Увійти


Таємниці не оприлюднених рішень виконкому міської ради

На сайті Кам’янка-Бузької міської ради знаходиться рішення виконкому № 316 від 06.10.2011 року «Відчуження 2-9 частин будинку», надємо його повний текст без скорочень:

РІШЕННЯ

     Від «06»_____10_____2011 р. № 316                                        м. Кам‘янка-Бузька

Про дозвіл на дарування 2/9 частин

житлового будинку № по вулиці

Коцюбинського в м.Кам′янка-Бузька

              

                          Документу надано статус «Конфіденційний» згідно ст..21 Закону України «Про інформацію» та він не підлягає оприлюдненню , бо містить конфіденційну інформацію (інформацію про особу). Збирання, зберігання, використання та поширення інформації про особу, без її попередньої згоди, крім випадків, визначених законом, забороняється (офіційне тлумачення див. в рішенні Конституційного суду України № 5-зп від 30.10.1997 р.).

Так виглядає документ, що оприлюднений органом місцевого самоврядування на сайті у відповідності до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації». Мене зацікавила ст.21 Закону України «Про інформацію» на яку посилається виконком міської ради у своєму рішенні. У вказаному законі читаємо:

Стаття 21. Інформація державних органів та органів місцевого самоврядування
     Інформація    державних    органів   та   органів   місцевого самоврядування   -   це  офіційна  документована  інформація,  яка створюється в процесі поточної діяльності законодавчої, виконавчої та судової влади, органів місцевого самоврядування.
     Основними  джерелами  цієї  інформації  є:  законодавчі  акти України, інші акти, що приймаються Верховною Радою та її органами, акти  Президента України, підзаконні нормативні акти, ненормативні акти  державних  органів, акти органів місцевого самоврядування, а також  документи,  підготовлені  у процесі здійснення регуляторної діяльності. { Частина друга статті 21 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2388-VI ( 2388-17 ) від 01.07.2010 }
     Інформація    державних    органів   та   органів   місцевого самоврядування доводиться до відома заінтересованих осіб шляхом:

опублікування  її в офіційних друкованих виданнях, розміщення на офіційних сторінках відповідних органів влади у мережі Інтернет або   поширення   інформаційними  службами  відповідних  державних органів і організацій; { Абзац другий частини третьої статті 21 із змінами,  внесеними  згідно  із  Законом N 2388-VI ( 2388-17 ) від 01.07.2010 }  опублікування її в друкованих засобах масової інформації  або публічного  оголошення  через  аудіо-  та  аудіовізуальні   засоби масової інформації;

безпосереднього доведення її до заінтересованих  осіб  (усно,
письмово чи іншими способами);

надання можливості ознайомлення з архівними матеріалами;

оголошення її під час публічних виступів посадових осіб.

Джерела  і  порядок  одержання,  використання,  поширення  та зберігання  офіційної  інформації  державних  органів  та  органів місцевого  самоврядування визначаються законодавчими актами про ці органи.

Законодавчі та інші  нормативні  акти,  що  стосуються  прав, свобод і законних інтересів громадян, не  доведені  до  публічного відома, не мають юридичної сили.

Таким чином у згаданій статті Закону жодного слова про конфіденційність згаданого документу не має і хто у виконкомі міської ради вигадав цю нісенітницю теж невідомо. Але документ оприлюднений на сайті міської ради, йому присвоєний номер 316, за цим рішенням вчинені відповідні дії з нерухомістю в м.Кам’янка-Бузька по вул. Коцюбинського подаровано 2/9 частини житлового будинку. Але чому на копії рішення немає прізвища посадової особи, що його підписала? Хто підписав - Омелян О.Я, чи Бусель В.М, а може Ковалюк Б.С?

В мене особисто виникло зразу дуже багато запитань: Чому від оприлюднення прихована інформація про адресу нерухомості, хто і кому дарував цю нерухомість, на якій підставі? Хто з чиновників виконкому міської ради в порушення вимог чинного законодавства надав цьому рішенню статус конфіденційного документу , що не підлягає оприлюдненню? Мабуть це зробив хтось із нижче вказаних посадовців (дані сайту):

Склад виконавчого комітету:

Кам’янка-Бузької міської ради грудень 2010 р. – листопад 2015 р.
1.   Омелян Олег Ярославович, міський голова
2.   Ковалюк Богдан Степанович, заступник міського голови з питань діяльності виконкому.
3.   Бусель Володмир Михайлович,секретар ради
4.   Беднарська-Ханас Антоніна Михайлівна, керуючий справами виконкому
5.   Веретельник Ігор Петрович, начальник відділу міської ради  з питань регулювання земельних відносин
6.   Андрушко Ольга Богданівна, економіст виробничого відділу ТОВ «Кроно-Україна»
7.   Ващук Ігор Зенонович, голова правління ТзОВ «Ростам», директор КП «Кам’янка»
8.   Костишин Роман Тадейович, заступник директора ПП « Буд-Бум-Сервіс»
9.   Сприс Віталій Ігорович, ФОП Сприс І.В.
10. Чепіль Ігор Євстахович, начальник відділу освіти Кам’янка-Бузької райдержадміністрації.
11. Стрілецький Богдан Павлович,  архітектор.Тимчасово не працює.

Цікавим є те, що і посилання виконкому на рішення Конституційного суду України № 5-зп від 30.10.1997р. є теж нікчемним - мабуть ніхто з членів виконкому навіть в очі не бачив цього рішення, інакше не підписали би його.

Справа у тім, що вказане рішення прийнято за конституційним зверненням гр. Устименко К.Г. щодо неоднозначного застосування норм Закону України «Про інформацію» (ст.ст.3, 23, 31, 47, 48), але не ст.21, як згадується у рішенні виконкому. Тому посилання  виконкому на згадане рішення Конституційного суду України є недоречним, тим більше, що виконком не є  тайною канцелярією, щоб вибірково  надавати конфіденційний статус окремим документам.

Тому є побажання членам виконкому побільше читати юридичної літератури (вивчати Закони) для того, щоб їх правильно застосовувати, а не сприймати на віру те, що говорять зверхники.

Фактично сьогодні можна стверджувати, що згадане рішення виконкому міської ради неоприлюднено у зв’язку з порушенням вимог чинного законодавства. Чому? Хто зацікавлений у приховуванні від оприлюднення цього рішення? Та особа, яка подарувала цю частку нерухомості, чи та особа, що прийняла  її? Чи може зацікавлені окремі чиновники міської ради? А може цими незаконними діями  приховані інші порушення законів? Непрозорість дій посадовців міської ради викликає багато різних негативних думок. В цьому вони самі винні!   

Хотілось би, щоб мешканці міста долучились до цього розслідування і першим його кроком буде вимога до міської ради оприлюднити повний текст цього рішення на сайті. Прохання до всіх читачів, яким можливо щось відомо - ми чекаємо від Вас інформації про згадані неподобства у міській раді (конфіденційність гарантуємо).Тим більше, що мова може вестись не тільки про нерухомість, а й про землю - найбільше багатство України. Звертайтесь на сайт за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або за формою зворотнього зв'язку

 

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 159 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
664
Перегляди статей
685953

Лічильник