельної ділянки ВКК «Еталон» міська рада зменшила ставку орендної плати за оренду земельної ділянки площею 2,0337 га для розміщення та обслуговування комплексу споруд в м.Камянка-Бузька по вул.Перемоги, 20 з 7% до 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

    Принагідно хочу проінформувати читачів, що Рішенням № 17 від 24.03.2016р. сесія міської ради поновила  ПАТ ВКК «Еталон» терміном на 10 років договір оренди землі на право користування земельною ділянкою площею  0,4018 га в м.Камянка-Бузька по вул.Львівська, 27 «а», встановивши розмір орендної плати рівним 6% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

    Чому ж міська рада  зменшує орендну плату за землю ТОВ «Кроно-Україна», ПАТ ВКК «Еталон»?  Може «Кроно» безкоштовно видає мешканцям міста меблеву плиту?  А може «Еталон» безкоштовно возить мешканців міста до Львова? Читаємо ст.23 Закону України «Про оренду землі»:

     Орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у власності
фізичних та юридичних осіб, переглядається за згодою сторін.

     Орендар має право вимагати  відповідного  зменшення  орендної
плати  в разі,  якщо стан орендованої земельної ділянки погіршився
не з його вини.

Складається таке враження, що в той час, як в Україні щороку  погіршується життя простих громадян (безробіття, інфляція,  шалений ріс т цін, засилля корупції) чиновники міської ради  покращують ті самі показники для себе особисто шляхом зменшення орендної плати за землю окремим юридичним  та фізичним особам.

На законодавчому рівні немає підстав для зменшення розміру  орендної плати -  невже погіршився стан орендованих земельних ділянок для «Кроно-України» та ВКК «Еталон» або для ПП «Тор» чи інших фізичних осіб; невже у цьому винна міська рада?

Може міська рада щоденно викидає в атмосферу  величезні викиди від виробництва «Кроно», які можна побачити на відстані кількох кілометрів? Невже такі викиди дають право на зменшення орендної плати? Чи може міська рада втрутилась в процес  утримання автопарку ВКК «Еталон» по вул.Перемоги, 20, внаслідок чого  погіршився стан орендованої земельної ділянки, що стало підставою для вимоги зменшення орендної плати? Чи може це елементарні корупційні дії можновладців з числа керівників міської ради, які на фоні військових дій на сході  у такий спосіб «сприяють» обороноздатності країни ?

Аналіз рішень сесій міської ради дає мені підстави поставити риторичні запитання  до громадян міста. Якими особливими досягненнями  у покращення життя громадян  відзначилась міська рада за останні 5 років?  Може збудовані підприємства, заводи (створені робочі місця)? Може покращились соціальні умови для проживання? Може збільшилась народжуваність, зменшилась смертність, покращились умови надання медичної допомоги,  збільшились розміри допомоги  безробітним, тощо? Читаємо рішення сесій, виконкому, розпоряджень голови. Скрізь можна побачити одне й те саме:

 • Ділять премії, грошові надбавки  працівникам міськради, працівникам дитячих закладів, тощо;
 • Надають в оренду земельні ділянки, переводять їх з одної форми в іншу та надають дозволи на викуп, причому часто фігурують одні і ті самі фізичні особи;
 • Надають в оренду земельні ділянки фізичним та юридичним особам спочатку  за однією вартістю, а потім починають «вести торги» за зменшення орендної плати і в кінцевому рахунку, мабуть,  домовившись  приймають рішення про зменшення розміру орендної плати(всупереч вимог закону).
   

Тобто роль міської ради  у житті громади зводиться до того, щоб поділити гроші бюджету, при цьому , мабуть, кожен хто має можливість (до цього допущені не всі) не забуває про власну кишеню. Ну а, що ж з  простими громадянами?  А наші люди з кожним роком живуть все гірше і гірше. Чому  бідні- бо …

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 23 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558285

Лічильник