Увійти


Зустріч активістів "Коло НЕдовіри" з міським головою

камянка бузька міська рада1Постійні читачі сайту «Коло НЕдовіри» мабуть звернули увагу на те, що останні публікації були присвячені проблемам міста Кам’янка-Бузька, в тому числі  порушенням міською радою процедури надання  в оренду земельних ділянок ТОВ «Кроно Україна», тощо. Саме виявлені порушення чинного законодавства міською радою спонукали до зустрічі з міським головою Омеляном О.Я., яка відбулась 21.09.2016р. (свято Різдва Пресвятої Богородиці). Автор цих рядків та адміністратор сайту«Коло НЕдовіри» Кальчук Р.В. були приємно  вражені гостинністю Омеляна О.Я., тим що в цей день він прийняв нас, адже такі дні (святкові) не завжди спонукають до роботи.

    Під час розмови активістами сайту була піднята проблема боротьби з корупцією не тільки в місцевому суді, але й у міській раді (структурних підрозділах). Зокрема, обговорювалось питання щодо ліквідації МКП «УЖКГ» і  проблемами, що виникли у зв’язку з цим. Адже більшості місцевих жителів відомо, що МКП «УЖКГ» (директор Вигоннний В.К.) знаходиться в стадії ліквідації вже кілька років, фактично ця структура  вже не надає послуг громадянам міста, але мешканці будинків щомісяця сплачують  гроші за комунальні послуги і вимагають їх надання.  Що ж відбувається з цими коштами? Хто і як ними розпоряджається? Ці кошти МКП «УЖКГ» (Вигонний В.К.) впродовж кількох років використовує на виплату заробітної плати собі та своїм працівникам. Міська рада прийняла рішення про ліквідацію цієї установи, але воно з тих чи інших причин не виконується, навмисно затягується. Чому? Як? Хто сприяє? Активну (антигромадську) позицію в цьому питанні займає (до 2016року) місцевий суд на чолі з його головою Самсіним М.Л.

Чому антигромадську?

Тому, що дії суду скеровані на шкоду громаді міста і на догоду певній кількості заінтересованих працівників МКП «УЖКГ» ( наочний приклад корупції). Невідомо з чиєї подачі (мабуть з подачі Вигонного В.К.) щомісяця працівники  КП «УЖКГ» писали (пишуть) заяви до суду про виплату  нарахованої, але не виплаченої заробітної плати (комунальні  платежі мешканців не використовуються для розвитку житлово-комунального господарства, а проїдаються працівниками  УЖКГ).  А що робив суд? А суд на чолі з його головою Самсіним М.Л. (судді Бакай І.А., Костюк У.І.) щомісяця видавав-продовжує видавати) судові накази про стягнення з боржника (УЖКГ) заборгованості по заробітній платі і ще крім цього- про стягнення судового збору  у дохід держави.

Хочу пояснити читачам, що отримавши від суду такий судовий наказ скаржники- працівники КП «УЖКГ» звертались до місцевої виконавчої служби, яка займалась стягненням  згаданих коштів. Яка від цього шкода громаді, державі? Справа у тому, що стягнення заробітної плати здійснювалось в обхід  сплати, встановлених законом  обов’язкових платежів у пенсійний фонд, фонд соціального страхування , тощо. На сьогоднішній день заборгованість КП «УЖКГ» перед згаданими фондами становить кілька мільйонів гривень. Є шкода, чи немає? А що ж до Вигонного В.К.? За даними Єдиного державного реєстру судових рішень він за 2014-2015рр. за наслідками розгляду  14 судових справ отримав приблизно 70 000 грн. заробітної плати, а загальний  розмір заробітної плати всіх працівників сягає кількох мільйонів гривень. (В яких жахливих умовах живуть мешканці м.Кам’янка-Бузька? Чому мешканці міста не пишуть скарги на відсутність належних комунальних  послуг ? Ніхто за них не буде  дбати, якщо самі не будуть у цьому зацікавлені! ). Цьому питанню я присвячу окрему публікацію.

    Треба віддати належне міському голові, який не спостерігав мовчки за цим склавши руки. 25.05.2016 р. до суду скеровано  клопотання Кам’янка-Бузької міської ради Львівської області щодо наявності спору про право на виплату заборгованості по заробітній платі, яка виникла в Міського комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства» перед працівниками, так як рішенням Кам’янка-Бузької міської ради від 20.12.2013 р. № 19 припинено юридичну особу МКП УЖКГ у зв’язку з ліквідацією підприємства, а питання про переведення чи звільнення працівників керівником вказаного підприємства не вирішено. Що ж відбулось після цього?
    Після цього листа суддя Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області Котормус Т. припинив  приймати згадані заяви для їх розгляду у формі наказного провадження, тому що

«наказне провадження є спрощеним видом судового провадження у цивільному судочинстві, у якому суддя в установлених законом випадках, без судового засідання і виклику стягувача та боржника на основі доданих до заяви документів видає судовий наказ, який є особливою формою судового рішення, вважаю за неможливе встановити у даній справі факт суб’єктивного права у заявника вимоги до боржника».  

Тому, приходжу до висновку, що має місце спір про право, що є підставою для відмови заявнику у прийнятті заяви про видачу судового наказу» (справа № 446/983/16-ц). Але це зробив тільки суддя  Котормус Т. А що ж інші судді? А інші судді роблять так, як робили до цього часу- продовжують незаконно приймати судові рішення про виплату нарахованої заробітної плати. Так суддя Самсін М.Л. тільки 26.08.2016р. незаконно видав наказ по справі № 446/1717/14-ц (через два роки після реєстрації справи), по справі № 446/1315/16-ц- судовий наказ- 18.07.2016 року.  Для нього не існує  законів України. Він сам собі закон! Як захоче, так і робить!  Як би я був мешканцем міста, сам би йшов пікетувати суд і його голову з вимогою- звільнення його з роботи.

    В кінці розмови ми звернулись до Омеляна О.Я. з проханням регулярно оприлюднювати на сайті міської ради розпорядження голови міста та на його прохання погодились регулярно (у випадку наявності) оприлюднювати відомості про виявлені порушення закону з боку чиновників міської ради для припинення цих порушень та  вжиття відповідних заходів реагування з боку голови міста.

Жуков Олександр
Керівник  Львівського відділення
ВГО «Журналісти проти корупції»
М.Львів
  

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті один гість та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
664
Перегляди статей
685975

Лічильник