Увійти


Чому міський голова Кам’янки – Бузької бере на себе повноваження Кабінету Міністрів України?

  • Автор: Олександр Жуков

камянка-бузька міська рада126.10.2015 року мною на адресу  розпорядника інформації - голови Кам’янка-Бузької міської ради скеровано інформаційний запит на отримання публічної інформації з приводу не оприлюднених на  сайті міської ради розпоряджень голови № 16 та № 28 за 2014 рік.

Враховуючи, що у встановлений Законом України «Про доступ до публічної інформації» строк  запитувану інформацію я не отримав , 14.10.2015 року мною до розпорядника інформації скеровано повторний інформаційний запит з цього приводу. Не чекаючи відповіді на запит я вирішив перевірити можливу реакцію міського голови на запит - можливо він дав вказівку оприлюднити згадані розпорядження?

Відчуття мене не підвели. 18.10.2015 року на сайті розпорядника інформації виявив, що вказані розпорядження оприлюднені. Що ж це за розпорядження, які міський голова не бажав оприлюднювати?

Перше розпорядження № 16 від 06.03.2014 року «Про виплату матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань» торкається  виплати працівнику міської ради Шпак О.В матеріальної допомоги.

Друге розпорядження № 28 від 18.04.2014 року «Про перенесення робочого дня», яким міський голова особисто для працівників міської ради та її структурних підрозділів зробив робочий день 22 квітня 2014 року вихідним, а 21 червня 2014 року – робочим.

На якій підставі міський голова видав згадане розпорядження невідомо? Кабінетом Міністрів України була оприлюднено відповідне розпорядження, яким керівникам підприємств, установ та відомств було рекомендовано відповідний графік перенесення робочих днів у 2014 році. Тому згідно КЗпП на Великодні свята були встановлені триденні канікули з 19 по 21 квітня 2014 року.

Згаданим розпорядженням  Уряду перенесення робочого дня з 22.04.2014 року на 21 червня 2014 року не передбачено, тому міський голова вийшов за рамки наданих йому повноважень,  адже він взяв на себе одноосібно відповідальність за перенесення робочого дня з 22.04.14р. на 21.06.2014р. і  своїми діями  створив колізію для інших державних структур, що не могли  виконувати свої функції у стосунках з міською радою у вказаний день.

Фактично міський голова взяв на себе функції Кабінету Міністрів України для встановлення-переносу робочого дня. Уявімо собі на хвильку часу, якщо кожний міський голова або інший чиновник  в межах міста, району або області буде на свій лад переносити робочі дні на інші, що може бути? Я приходжу в лікарню, а вона не працює - головний лікар зробив робочий день вихідним! Він звертається у робочий день до Суду, а голова Суду видав розпорядження  рахувати цей день вихідним і всі працівники Суду відпочивають.  Тітка з села приїхала до пенсійного фонду, а ця установа  за розпорядженням начальника перенесла робочий день на суботу!?  Можна мені заперечити під різними мотивами  і вигадати купу причин, на підставі яких згадана дія голови міської ради буде виглядати нібито законною. Але Закон є Закон і нікому не надано право його порушувати, навіть міському голові. Тому вказане розпорядження міського голови , на мою думку, є незаконним. Тому воно і не оприлюднювалось на сайті міської ради!?

У викладеному я все ж бачу великий позитив. Він полягає у тому, що міський голова позитивно реагує на звернення громадян і оприлюднює публічну інформацію. Однак, викладене не дає права на самозаспокоєння і робити вигляд нібито все добре. Ні! Залишаються не оприлюдненими розпорядження голови міста за 2015 рік - жодного розпорядження свого  він не оприлюднив. Чому? Скільки ще можна нагадувати і чекати?

Жуков Олександр
18.10.2015р.
М.Львів

Чому міський голова Камянки –Бузької бере на себе повноваження  Кабінету Міністрів України?                                                                                                  

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 156 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
664
Перегляди статей
685953

Лічильник